Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg le kellene állítani...

Tényleg le kellene állítani anyámat?

Figyelt kérdés

Alig múlt pár éve 50, de állandóan sajnáltatja magát. Más korabeliek ilyenkor még vígan élik a saját életüket. Apám sokkal idősebb nála, nemrég ment nyugdíjba, de nyugdíj mellett még vezetgeti a kis vállalkozását, ami nélkül úgy látom, élni sem tudna, ez tartja benne a megmaradt kevéske lelket. Egyébként az összes szabadidejükben fekszenek és tévéznek, anyám kirándulna, de apám már azt sem akar, csak ellátja a teendőit délelőtt, majd fekszik. Teljesen depressziósak mindketten. Nekem nem volt jó gyerekkorom mellettük, sosem bántak jól velem és mindig a testvérem volt a kivételezett, aki most is velük él, de nem foglalkozik velük, csak lehúzza őket.

Aztán úgy adódott nemrég, hogy anyám elmegy egy barátnőjével egy kirándulásra több napra. Apám a testvéremmel rosszban van, nem beszélnek, ezért anyám megkért, költözzek (!) addig haza hozzájuk, míg ő elvan, nehogy apám egyedül maradjon. Mondtam neki, apám nem kiváncsi rám (segít, ha kell, de sosem beszélget velem és gyakran bunkó is velem), nem értem minek mennék haza. Aztán tovább erősködött, bedobta a "de hát a gyerekkel mégis csak jobb, mint a vállalkozásban a többiekkel", mondtam neki, gyerekkoromban én az ellenkezőjét láttam, ők kb bárkivel szívesebben voltak, mint velünk. Erre leh*lyézett. Aztán jött azzal nem tudja, mihez kezdjen apám depressziójával, sehova nem akar menni... minden áldott héten ezt hallgatom. Majd a szememre vetette, hogy nem hívom őket... Mikor elköltöztem, rendszeresen hívtam őket, de nem érdekeltem őket, sokszor oda sem figyeltek rám. Most meg magyaráz, hogy más gyerek naponta többször hívja az anyját, én miért nem hívom őt hetekig. Mert mondjuk nem akarom a panaszáradatait hallgatni, míg az nem érdekli, velem mi van, csak a testvérem érdekli. Én meg kapom a hatalmas elváráshalmazt a nyakamba. Jól tettem, hogy minderre leosztottam, hogy állítsa le magát, élje a saját életét és ne rajtam követelőzzön, mert én is követelőzhetnék, mikor mi alig tudjuk kiszenvedni a lakásunk árát önerőből, míg minden második szomszéd fiatal a szüleitől kapta a két szép szeméért a 20 millás lakást? Erre megsértődött, de már nagyon kikívánkozott belőlem. Most meg bűntudatom van...


2018. júl. 27. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne leállítsd, inkább próbálj meg vele normálisan beszélgetni, megbeszélni a dolgokat. Lehet, hogy korábban nem volt vevő erre, de ő is változhatott. Hallgasd meg te is az ő panaszait, de ugyanakkor pedig időnként mondd el neki a te dolgaidat is, hogy "én is végighallgattalak, most te is hallgass végig, kérlek". Én a kommunikációban hiszek, a ti esetetek nem tűnik reménytelen helyzetnek, hogy azt mondjam, hagyd a fenébe és ne törődj vele. Már csak azért sem, mert ha legalább megpróbálsz szót érteni vele, utána, ha mégsem megy, nem lesz ilyen bűntudatod.
2018. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad lehet,, csakhogy anyám egy manipulatív, erőszakos nőszemély, aki addig nem adja fel, míg a teljes családot tönkre nem teszi. A testvérem is ilyen, nagyanyám is ilyen volt. Ami a kezük ügyébe kerül, akár tárgy, akár élőlény, az tönkremegy. Szerintem apám is miatta depressziós, és a testvérem is miatta van tele pszichés problémákkal (kezelhetetlen agresszió, pánikrohamok, identitászavar...stb.). Múltkor képes volt megkérdezni anyámat az új munkahelyén kapott első fizetése után, hogy "most már elégedett van velem, hogy jól keresek?". Nagyon beteg, eszébe sem jut, hogy az önbizalmát majd 25 évesen már nem anyánktól kellene származtatnia. Én meg természetesen ettől a depresszív, elnyomó családtól szeretek minél messzebb élni.
2018. júl. 27. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkifurdalásod azért, mert kibukott belőled az igazság.
2018. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van ,jól tesszed hogy,távol élsz ányádéktol ,én is ezt müvelném .
2018. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem. Hát ebben az esetben, ha te már próbálkoztál, de nem lehet vele normálisan zöld ágra vergődni, akkor tényleg az elhatárolódás az egyetlen, amit tehetsz. Egy normális kommunikációhoz nyilván két fél kell. Szar érzés, mikor te megpróbálnád, de a másik nem hagyja. :( Ha viszont csak energiavámpírként követelőzik, akkor tényleg le kell állítani. Sajnálom. :(
2018. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!