Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa itthagyott minket, mit...

Apa itthagyott minket, mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, van egy 8 éves húgom. A nevelőapám, akinek a húgom a saját gyereke, most hagyott itt minket. Sok a hitelünk, kevés pénzünk van, anya is szereti őt, annak ellenére, hogy rengetegszer megalázta. 10 évet voltak együtt. Anya teljesen kivan, most itt maradtunk magunkra, mit csináljak én, 17 éves fejjel? Anya csak azt hajtogatja, hogy ő ezt nem tudja végigcsinálni, nem akar egyedül maradni.. de én mit csináljak? Könyörgöm, valaki mondjon valamit.. hétvégente is eljárok takarítani vagy dolgozni vagy valami, de most mitévő legyek?? Anyával mit csináljak?

2018. júl. 29. 19:43
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
95%
Támogasd. De a sulit ne hagyd ott.
2018. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
"Anya, szedd össze magad, a húgomnak szüksége van rád!"
2018. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Ertem, de nagyon féltem anyát.. a sulit nem szeretném otthagyni, de anyát hogy segítsem most fel a padlóról? Azt mondja állandóan hogy ő erre képtelen
2018. júl. 29. 19:47
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudsz mást tenni, mint sulykolod belé, hogy a húgodnak szüksége van rá, neked is, és össze kell tartania a családnak. Állj mellette.

Hasonló volt a szitu mikor édesapánk meghalt. Az én anyukám is padlón volt, de ő alig beszélt. Egyik cigiről a másikra gyújtott, látszott rajta, hogy csak vegetál. 10 kilót fogyott, de a család végig mellette állt, mikor a tágabb család nem volt mellette, csak mi hárman a tesóimmal akkor én tartottam benne a lelket. Ő pedig talpra állt a gyerekei miatt.

2018. júl. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%

*Anya csak azt hajtogatja, hogy ő ezt nem tudja végigcsinálni,


Mondd meg anyádnak, hogy ne hisztériázzon, kapja össze magát, mert a gyerekeit neki kell felnevelnie, nem másnak, nem más pénzéből.

2018. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
76%
Nincsenek barátnői, kedves rokonai? Ők is tarthatnák benne a lelket. Jó esetben majd visszanyeri az önbizalmát, ha látja, hogy mégis megy tovább az élet. Te mindenesetre valamit dolgozz, de csak annyit, amennyi nem zavarja a tanulást. A nevelőapádnak tartásdíjat mindenesetre kell fizetnie, és a családi pótlék is egy hangyányival nagyobb, és gyerekvédelmi támogatást is lehet kérni. [link]
2018. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%
Amennyiben anyád a hiszti helyett elmegy dolgozni, + jön a családi pótlék, + a két apától is jön a tartásdíj, már éhen nem haltok.
2018. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátai, depressziós, teljesen össze van törve. Egyfolytában mondogatom neki, hogy szükségünk van rá, szedje össze magát. Nagyjából tartja magát, de mindig sír, és abban bízik, hogy apa hazajön.
2018. júl. 29. 20:12
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem hisztizik, aki ezen keresztül ment, pontosan tudja hogy milyen érzés... és becsületesen dolgozik!! De rengeteg a hitelünk.. meg nagyon szereti még őt, nem tudná elfogadni, ha más nőt fog keresni.
2018. júl. 29. 20:13
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
De más rokonok sincsenek, egy szál magában van rajtatok kívül? Kedves kollegák? Esetleg a háziorvostól meg lehetne kérdezni, hogy nincsen-e arrafelé tb finanszírozott pszichológus, már néhány alkalom is jól jönne. Vagy legalább egy lelki segélyszolgálatot felhívni.
2018. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!