Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak engem idegesít a "Ne...

Csak engem idegesít a "Ne csöpögtesd! " rám ordítás?

Figyelt kérdés
Anya alapjáraton eléggé idegbeteg, egész nap parancsolgatva kér dolgokat, nem tud szépen kérni, üvöltve utasít mintha valami tábornok lenne a katonaságon és egy idő után eléggé szétmegy az ember idege tőle. És van egy, amit ki nem állhatok. Amikor lemegyek a konyhába (már ekkor is üvölt, hogy mi a frászt akarok a konyhában, miért nem tudok egész nap a szobámban ülni és nem járkálni a házban, mint minden normális gyerek) és csak vizet akarok magamnak önteni a csapból, akkor amikor innék, egyből ordít, hogy ne csöpögtesd. De ezt már 3 éve minden nap minden ilyen alkalomnál eljátssza. Azt mondja azért "triggerelődött" ez nála, mert egyszer 3 éve jöttem vizet inni, és lecsöppent egy vízcsepp, amit neki kellett feltörölnie. Tudniillik elég házimunkamániás is, például ha valami ragadósabb csöppen ki (egy csöpp) egy vendéglátás során, akkor az egész konyhát képes felmosni. Na és azóta folyamatosan mindig ezt hallgatom. Van hogy a pofámba ordítja, van hogy megdob egy ronggyal mellé, hogy töröljem fel és van hogy behalucinállja, hogy lecsöppent egy vízcsepp, töröljem fel, amikor nem is csöpögtettem ki. És az előbb 5 perce történt ilyen most telt nálam be a pohár, most szakadt el nálam a cérna és visszaordítottam, amit utána egyből meg is bántam, hisz még is csak az anyám. Még ő is mondta, hogy hogyan beszélek vele ilyen hangon... És nem, nem fog elmúlni, mert kb 12 éve beleestem a mosogatógépbe kisgyerekként, és a mai napig ha ki van nyitva üvölt velem, hogy "megint bele akarok esni? kerüljem el jó nagy ívben, nehogy megint beleessek!" Ez a dolog titeket is idegesítene, vagy csak én húzom fel rajta magam?

2018. júl. 29. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Anyám ilyen lenne én csak úgy szimpla véletlenségből a fejére csöpögtetnék 3 liter vizet.
2018. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1-es, apát is pár napja kiidegelte, mert hogy ne ejtse el a poharat, mert ő egyszer évekkel ezelőtt elejtett egyet, és nála is betelt a dolog, és véletlen lecsapta a földre :D lehet nekem is ezt kéne csinálnom?
2018. júl. 29. 21:00
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Az egyikőtöknek sem jut eszébe,hogy orvos kéne neki??
2018. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
4-es épp most volt nemrég kórházban a lábával, komoly műtétje volt. De lehet megint vissza fog kerülni, mert nem pihen vele, hanem halálra dolgoztatja :\
2018. júl. 29. 21:03
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Én mondjuk pszichológusra gondoltam..

Nyugodtan rá lehet hívni a mentőket,ha örjöng pszichiátriára bevitetni.

2018. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Jártunk vele családterápiára 1 évig, ott végül is pszichológusok vannak, de ők annyit állapítottak meg, hogy amit kiskorában kapott, azt idézi fel, és az hogy apával elváltak 7 éve, de még mai napig együtt élnek, úgy, hogy utálják egymást, az is rátesz egy lapáttal, plusz a munkahelyi stressz, olyan helyen dolgozik, ahol a legtöbb stressz éri az összes munkahelyek közül (iskolai titkárnő) , szóval elvileg javíthatatlan.
2018. júl. 29. 21:11
 7/18 anonim válasza:
33%

Az előttem szólónak igaza van, orvost kell hozzá hívni. Ha őrjöng le kell fogni és lekötözni. (Mondjuk, ha önmagára vagy környezetére veszélyt jelent - ez tág fogalom.) Nem vicc, ne hagyjátok, hogy elszaladjon vele a ló. És közben folyamatosan fenyegetni, hogy egy szoc.otthonban vagy elfekvőben fog meghalni, ha nem tér jobb belátásra.

És persze otthon történhetnek nagyon szerencsétlen, és végzetes balesetek is...

2018. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez még igen messze van attól, hogy ön- és/vagy közveszélyes legyen, ordibálásért senkit nem visznek be erőszakkal a pszichiátriára. Mindazonáltal jó lenne, ha látná legalább pszichológus, ez erősen kényszeres magatartászavarra utal.
2018. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

"És persze otthon történhetnek nagyon szerencsétlen, és végzetes balesetek is..."


Te normális vagy?!


Kérdező, mi a túróért nem bírjátok akkor megoldani ezt a helyzetet? Költözzenek szét, ha kell, adják el a házat, vegyen mindenki magának egy kisebb lakást és kész. Az tényleg nem egy normális állapot, hogy 7 éve kerülgetik egymást, és egyik se bírja újrakezdeni az életét. te meg majd eldöntöd, kivel akarsz maradni.

Amúgy ilyet pszichológus nem mond, hogy "javíthatatlan", csak egy sarlatán. Rendbe kéne tennie az életét, és ehhez a jelek szerint szüksége van a segítségre, különben már lépett volna.

2018. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
Ez már a harmadik kérdésed anyádról. Nem unod még?
2018. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!