Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretnék a párom gyerekei...

Nem szeretnék a párom gyerekeivel élni. Ezt hogy lehet megmondani egy apának?

Figyelt kérdés

Három gyereke van, a kicsik 3 évesek, most mennek majd oviba, a lánya 4 éves. Már találkoztam velük, aranyosak, meg minden, viszont nem igazán rajongok a gyerekekért, 1-2 óra bőven elég nekem velük. Azt persze nem akarom, hogy ő is ennyit foglalkozzon velük, mert nem zavar, hogy programokra viszi őket, vagy ilyenek, de nyilván ha itt élnének, életvitelszerűen velünk, akkor nekem is lenne részem a "kisgyerekes életből". Nekem ez nem hiányzik. Viszont a párom azt akarja, hogy az övé legyen a felügyeleti jog, vagy pedig egyik héten nála legyenek a gyerekek, a másik héten pedig a volt nejénél. Mert hogy ez az otthonuk, sokkal jobb helyen vannak egy olyan házban, ami egy gyerekparadicsom, van saját szobájuk, terük és nem fogja hagyni, hogy egy 8. emeleti panelban nőjjenek fel (a felesége visszaköltözött az anyjához tavasz végén).


Alig vártam már, hogy normálisan együtt lehessünk, mehessünk hosszabb utazásokra, ne 1-2 naposakra, stb. Nem akarom, hogy a gyerekei tönkretegyék ezt... Nem akarok 24 évesen hirtelen úgy élni, mint egy kisgyerekes anyuka, aki játékokat pakol, tízórait készít, gyereket nyugtat. Meg nem bír aludni normálisan, mert hirtelen nem ketten vannak az ágyban, hanem öten. Mert legutóbb ez volt, hogy mind a három gyerek átmászott a mi szobánkba, és inkább mondtam, hogy jó, én alszom máshol. Igen, tudom, hogyha kisgyerekes szülővel kezd valaki, akkor ez is benne van a pakliban. De ő ezt most találta ki, a napokban...


2018. júl. 31. 15:39
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
95%
Pedig, ha a kapcsolatban maradsz ez vár rád. Döntsd el, de ha így állsz hozzá, inkább hagyd a pasit. Az érzéseid még negatívabbak lesznek, ha közös gyerek is lesz
2018. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
93%
Megmondhatod neki,hogy neked ez így nem felel meg,de gyanítom,akkor ennyi volt a kapcsolatotok. Az a férfi a leírásod alapján szereti a gyerekeit és törődik velük,és fontosabbak neki,mint az aktuális barátnő. Vagy nyelsz csendben,és leszel pótanyuka két hetente.
2018. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem lépj le minél előbb.

A pasi és a gyerekek érdekében.

2018. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
94%
Ha most találta ki, ha nem ... A gyerekeit nem fogja a kedvedért lepattintani. Ha neked ez nem fér bele, akkor a kapcsolatot kell megszakítani.
2018. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
91%

Ezen akkor kellett volna gondolkozni, amikor összejöttél egy három gyerekes apukával.


Ha így lesz, akkor így lesz, de az, hogy panelban élnek azért elég kevés indok arra, hogy elvegyék az anyától a felügyeleti jogot.

2018. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
92%

Érthető, hogy 24 évesen nem három kisgyerekkel akarsz foglalkozni, de azt sem várhatod el tőle, hogy lemondjon a gyerekeiről miattad.

Sem neki, sem neked, sem a gyerekeknek nem lesz jó, ha te csak összeszorított fogakkal "megtűröd" a gyerekeket nálatok, tökmindegy, hogy állandó jelleggel vagy csak alkalmanként.

2018. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen kapcsolat nem működik, csak úgy, ha max. szeretők vagytok.
2018. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg feleslegesen parázol. Ugyan miért ítélnék neki a gyerekeket?
2018. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
A nő sosem dolgozott, most sem teszi, tehát annyi pénze van egy hónapban, amit a gyerekek után kap. Erre alapozna a párom, de az ügyvédje biztosan jobban tudja ezeket.
2018. júl. 31. 16:00
 10/55 anonim ***** válasza:
94%

Minden új nő azt hiszi, hogy a gyerekekkel majd az anya törődik, az apa meg fizet valami minimum gyerektartást, ők meg élhetik az életüket, mintha nem is lennének gyerekek.

Kérdező,keress egy gyerektelen pasit, mert ebben a kapcsolatban bizony kőkeményen benne lesz ez a 3 gyerek, ha az anyánál lesznek elhelyezve, akkor is. Nyaraláskor, ünnepekkor, hétvégente.

A felügyeleti jog akkor is közös marad, ha az anyánál fognak lakni. Miért vonná meg a bíróság a felügyeleti jogot az apától, Ha nem alkoholista, vagy erőszakos bűnöző, akkor nem fogja.

2018. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!