Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mikor a legjobb...

Szerintetek mikor a legjobb egy gyereknek megmondani, hogy örökbefogadott?

Figyelt kérdés
Akkor hogyha még kicsi és akkor természetesnek érzi, és meg tudja szokni? Vagy ha már nagyobb. Vagy hány éves korába? Még az a lehetőség is van, hogy soha, de az egyik családtagom úgyis el fogja szólni magát. De hogyha soha nem mondjuk meg neki, hogyha felnőtt lesz látni fogja, hogy a családból egyáltalán nem hasonlít senkire sem, és akkor nagyon csalódott lesz és nem fog többé bennem bízni. Ti hány éves korában mondanátok meg? És hogyan, mit mondanátok?

2018. márc. 15. 14:32
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
71%
5-6éves korában. Sokkal rosszabb ha később tudja meg.
2018. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
60%

Nem tudom, en meg ehhez fiatal vagyok, de 21 eves fejjel mondom, ha anyam bejelentene, hogy orokbefogadtak, nem ereznem magam atverve es bizni is ugyanugy biznek benne. Latom, hogy ez egy nehez dolog es sehogy sem lehet “tokeletes idopontban” sem bejelenteni, es az szamit, hogy felnveletek/nevelnek, nem ereznem mar kevesbe anyukamnak Ot.

Tudom ez nem segitseg meg, es ahany ember, annyi velemeny, de en ezt igy gondolom.

Ami talan a legszerencsetlenebb, az a kamaszkor, akkor amugy is elarulva,, egyeduk erezzuk/ereztuk magunkat, akkor nem tudtam volna erre igy gondolni en sem.

2018. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
40%
Én is 5-6 éves kort mondanám. Kamaszkor semmiképp. Joga van tudni az igazságot. Ha jó anyuka vagy szerintem és szeretetben nevelitek akkor ez mit sem fog változtatni a kapcsolatotokon. Főleg abban az esetbe,ha az igazi szüleinek nem kellett. Maximum az viseli meg,hogy ő már születésénél nem kellett. Ha magamból indulok ki nekem ez fájna.
2018. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%
Közeli rokonaink húsz évvel ezelőtt örökbe fogadtak egy nyolchónapos kislányt. Ők úgy oldották meg, hogy két születésnapot tartottak neki minden évben, egyet azon a napon, amikor ténylegesen született, egyet pedig azon a napon, amikor hozzájuk került. És sohasem titkolták, hanem amikor kérdezősködött, mindig őszintén válaszoltak neki, úgy, hogy teljesen természetesnek érezte, hogy örökbe fogadták, úgymond ebbe a tudatba nőtt bele. A lánynak nagyon jó a kapcsolata az örökbefogadó szüleivel, sohasem érdeklődött a vér szerinti szülei iránt. Az is jó, ha öt-hat éves korában, ahogy az egyik válaszoló írta, amikor elkezd kérdezősködni arról, hogy ő hogyan született meg, nagyon egyszerű szavakkal elmondani neki, hogy ő egy másik anyuka pocakjában növekedett, aki nem tudott gondoskodni róla, de az örökbefogadó szülők egy pont olyan kisbabát kerestek mint ő és nagyon boldogok lettek, amikor őt hazavihették.
2018. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%
Négy éves volt amikor megkérdezte hogy milyen volt amikor ő született. Az oviban merült fel náluk ez a téma. Akkor elmondtam neki hogy én akkor sajnos nem voltam ott és megbeszéltük hogy hogy is került hozzánk
2018. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban kezdettől mondták a gyerkőcnek az ő szintjén.

De sztem adnak erre tanácsot a tanfolyamon.

2018. márc. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
A kezdetektől fogva beszélni KELL róla.
2018. márc. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%
A nulladik pillanattól.
2018. márc. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerinem kezdettöl nyiltan kell erröl is beszélni, mert ez az egyetlen módszer, hogy a gyereknek ne okozzon törést.
2018. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Én az első másodperctől kezdve nyíltan kezelném.
2018. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!