Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van még rajtam kivül akkora...

Van még rajtam kivül akkora hülye, aki engedte, hogy a szülei válasszanak fakultációt, majd egyetemet?!

Figyelt kérdés
Nem volt más választásom, de szószerint kikészítettek.
2018. aug. 2. 09:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Én nem bántam meg hogy ők választottak helyettem. Én eredetileg közgazdász, mérnök és fizikus között vacilláltam, ők a mérnökit javasolták, és tényleg az a legjobb a munkaerőpiacon a 3 közül, tehát jól jártam.
2018. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Olyan nincs, hogy nem volt más választásod! Esetleg fegyvert tartottak a homlokodhoz? Vagy izzó piszkavassal közelítettek a szemedhez, hogy márpedig azt választod mert ha nem akkor a kínok kínját állod ki??? Mindig van választás, sőt még most is. Még most is átmehetsz másik fakra, sőt más egyetemre, vagy akár ott is hagyhatod az egyetemet. De gondolom úgy kényelmesebb, hogy az ő házukban élsz továbbra is, etetnek, itatnak, cserébe azt kell tanulnod amit ők akarnak..Ne panaszkodj! Ha valami nem tetszik, mindig lehet változtatni. Lehet kis áldozattal jár, de lehet másképp dönteni.
2018. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, sajnos nem, sok más ember is önsorsrontó életet él.

#1, az tök más, ha te kérsz segítséget abban, hogy az általad jónak tartott lehetőségek közül javasoljanak. Az nem erőszakos beleugatás, mint amiről ez a kérdés szól.

2018. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Engem szószerint nem engedtek el Pestre.


Apám meg az üvöltözős, ütök, ha nem az van, amit akarok ember..

2018. aug. 2. 09:41
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
helyedben nem pestre mennék, hanem külföldre, akármilyen munkára. és sose jönnék vissaz
2018. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 theradion ***** válasza:
97%
Ha leélik helyetted az életedet, akkor joguk van hozzá. Tanácsot adhatnak, irányíthatnak, ez a dolguk. De kényszernek nincs helye.
2018. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Nekem is segítettek a szakot kiválasztani, illetve Pestre engem sem engedtek. Legalább 6 hétig gyűlöltem őket, aztán megismertem a leendő szaktársaimat, megtaláltam a helyem Pécsett és rájöttem, hogy a szüleim jobban ismernek engem magamnál. Bármennyire is bizonygattam, hogy szeretném, és bírnám Pestet, szerencsére tudták (és szívem mélyén én is tudtam), hogy ez nem így van :D
2018. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon sokféle helyzet létezik, olyanis, mint a tiéd, de igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy mindig van választásod, ha 16-18 évesen kevésbé, akkor most felnőttként már mindenképpen. Igen, ez azzal jár, hogy akkor diákmunka, vagy rendes munka az egyetem mellett, és otthonról elköltözés. De van választás, csak vannak, akiket a szülei annyira betegesen sokáig tartanak gyerek-státuszban, hogy az önállósodás ilyen radikális formája a számukra tényleg elképzelhetetlen.


Ugyanakkor én meg például azért neheztelek a szüleimre, mert teljesen rám bízták a döntést a pályaválasztásban, miközben én személy szerint akkor még erre a döntésre éretlen és tájékozatlan, tudatlan voltam. Nem tájékoztattak, nem beszéltünk szempontokról, hogy például a későbbi családomra nézve majd milyen áldozatokkal jár az a hivatás, amit választani készülök, és most 40 éves fejjel, két kisgyerekkel a család és az egész embert kívánó hivatásom között őrlődve gondolkodom az átképzési lehetőségeimen.


Nagyon nagyra tartom azokat a fiatalokat, akik már 18 évesen tudják, mit akarnak, és arra biztatom őket mindenképpen, hogy ebben az esetben álljanak is ki magukért!

2018. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Jogász szwrettem volna lenni...
2018. aug. 2. 10:11
 10/21 anonim ***** válasza:
28%
LoL
2018. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!