Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van még rajtam kivül akkora...

Van még rajtam kivül akkora hülye, aki engedte, hogy a szülei válasszanak fakultációt, majd egyetemet?!

Figyelt kérdés
Nem volt más választásom, de szószerint kikészítettek.
2018. aug. 2. 09:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%
Na, a szüleid tudják hogy jogásszal nem sokra mennél. Mit akarnak helyette?
2018. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%
Az hogy a szüleid nem engedtek el Budapestre jogra még nem feltétlenül jelenti a szüleid gonoszságát. Lehet, hogy anyagi okok miatt nem tudtak volna téged taníttatni Budapesten (albérlet, megélhetés, tandíj). Kevés az infó hogy itélkezzünk a kérdező szülei fölött.
2018. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
"Az hogy a szüleid nem engedtek el Budapestre jogra még nem feltétlenül jelenti a szüleid gonoszságát. Lehet, hogy anyagi okok miatt" - utolsó, DE. Egyfelől honnan veszi a bátorságot az ilyen szülő, hogy a 18 év feletti gyerekét egyáltalán "engedje", vagy "ne engedje". Másfelől van szája, el tudja mondani AZT, hogy miben és mennyit tud segíteni, hogy a kérdező ehhez képest tudja meghozni a SAJÁT DÖNTÉSÉT. Na, ez lett volna a tisztességes.
2018. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Van. De ez mindegy. Ne velük foglalkozz, hanem magaddal. És ne beszélj múlt időben arról, ami a jövőd: tanulj azt, amit szeretnél - csak előbb költözz el otthonról, mert ilyen szülő mellett nem nagyon hiszem, hogy lehet.
2018. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nagyon furcsa, én 12 évesen már tudtam, hogy mi szeretnék lenni, így középiskolai jelentkezésnél már nem kértem ki a véleményüket. Fősulira engem nem engedtek, mondván, hogy van szakmám, menjek dolgozni. Elcuccoltam, kicsit dolgoztam, aztán meló mellett elvégeztem a fősulit. Életem legjobb döntése volt, elnézve a középsulis osztálytársakat, akik nem mentek tovább alig találnak irodában végezhető munkát.
2018. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
2018. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor én meg például azért neheztelek a szüleimre, mert teljesen rám bízták a döntést a pályaválasztásban, miközben én személy szerint akkor még erre a döntésre éretlen és tájékozatlan, tudatlan voltam. Nem tájékoztattak, nem beszéltünk szempontokról, hogy például a későbbi családomra nézve majd milyen áldozatokkal jár az a hivatás, amit választani készülök, és most 40 éves fejjel, két kisgyerekkel a család és az egész embert kívánó hivatásom között őrlődve gondolkodom az átképzési lehetőségeimen."


Nézd, ha akkor sikerül lebeszélniük arról, amit szerettél volna, akkor most az motoszkálna benned, hogy szeretted volna azt a munkát, és azért neheztelnél, hogy lebeszéltek róla. Nem biztos, hogy előre tudták, milyen nehéz munka (hacsak nem ez az ő munkájuk is, de akkor meg nem tudhatták, hogy neked nehéz lesz összeegyeztetni a családdal, hiszen nekik sikerült.) Szerintem ők döntöttek jól, az se lett volna jó, ha olyanban adnak tanácsot, amihez nem feltétlen értenek.

2018. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%
Jogászból Dunát lehet rekeszteni, és kapcsolatok nélkül szinte lehetetlen elhelyezkedni, így jobban jártál, hogy másik szakra mentél. A szüleid biztosan azt akarták, hogy majd egy jól fizető állásod legyen, azt viszont túlzásnak tartom, hogy nem mehettél Pestre, ahol a legrangosabb egyetemek vannak.
2018. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
az mondjuk nekem is fura, hogy a jogász szakért kell ennyit szenvedned, minálunk (osztálytársak) pont az volt az ilyen "szülő szeretné" szak, amikor a gyerek valami érdekesebbet akart :D
2018. aug. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
69%

Jogász akartál volna lenni? HAHAHAHAHAHAHAHAHA:DDDDD


Akkor megértem a szüleid döntését. Mire normálisan elkezdhettél volna keresni, már a 40-et taposnád JO ESETBEN!! Ráadásul nem tudom mi a francért kell ilyen presztizsvesztett szakokra járni, ahol vagy 6 helyen inditanak 280 pont körüli jogi szakot. Fizetősre vettek volna fel, amit nyilván szüleid nem akartak finanszírozni, hogy egy mezei kamudoktor legyél a sok közül.

2018. aug. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!