Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a MI esküvőnkből...

Miért kell a MI esküvőnkből ekkora ügyet csinálni? Mit csináljak, mondjak le az "álomesküvőről" a rokonok miatt?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel jövő nyáron tartjuk az esküvőnket, viszont a mi elképzeléseink mások, mint ami a szüleim szerint jó lenne. Ők meghívnák anyukám keresztszüleinek a gyerekeit is, unokástól, mindenestől. Meg az én másodunokatestvéreimet, akikkel pl. még életemben nem beszéltem. Szóval tele lenne olyan rokonnal, baráttal az esküvőnk, akiket még nem láttam soha, vagy olyan régen, hogy nem emlékszem rájuk... Meg ugye emiatt több lenne az idős rokon is, ezért akarják, hogy itt tartsuk, vidéken, ahol születtünk, felnőttünk. Mert hogy én hogy gondolom, hogy majd X és Y a 70 és 80 évével felutazik nekem Budapestre a melegben nyáron és legyek már eszemnél...


Én már kinéztem egy helyszínt, ami igaz, hogy elég drága, de csodálatos, magát a ceremóniát is tarthatnánk ott. Viszont Budán van, de mi nem is gondoltunk ilyen hatalmas, 150 fős lagzira. Itthonról csak a szüleinket, nagyszüleinket, nagynéniket/nagybácsikat hívnánk, amúgy már a régi gimis barátok, barátnők is mind Budapesten élnek, tehát a vendégek, meghívottak nagyobb részének nem kéne utaznia.


Anyának mutattam, mik lehetnének a menübe, leszólta mindet, hogy hát ezeket kiejteni sem tudja, meg biztos nincs olyan finom, mint egy jó pörkölt. Mondtam, hogy nem akarunk vidéki esküvőt, ahol mulatós szól, erre meg az volt a válasza, hogy pedig ő már elújságolta a hírt mindenkinek és higyjem el, hogy a flancolás nélkül is jól érzi majd magát mindenki.


2018. aug. 2. 22:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
A TI esküvőtök így úgy csináljátok ahogyan TI akarjátok. Nem kell foglalkozni a rokonokkal, szülőkkel, ha megsértődnek, megsértődnek. Amikor a mi esküvőnk volt már 3 éve mi letudtuk annyival az egészet hogy kibéreltük a kedvenc szabadtéri helyünket ahol szerettünk lenni, és oda hívtuk meg a szűk családot. Szerencsére mindkettőnk szülei elfogadták a döntésünket, csak a nagyszülők illetve a távoli rokonok morogtak hogy ez nem az a hagyományos falusi esküvő, meg milyen már hogy nem étterembe leszünk, meg milyen dolog az hogy nem akarunk templomi esküvőt. Az ilyen rokonokat meg sem hívtam a részemről. A férjemnek meg szerencsére normális rokonai vannak akik elsőre megértették mit szeretnénk még ha nem is rajongtak érte, elfogadták és utólag mondták hogy jól tudták érezni magukat.
2018. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
41%

Mi családunk is hasonló cipőben jár, mi el fogadtuk azt amit a nővéremék szeretnének hogy Budapesten legyen az esküvő olyan ételek amit ők választanak stb..

De a sógorom szüleivel harc van, mert ők mindenkit meg akarnak hívni, máshol akarják tartani az esküvőt egy faluba, szóval semmi sem tetszik nekik, nem tudom hogy így mi lesz?

De a sógor családja borzasztó, mi lesz így később?

Én el mentem a sógor családjához utaztam 200 km ,nem tudták hogy megyek, meg is lepődtek és le ültem velük beszélgetni a lényeget sokszor ki hangsúlyoztam VÁLTOZNAK AZ IDŐK,valamilyen szinten meg is értették de azért még kisebb gondok vannak, annyira rendes sógor öccse hogy még a legénybúcsúra sem hívott meg,de hát ők ilyenek, el kell fogadni.

Most úgy tűnik hogy csend van a csatatéren, és lehet hogy lesz esküvői úgy ahogy el tervezték a nővéremék, annyit tudok mondani hogy mond el azt a szüleidnek hogy változnak az idők és támogassanak ne ellened ha nem melletted legyenek, bár lehet hogy hülyeséget írtam?

2018. aug. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
16%
Anyukád olyan esküvőt látott, neki becsületbeli ügy volt meghívni azt, akit illett és a szokásos vidéki dínom-dánom megtartása is a feladata volt. Régen (40-50 éve is) inkább volt nagy családi összejövetel egy friss házaspárral a lagzi, mint a pár ünneplése az ő szájízük szerint. Ha anyagilag függetlenek vagytok, akkor elég a tényeket közölni a szervezés azon részének fixálása után, ha amúgy bele akar folyni. Anya, tessék a vendéglista. Anya, ez lesz a zenész. Anya, ide kell majd jönni. Tessék az ebéd menüje. Stb. Lesz ellenkezés, magyarázás, és még követelések is, mert hát az ő becsülete forog kockán, ha nem hívja meg azt a másodunokatestvérét, akinek a lagziján ő 20+ éve ott volt. Nem lesz meghívva, korlátozott a helyszín befogadóképessége. Pont. Ha végig hasonló egyszerű és megingathatatlan érvekkel kitartotok, akkor egyszer csak el kell fogadja. Hozzáépíteni nem tud, ahogy például zenekart se bérel helyetted. Igényei meg annak lesznek, aki miatt aznap ünnepelnek és fizeti a cechet. :)
2018. aug. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
45%
Kerlek gondolkozz, mem az o dontese, a te eskuvod mar nehogy ok dontsek el, legyen ugy ahogy eltervezted! :) nem problema idoseknek felutazni.. Klimatizalt kozlekedesi eszkozok is vannak, max nem jonnek el.
2018. aug. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
96%
#14 szerintem pont az lenne a lényeg, hogy ne jöjjön már el a Manci néni, aki a nagyi keresztanyja sógora unokahúgának volt a kollégiumi szobatársa :D
2018. aug. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
35%

Elmondanám a szüleimnek, hogy nem lesz esküvő (színleg!), mert inkább élnénk "balkézről", mintsem elfogadnánk ezt az elképzelést.

Kíváncsi lennék, erre anyuka mit lép? Ha erre is csak a "mit szól a falu, ez így szokás" a válasz, komolyan elgondolkoznék, hogy szeret-e engem?

2018. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%

A helyedben egyáltalán nem kezdtem volna a véleményét kérni, hanem egyszerüen közölni, hogyhol és mikor lesz az esküvö.

A meghívottak száma, kiléte, az étrend meg a ti dolgotok.

2018. aug. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
42%
ti fizetitek? ha igen akkor ne szóljanak bele
2018. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
58%
Ki fizet? Az dirigál, aki fizet.
2018. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%

Én egyetlen emberrel beszéltem meg az esküvőnk részleteit: a vőlegényemmel. Mindenki más irányába tényközléssel éltem, és ha segítségre volt szükségem (pl. hogy ki hozza el a virágostól a csokromat) kértem. Senki nem szólt bele, hogy mekkorát és milyen stílusút tartunk, mert aki megpróbálta, azt gyorsan leállítottam. Így összesen 30 alatti volt a létszám, mindnekit beleértve.

Anyukád egy kicsit túlpörgi a szerepét, lehet, hogy az ő korában így volt szokás, de manapság már nem a háztól megy el a lány még tojáshéjjal a fenekén, hanem rég külön él, független ember, mire megházasodik, saját költségen. Két független, dolgozó ember köti össze az életét, röhej, hogy anyuka pattog (igazi falusi tyúk módjára), meg fűnek-fának terjeszti mindnek megkérdezése nélkül a maga verzióját...Tudod, kit érdekelne, hogy kinek mit mondott, majd visszavonja, vagy bánom is én, hogy rendezi le, saját magának köszöheti a kellemetlenségeket. Egyébként most húzd meg a határokat, mert ha már az esküvő előtt ilyen, képzeld el, mit fog produkálni minden egyéb helyzetben. Hiányzik az neked, hogy valaki mindnet jobban tudjon és intézkedjek kéretlenül a gyerek, a lakás/ház stb. MINDEN kérdésében?

2018. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!