Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a MI esküvőnkből...

Miért kell a MI esküvőnkből ekkora ügyet csinálni? Mit csináljak, mondjak le az "álomesküvőről" a rokonok miatt?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel jövő nyáron tartjuk az esküvőnket, viszont a mi elképzeléseink mások, mint ami a szüleim szerint jó lenne. Ők meghívnák anyukám keresztszüleinek a gyerekeit is, unokástól, mindenestől. Meg az én másodunokatestvéreimet, akikkel pl. még életemben nem beszéltem. Szóval tele lenne olyan rokonnal, baráttal az esküvőnk, akiket még nem láttam soha, vagy olyan régen, hogy nem emlékszem rájuk... Meg ugye emiatt több lenne az idős rokon is, ezért akarják, hogy itt tartsuk, vidéken, ahol születtünk, felnőttünk. Mert hogy én hogy gondolom, hogy majd X és Y a 70 és 80 évével felutazik nekem Budapestre a melegben nyáron és legyek már eszemnél...


Én már kinéztem egy helyszínt, ami igaz, hogy elég drága, de csodálatos, magát a ceremóniát is tarthatnánk ott. Viszont Budán van, de mi nem is gondoltunk ilyen hatalmas, 150 fős lagzira. Itthonról csak a szüleinket, nagyszüleinket, nagynéniket/nagybácsikat hívnánk, amúgy már a régi gimis barátok, barátnők is mind Budapesten élnek, tehát a vendégek, meghívottak nagyobb részének nem kéne utaznia.


Anyának mutattam, mik lehetnének a menübe, leszólta mindet, hogy hát ezeket kiejteni sem tudja, meg biztos nincs olyan finom, mint egy jó pörkölt. Mondtam, hogy nem akarunk vidéki esküvőt, ahol mulatós szól, erre meg az volt a válasza, hogy pedig ő már elújságolta a hírt mindenkinek és higyjem el, hogy a flancolás nélkül is jól érzi majd magát mindenki.


2018. aug. 2. 22:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
78%

Közük?


Semmi, de ha nálam ez lenne, én elmennék két tanúval meg a párommal kettesben megesküdni, és valahol tartanánk egy vacsit utólag és csá.

2018. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
86%
"Az dirigál, aki fizet?" Nem is értem, mit gondol az, hogy ha ő pénzeli az esküvőt, akkor jogot formál arra, hogy megmondja, mi-hogy legyen? Most azért fizetem a gyerek esküvőjét, hogy segítsek, vagy azért, hogy én mondjam meg, hogy mi legyen a menü és kit kell meghívni? Borzalmas emberek vannak!
2018. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
35%
Azt én honnan a bánatból tudjam, ki milyen indíttatásból akar a gyerekének "segíteni", de ha ő fizeti, akkor megmondhatja, ki legyen ott és milyen legyen, ez ennyire egyszerű, itt most pusztán tényekről van szó, nem pedig a dolog erkölcsi oldaláról.
2018. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
2%

#24: azért egy lagzi milliós tétel..

És ha egy anya kifizet egy lagzikra 2-3 milliót, azért hadd legyen már beleszólása, és ne csak ő legyen a fejős tehén...


A hagyomány szerint a lányos ház szervezi az esküvőt, ők állják a költségeket.

Ha a párnák nem kell a hagyomány, akkor a költségeket is nekik kellene állniuk, nem?

2018. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
27%
Persze, egyértelmű, ezt mondom én is, de ugyanakkor ott a másik oldal, hogy azért mégis csak a gyereke esküvője, az ő napja és szeretne rá szép emlékként emlékezni, nem ennyire egyszerű ez, hogy fekete vagy fehér.
2018. aug. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szülők fizetik sincs beleszólásuk. Akkor inkább ne fizessék.
2018. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
91%

Kisfiam! Ha szeretnél egy autót, mi álljuk anyáddal. Ok, szeretnék egy opel astrát. Nem, fiam, ha én adom a pénzt, én mondom meg milyen legyen. Veszünk neked egy Ladát. Azzal még a nagyapád is 30 évig nyomta, meg mi is azzal mentünk anyáddal az NDK-ba.

Na ne már emberek!!! Az idők változnak!!! Akkor inkább két tanús esküvő, azt még a fiatalok is ki tudják fizetni.

2018. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
90%
Ti esküvőtök, ti döntésetek. Pont. Anyukádnak semmi beleszolasa nincs, később még fogjátok bánni, rólatok szól, nem róla, meg a rokonokról. Nővéremnek igazi falusi nagy felhajtásos lagzija volt, amit láttam hogy nem élvez mert annyira sokat kellett szervezkedni, esküvő közben is mindenre figyelni hogy minden rendben menjen, hogy én úgy láttam már nem is róluk, az ifjú partról szól, hanem a rokonokról. Na akkor eldontottem hogy nekem biztos nem lesz ilyen esküvőm. Élvezni szeretném, nem munkaként megélni. Párom is elhatarolodott a nagy lagzi esküvőtől és a templomi szertartastól is (hál istennek, mert templomit aztán biztos hogy nem akartam semmi áron, nem vagyok hívő.) Mikor megkerte a kezemet és aztán elkezdtuk mesélni szüleimnek hogy milyen esküvőt is szeretnénk, és előre kijeletneztem hogy nagy lagzisat biztos hogy nem, hát persze megkaptam hogy gondolja át, egy életen át bánni fogom, a templomit is csináljuk inkább nem baj hogy nem vagyunk hívők azt is bánni fogjuk és a társai. Ott hamar pontot tettünk a férjemmel a végére, hogy azt a napot élvezni szeretnénk, és nem egy templomban feszengeni amit nem élvezünk és csak nyűg az egész, csak hogy a megfelelő szerepet eljatszuk mert hát így szokás. Sőt, rokonokat sem hívtunk meg pont ugyanezért mint amiért te sem akarod, nagy a rokonság, és a 90%-ával nem is tartjuk a kapcsolatot, keresztapámat meg sem ismernem ha szembe jönne velem az utcán. Szóval mi tényleg szűk körű esküvőt tartottunk, csak szülők, és a testvéreim (párom egyke), plusz a testvéreim partjai és gyerekei. Egyetlen egy plusz kívülálló fő volt még a legjobb barátnőm és neki a párja. Ennyi. Csak házasságot teremben volt az eskutetel, majd étteremben "lakoma". Mai napig nem bánom se én se párom hogy nem csapatunk nagy felhajtást. Legalább úgy zajlott minden ahogy én azt már régen megalmodtam. És tökéletes nap volt a számomra. Ne hagyd hogy bele szóljanak. Azt fogod majd te egy életen át bánni.
2018. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
68%
Ki akar egy olyan esküvőre emlékezni, ami nem nektek, hanem másoknak felel meg?
2018. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!