Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok akkor tenni, ha a...

Mit tudok akkor tenni, ha a szüleim mindentől tiltanak ami nekem jó?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nagyon rossz volt a kapcsolatom.

Aztán idővel láttam, hogy az egyik barátom (felnőtt barátom) jól kijön a családjával és ez engem ösztönzött.

Gondoltam megpróbálok megváltozni.

Nagyon sok tanácsot kaptam és több mint 2 éven keresztül változtam, de a családom sajnos a mai napig nagyon lekezelően bánik velem bármit csinálok.

Már beleuntam hogy csak én változok és ők velem ugyan olyanok, így már én sem akartam velük tovább nyitott maradni, mert a megbeszélés sem hatott.

Bármiféle ötletem van, azt mindig rossz szemmel nézik és nagyon lecsesznek és kérdezgetnek, hogy nekem minek.Hiába a saját megdolgozott pénzemből akarom megvenni a dolgokat, egyszerűen nem vehetem meg.

Itt most nem egy dologról van szó, hanem mindenről.

Úgy ánblokk mindent hülyeségnek találnak, csak azért mert számukra nem hasznos, de én meg használnám.

Na de nem csak erről van szó, hanem arról is, hogy igazából minden olyan dologtól tiltanak engem ami engem boldoggá tenne.

Nem mehetek el koncerte a barátaimmal, pedig nem nagyon járkálok el otthonról és én nem is akarok diszkóba meg ilyen helyekre menni, csak néha jól esne magam kitombólni egy koncerten amit szeretek.

Nem tudok kikapcsolódni sem sajnos mert mindig van valami.

A kérdés nem kamu, mielőtt valaki azt hinné, ténylegesen segítséget szeretnék kérni ezügyben, mert már nagyon nehéz egyedül és ha megmerem mondani a véleményem akkor, pedig fenyegetnek.

17/L


2018. aug. 4. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Ez azért így erős ahogy leírtad.17 évesen mivel tartanak sakkban téged? Vagy mivel magyarázzák hogy eltiltanak mindentől?
2018. aug. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért lenne erős?

Ezek az igazságok, amik velem történtek meg, nem túlzok.

Ha kérdezem, hogy miért akkor azt mondják: "csak mert, mert én azt mondtam."

Az egyik tanár is próbált jól állni hozzájuk, egyszerűen át lett cseszve...

2018. aug. 5. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy túlzol, de manapság ekkora szigorral màr ritkán találkozni ilyen korban.Pláne hogy saját kereseted is van...

De látom hogy könnyű lehúzni ha nem szervez az ember rögtön mentőakciót.

2018. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni és költözz el.
2018. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Ne én húztalak le, viszont te is inkább belém próbálsz kötni, ahelyett, hogy segítenél.Lehet te nem találkozol ilyennel, örülj neki, de vannak rajtam kívül biztos ilyen emberek akik hasonló helyzetben vannak.

És te nem tudhatod, hogy kinek milyenek a szülei...

Tényleg szeretnék erre a problémámra megoldást találni, hogy előrébb haladjak.



#4 17 évesen nem tudok elköltözni és nem tudom magam eltartani, még ha el is kezdenék dolgozni.

Eddig a legtöb cuccomat saját magamnak vettem meg, de ahhoz is sok idő kellett (ezt nyílván minden dolgozó ember tudja) és ha el is költöznék akkor sem tudnám ennyi pénzzel eltartani magam... Sok-sok számla (alap dolgok amiket ugye kell fizetni) ami 30-50 ezrekbe kerül havonta, akkor kaját fizetni, magamnak szükséges cuccok, és mindig elromlik valami vagy meg kell szerelni valamit az is pénz, stb... Én még csak diákmunkára mehetnék, de fiákmunkán sem tudok megkeresni ennyi pénzt havonta és iskola mellett kéne pluszba dolgoznom.

Meg amíg ugye 18 nem vagyok addig jogilag nem is költözhetek el egyedül.

2018. aug. 5. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én szüleim se voltak leányálom szóval tudom miről beszélek.És láttam is már sok mindent.3-s vagyok.De őszintén hogyan segíthetnénk?

Elköltözni nem tudsz, te a magad részéről mindent megtettél, nem igaz?

Max fordulj kapcsolati pszichológushoz vagy szociális munkáshoz, stb. ha annyira tarthatatlan a helyzet.

2018. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!