Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha apám ilyen?

Mit csináljak ha apám ilyen?

Figyelt kérdés
Meg volt beszélve még június végén hogy elmegyünk horvátországba, de végül nem mert apám nem akar menni. Egyszer nem voltam még külföldön, mert apám nem akar sehova menni nyaralni. Nem a pénz miatt, hanem csak egyszerűen nem akar menni a munka miatt, mert most is dolgozik. Értem hogy a munka fontos meg minden, de pihenni is kell, és egyszerűen nem tudunk vele elmenni szó szerint sehova mert nem akar, neki drága meg minden. Mit lehetne kezdeni?

2018. aug. 5. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Megérteni, hogy aki amúgy 5-6x 8-10 órát melózik, az örül, ha nem agyfxos utazgatással kell töltenie a szabiját, hanem eldögölhet arra az egy hétre a lakásban.


Mi tavaly 16 órát utaztunk horvátba (vonat), hazafelé törölték a járatunkat, épphogy hazaestünk az utolsó S-vonatig.


Idén 2-kor keltett a kaller, hogy Ausztriában sárlavina volt, a vonat xy állomások között nem megy. Csak 6 órát zötykölődtünk a buszon, nulla alvással.


Majd mész nyaralni, ha lesz pénzed és időd, de nyugi, munka után neked sem feltétlen lesz kedved végigvezetni 8-10 órát.

2018. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, hogy miután dolgozik nem éppen lesz kedve levezetni 10-15 órákat. De nem hiszem el hogy minden évben. Tavaly is ez volt, pedig akkor volt majdnem egy hónap szabadsága.
2018. aug. 5. 11:07
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Vannak emberek, akiknek egyszerűen nincs igénye az utazásra. Ez valószínűleg egy olyan tulajdonság amit nem tudsz megvaltoztatni. Ha elég idős vagy már hozzá, és nem anyagi akadálya van a dolognak, akkor szervezz valamit a barátaiddal, apádat meg hagyd békén, utazz mással.
2018. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez rossz, de szerintem nem lehet velük csinálni semmit, mert ők ilyenek.... Az én családom is ilyen típus, soha semmihez nincsen kedvük, nem érdekli őket semmi. Mikor még kicsi voltam, akkor évente egyszer lekínlódták magukat a Balatonra, hogy pancsoljon a gyerek, de még olyankor is azzal telt el a "nyaralás", hogy a szobában aludtak egész nap. Mikor már nagyobb lettem, akkor már egyáltalán nem mentünk sehová, csak a tv előtt döglődtek a szabadságuk alatt. Soha nem lehetett elmenni velük semmilyen értelmes programra pl. kirándulni, túrázni, várost nézni, kiállításra stb. még a környéken sem, mert nekik a világon semmihez sem volt kedvük. Az összes barátom a családjával ment nyaralni még huszonévesen is, nemhogy tiniként, szóval csak még rosszabbul éreztem magamat, mert egyáltalán nem volt kivel töltenem a szabadidőmet.
2018. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!