Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem tart semmire, és...

Anyukám nem tart semmire, és nem szeret. Nem tudom feldolgozni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemre járok, így nem otthon élek. Egy olyan szakon tanulok, amit a szüleim nem helyesetek anno...

Pár napja anyukám azt mondta, hogy szerinte nem vagyok életre való, hülye vagyok, és hogy nézzek körbe, mindenki többre vitte nálam...pedig van nyelvvizsgám, 4,3as átlagom van az egyetemen...magamnak intézek mindent..

Egész életemben ezt csinálta...ha 2. lettem egy országos versenyen, akkor lesütötte a szemét, és azt mondta, hogy lehetne jobb is.

Ameddig otthon éltem, minden nap a szememre hányta, hogy senki vagyok, és semmire sem vagyok jó.

A helyzet apámmal sem jobb, "kedvenc" mondatom tőle a "bárcsak inkább kutyát vettem volna"

Sosem tudtam velük semmiről sem beszélni, se az örömömről, se a bánatomról...a puszta létem zavarja őket :(

Minden egyes fillért felhoznak, amit rámköltenek. Tudom, hogy a kollégium és a kaja drága, és hálás vagyok amiért fizetik, de nagyon rosszul esik, hogy otthon mindig azt hallgatom (és mindig is hallgattam), hogy milyen sokba kerülök, nem éri meg..


Létezik, hogy egy anya nem szereti a gyerekét? Ha igen, akkor miért vállal gyereket? Vagy ha nem akarja fizetni a költségeket, akkor miért? (Anyagilag meg tudják engedni maguknak, hogy máshol tanuljak)

Nem tudom elfogadni a helyzetet, nagyon rosszul érzem magam, amiért csak egy hatalmas csalódás vagyok nekik.

Hogyan segíthetnék magamon?



2018. aug. 5. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem a te hibád. Ők nem valók szülőnek. :(

Olvasd el A mérgező szülők című könyvet. Fájni fog, de könnyebb lesz utána.

2018. aug. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Manapság mindenki mindent fel akar dolgozni...
2018. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
A legnayobb segítség magadon az, ha nem a negatívumokkal foglalkozol folyamatosan, hanem a pozitívumokat is észreveszed! Némi túlzást vélek felfedezni abban ahogy leírod, hogy bánnak veled a szüleid! Biztos, hogy szeretnek, lehet, hogy nem úgy ahy Te szeretnéd, de ők ilyenek! Biztos tesznek jó dolgot is, tanulhatsz, felnőttél! Az elfogadás nagy erény, próbálkozz meg vele!
2018. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha zavar, hogy a pénzt a szemedre vetik, akkor dolgozz az egyetem mellett, gyűjts pénzt és költözz el. Másként a jegyeid a való életben nem fognak számítani. A tanárjaidon kívül mindenki szarik rájuk.
2018. aug. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen anyukád van, de a legjobb ha nem foglalkozol vele. Felesleges emészteni magad. Csak tönkre teszed magad. Miért lennél csalódás ha szerinted nem vagy az? Az életben rengeteg kritika éri az embert, ha nem akarsz depressziós lenni, jobb ha megtanulsz magadra figyelni. Magadnak felelj meg ne másnak.
2018. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz , próbálj arra gondolni hogy te már felnőtt ember vagy , önálló akaratod van , nem tudom milyen kapcsolatban vagytok a szuleiddel, de próbáld hangsúlyozni feléjük , hogy ők már a múlt és hogy te vagy a jövő . Próbáld hangsúlyozni hogy te is ugyanolyan fontos tagja vagy a családnak mint ők , egyenrangú vagy.

Nekem bejött 😀

2018. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
53%
Ez hülyeség h nem szeretnek..!!akkor nem fizetne nked semmit és levenné rólad a gondját és old meg magad!!Próbálj türni és nézz munkát hátha sikerül dolgozni egyetem mellett..Többet érdemelsz és bisztosan ezért ilyenek nem törödnek bele...
2018. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Valószínűleg nárcisztikusok, nézz utána ennek a kifejezésnek. És a Mérgező szülők című könyvet én is nagyon ajánlom ebben a témában, sokat tanulhatsz belőle hogy lehet az ilyen beteg szülőket kezelni illetve túlélni.
2018. aug. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik, hogy egy anya nem szereti a gyerekét. Vannak, akik társadalmi nyomásra vállalnak gyereket, bele sem gondolnak, hogy mekkora felelősség, illetve anyagilag és érzelmileg mit kell egy gyereknek nyújtani.

Szerintem vagy nem akartak Téged, vagy nem valók szülőknek vagy valóban valamilyen személyiségzavarban szenvednek. Ritkán javaslok ilyet, de legjobb lenne velük megszakítani a kapcsolatot is. Az ilyen szülők mindig visszarántják az embert.

Ne akarj nekik megfelelni! Úgyis mindig azt fogják mondani, hogy nem vagy elég jó, lehetnél jobb is. Magadnak akarj megfelelni, ne nekik. Az a lényeg, hogy Te elégedett legyél a sorsoddal, nem az, hogy a szüleid elégedettek legyenek Veled.

2018. aug. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy egy anya nem szereti a gyerekét?


Tessék, itt látsz ilyet is: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2018. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!