Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is elhatárolódással és a...

Más is elhatárolódással és a jóban levés csökkenésével reagálja le a mérgező szülői viselkedést?

Figyelt kérdés

Kicsit dühösen írok most, de kérem, hogy normális válaszok szülessenek.

Felnőttkori apa-fia kapcsolatról van szó. Most 46 éves vagyok, tehát nem gyerek és nem is pályakezdő, apám 80. Sok dologért hálás vagyok neki és szeretem az apámat, de vannak olyan fafejű nyíltigazságtalanságai, ami miatt sokszor azt érzem, hogy még nagyobb távolságot kellene tartanom vele.

Ha átmegyek hozzá, leülünk beszélgetni, megkínál, iszogatunk stb. De a gyerekkoromra is jellemző örökös rejtett vagy nyílt vitriolos bírálataitól, kritikáitól képtelen megválni irányomban. Ha azt mondom, fáj a fejem az időjárástól, akkor neki hálaistennek sohasem, ha fáradt vagyok a fizikai munkától, akkor ő hálaistennek sohasem, ha más a véleményem, akkor "észreseveszem" hogy miylen sértő vagyok vele, de amikor ő sérteget vagy kritizál (pl fiam nálad az a baj stb stb) akkor meg én vagyok a hibás, ha "megsértődök".

Nem sértődök meg, mert nem vinne előrébb, egyszerűen csak azt érzem, hogy semmilyen nézeteltérest nem lehet vele megbeszélni, el nem fogadott sosem, mindig oda kell szúrnia valamkt. De ezekre meg nem vagyok kíváncsi, azt érzem, hogy kezd kikopni belőlem ezek miatt a szeretet iránta és nem igénylem a társaságát. Persze ez lelkifurdal ugyan, de nem megyek olyan helyre, ahol kellemetlenül viselkednek velem.


Na arra lennék kíváncsi, hogy ezt mások hogy reagálják le?

Vannak a szívszorító videók az egyedül karácsonyozó szegény nagypapikról, akikre szarik a családja, de belegondolt már valaki is, hogy ezek ok okozatiságok?


2018. aug. 8. 15:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%
Nos, én is 46 éves vagyok és azt mondanám, hogy amiket leírtál, azok számomra nem adnának okot erre, sőt, ezt meg csak nem is nevezném "mérgező szülői viselkedésnek".
2018. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Ja es amíg élt, nekem voltak ennel komolyabb "problémáim" is apámmal, sőt csúnya összeveszéseink is. Most meg hiányzik.
2018. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Apám (DR) durvábban nyomja, minden lehetőséget megragad a kritizálásra, persze segíteni soha nem akart. Xar vagyok és kész. A lehető legkevesebbszer találkozom velük és szinte semmi érdemlegeset nem mondok, de vannak informátoraik. Nehéz ügy. 48F
2018. aug. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%

Más is. Pl. ott a testvérem, aki negyvenéves, de kb. húsz éve menekül otthonról. A fészekelhagyás persze normális dolog, de ő már ott tart, hogy alig keresi a szüleinkkel a kapcsolatot. Ők meg nem értik, hogy miért. Az apánk , de az anyánk is pont ilyeneket mond, mint a te apád. Fárasztóak és negatívak. Első emlékeim a testvéremről, aki nyolc évvel idősebb nálam, hogy a szüleink folyton szidták őt. A korkülönbség miatt nem ismertem őt jól és az ősök olyan képet festettek le róla, hogy én tök sokáig azt hittem, hogy egy ügyetlen, életképtelen, szerencsétlen flótás. Képzelheted, hogy gyerekként milyen képet kaphatott a testvérem saját magáról.

Úgyhogy ő is menekül. De azt hiszem, ez nem megoldás neki és neked sem. A te apád nyolvanéves, a miénk is hatvan felett, megváltozni már nem fognak. Ebben ne is reménykedj. Azt teheted, hogy elfogadod őt és továbblépsz. Az elfogadás nem egyetértés, hanem tudomásulvétel, szóval ezt így értsd. Mint amikor elfogadod, hogy döglesztő hőség van és nem az időt szidod, hanem kerülöd a napot, sok vizet iszol és mész a dolgodra. Ha apádhoz is így állsz, le fognak rólad peregni a hülyeségei. Most ezt gyakorlom én is, és vannak eredményei. A dacoskodásból, hadakozásból nem lesz lelki békéd, nekem legalábbis nem volt.

2018. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.

Azt kérném mindnekitől, hogy a gyk-n valahogy próbáljunk a kérdésekre válaszolni. Itt nem az volt a kérdés, hogy az éppen választ fogalmazó ember értékrendje alapján infantilisnak vagy túlérzékenynek tűnök-e, hanem ha valaki mérgezőnek éli meg a kapcsolatát a szülővel felnőttként, akkor mit tesz. Benyeli, elhatárolódik vagy veszekszik?


Ha valaki megkérdezi, hogy a kék égen menő csillag milyen sebesen halad, nem az lesz a válaszom, hogy az ég nem is kék. És nem is halad a csillag, mert a föld forog.


Ne keverjük a villát az étellel. Az étel az, amit megeszünk, a villa pedig amivel ezt eszközként elvégezzük.


Köszönöm.

2018. aug. 14. 15:45
 16/17 anonim ***** válasza:

"próbáljunk a kérdésekre válaszolni"


Oké. A kérdés tehát az, hogy "Más is elhatárolódással és a jóban levés csökkenésével reagálja le a mérgező szülői viselkedést?"


Lehetséges válaszok (ha elég sokáig vársz, mindegyikre lesz példa):

- Igen.

- Nem.

- Talán.

- Esetleg.

- Néha.

- Általában.

- Mindig.

- Azt hiszem.

- Nem tudom.

- Nem érdekel.

stb.

:)

2018. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
XD kanfasztikus :D
2018. aug. 14. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!