Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kívülállóként hogy látjátok...

Kívülállóként hogy látjátok ezt a helyzetet? Lépjek valamit vagy felesleges? 17L

Figyelt kérdés
3 éve derült ki hogy ki az igazi apám (másik férfi neve szerepel a papírjaimon). Ő nem tudta hogy anyám terhes lett. Az igazi apám anyjával tartom a kapcsolatot, aki ugyebár a mamám. Ő 100%ig biztos benne hogy az unokája vagyok, meg az összes többi ember is aki megtudta ezt a dolgot mert nagyon hasonlítok apámra. Apám az egyetlen aki nem hiszi el hogy tőle vagyok, hallani sem akart rólam akkor se amikor kiderült a dolog és később sem. Nem találkoztunk, nem beszéltünk soha. Viszont az ismerőseitől mindig azt hallottam, hogy ő egy jó ember és biztosak benne hogy keresni fog. Egyszer be is jelölt facebookon, gondolom véletlen volt mert utána letiltott csakhogy attól még én láttam az értesítést. Később egyébként feloldotta a tiltást szóval gondolom meg szokott nézni néha. Ezen kívül még az utcán láttuk egymást párszor, látszott rajta hogy felismert de teljesen közömbös arccal ment tovább. Többször megfenyegette az anyját hogy bajok lesznek ha továbbra is tartja velem a kapcsolatot. Vannak akik szerint fél az érzelmeitől. Olyan is volt már, hogy valakinek azt mondta van egy fia és egy lánya (én), mégsem történik semmi. Én minden nap gondolok rá és nagyon szeretném megismerni. A mama is azt mondja hogy nekem kellenne tennem valamit mert az apám fél ettől a találkozástól, én viszont attól félek hogy tovább rontok a helyzeten..bár vesztenivalóm nincs, mert eddig sem volt apám maximum megpróbálom és azután sem lesz. Érdekelne hogy a leírtak alapján szerintetek mi lenne a helyes döntés? Megpróbáljak kapcsolatba lépni vele vagy nem kéne? Mi a legrosszabb ami kisülhet belőle?
2018. aug. 10. 01:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
"Többször megfenyegette az anyját hogy bajok lesznek ha továbbra is tartja velem a kapcsolatot. " Ja, jó ember, aki fél hogy behajtják rajta a gyerektartást-ezért fenyegeti a tulajdon anyját. Tudod kinek hiányozna egy ilyen...
2018. aug. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó ember aki még x évesen se képes felnőttként viselkedni, felelősséget vállalni.Szerintem nem érdemes vele a kapcsolatot keresni.Majd ő keres ha akar.
2018. aug. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az az apád, aki felnevelt. Ha nem akarsz csalódni, ne próbálj közeledni a vér szerintihez. Anyukád mit szól ehhez az egészhez? Tulajdonképpen hány éves is vagy?
2018. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Miért kajtatsz egy ilyen senkiházi alak után? Gondolom anyád nem véletlenül nem tudatta vele a terhességet.
2018. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Ismeretlen felett itélkeztek, vaktában vagdalkóztok.

Noname gerjesztitek a feszültséget.

Milyen tatásdíjról beszélsz?

Hivatalosan, okiratok szerint nem ő az apa, tehát tőle sem és tőled ugyanazon ok miatt nem követelhető tartásdíj!

Noname miért senkiházizol le olyat, aki nem ismeri előle eltitkolt gyerekét?

Ha valaki nem tud arról, hogy elkövetett/csinált valamit, milyen felelősséget vállaljon annak következményeiért?


.

Kérdező!

Mennyi idős vagy?

Tudsz-e anyáddal megbeszélni dolgokat és türelemmel, nem veszekedve erre rákérdezni?

Gondolj arra, a távolságtartás lehet annak eredménye is, hogy valaki tudatlanul élte életét, aztán eléperdül valaki: 'én a te nem tudott lányod vagyok'!

Ha természets apádnak vélt valaki sejti is, hogy ő az és vannak érzései, eléggé fájdalmas lehet neki.

Ne ronts ajtóstól a házba, de próbál meg beszélgetni vele, mondd meg neki, hogy nem akarsz követelni tőle semmit, hiszen természetes apád, de a papírok szerint nem, tehát jogalapod sincs.

Mondd meg neki, nem kérsz mást, csak egy kis szeretetet.

Nem kell titkolózni, de a jog szerinti apádnak nem feltétlen kell tudnia az egészről, hiszen nem ő a ludas a dologban, gondooskodott rólad, segített anyádnak nevelésedben.

.

Várom a kommentelőktől a piros mancsokat, de nem azért szólok hozzá a kérdéshez, hogy másoknak tetsszen.

2018. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Mondd el a nagymamádnak, hogy nem akarsz tőle semmit, csak megismerni. Ha nem akarja, akkor a továbbiakban nem keresed őt. Nem akarod a pénzét, semmit, csak két órát az életéből.

Ha a mama ezt továbbítja neki, talán ér valamit.

2018. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem a te dolgod, hogy megpróbálj kapcsolatba lépni vele! A mamád ezt nagyon is rosszul mondta! Te még gyerek vagy (bocsi, de az vagy...), a "felnőtt" apádnak kéne keresnie, ha akar. A történetből látszik, hogy nem kíváncsi rád. Hagyd a fenébe! Az az apád, aki felnevelt!!!
2018. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt kihagytam hogy nem nevelt fel senki. Akinek a neve a papirjaimon van az valószínűleg csak egs kitalált név.
2018. aug. 10. 09:40
 9/14 anonim ***** válasza:
2018. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem ezt akartam belinkelni, hanem 2 ugyan ilyen kérdést. Furcsa.
2018. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!