Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámtól teljesen felesleges...

Anyámtól teljesen felesleges bocsánatot kérni, hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés
családi vonás hogy nincs bocsánat kérés, a konfliktusok valahogy pár nap harag után megoldódnak. Engem nagyon zavar hogy ebből kifolyólag senki nem ismeri be ha tévedett és semmi nincs megbeszélve. férjem jomultkor valamin összeszólalkozott anyámmal, ezek után férjem vitt virágot és bocsánatot kért. na ez azóta is emlegetve van hogy "bezzeg akkor tudott jönni szánnibánni amit mondott " és hogy "majd legközelebb gondolkozik mindenki mielőtt bocsánatért kellene esedezni " vagy "egy virággal nem lesz semmi " . Tehát szerintem természetes hogy egy családban vannak konfliktusok de azokat mi meg is Beszéljük, megbocsátunk stb. na anyám ezeket a gesztusokat nem ismeri. veszekedni is úgy szokott hogy egy levegővel végigmondja a saját részét , lezárja a virág témával majd elfordul és duzzog pár napot. ti ezt hogy kezelnétek? megmondom őszintén nekem is huszonévesen a férjem hatására kellett megtanulnom bocsánatot kérni, mert gyerekként én sem használtam ezeket a gesztusokat
2017. dec. 19. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos a mi családunk is ilyen... mintha én írtam volna a soraidat. én is a párom mellett tanultam meg bocsánatot kérni.

Próbáltam már velük errôl beszélni, majd rájöttem, hogy felesleges erôltetni a dolgokat. Egy bocsánatkéréssel sérülne az egójuk, sokkal jobb napokig duzzogni, mint egy kisgyerek. Talán nem elég fejlett az érzelmi szintjük...

2017. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennek valami pszichológiai oka lehet, Kérdező. Lehet, hogy gyerekkorában túl sokszor kellett Anyudnak bocsánatot kérnie, esetleg igazságtalanul, minden apróság miatt is - legalábbis úgy vélte - s mára már a szót is megutálta. Nagymamám is ilyen volt. Sosem kért bocsánatot, csak valahogyan kifejezte, hogy megbánta a dolgot. A gyerekeit azonban megtanította a bocsánatkérésre. Alighanem azért, mert gyerekkorában kellett bocsánatot kérnie. Egyébként az sem mindegy, hogy a férjed mivel bántotta meg Anyukádat. Létezhet olyan kimondott szó, amit valóban nem lehet visszavonni, meg nem történtté tenni a kimondását.
2017. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ilyen. Mindig, minden helyzetben neki volt igaza és mindig, minden helyzetben ő volt a mártír. Bár ő elfogadta a bocsánatkérést, nála inkább az volt a probléma, hogy egy veszekedés után ha ő valamin bedurcázott, utána napokig nem lehetett hozzászólni. Ha kérdezted nem válaszolt, csak vágta a pofákat.

Tinikoromban volt, hogy napokig gondolkodtam egy vita után hogy most vajon épp mi az amin konkrétan duzzog, mert sosem lehetett tudni, Általában egy olyan mondatom volt amiről meg is feledkeztem a vita után, majd csak akkor jött elő mikor bocsánatot kértem. Ezzel csak az volt a gond, hogy olyankor is nekem kellett bocsánatot kérnem mikor nem én voltam a hibás, és én jobban meg lehettem volna sértve mint ő. Egyik ilyen alkalomnál 3 azaz három(!) hét után mondtam azt, hogy befejeztem, meguntam a duzzogását, a hallgatását, nem fogok hason kúszva a színe elé járulni, hogy a bocsánatáért esedezzem, elköltözök. Duzzogjon ahogy akar.

Fél évet voltam külön, később még egy 8 hónapos intervallum erejéig otthon laktam, de valahogy ez a külön töltött idő megoldotta a dolgot. Nem élek már vele, de azóta nem veszekedtünk. Talán elfogadta hogy felnőttem, talán azt is, hogy nem tévedhetetlen, nem tudom.

Bár bocsánatot kérni szerintem még mindig nem tud, én nem adtam rá okot, hogy kelljen neki.


Azt viszont sajnos saját magamon tapasztalom, hogy a bocsánatkérésre én sem vagyok képes. Valahogy berögzült nálam ugyanaz ami anyámnál, hogy inkább duzzogok, megemésztem magamban a problémát, majd úgy teszek mintha nem történt volna semmi. Én, az anyámmal ellentétben csak ritka eseteknél várom el a bocsánatkérést, mert sokszor felismerem magamban, hogy abszolút indokolatlanul vagyok megsértődve, és csak felfújtam a dolgot. Generáltam magamnak egy problémát.

24L

2018. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!