Beteges hogy vele alszom?

Figyelt kérdés
Apukámmal élek együtt,tizenhét éves vagyok.Nagyon rosszul alszom,állandóan rémálmaim vannak ami miatt mindig sírok. Apa megengedte,hogy átmenjek hozzá aludni így vele alszom, és azóta megszűntek a rémálmaim.

2018. aug. 10. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Hacsak nem vonzódtok közben egymáshoz szexuálisan, akkor nem beteges.

Viszont nem is normális. Egy 17 éves felnőtt már ne aludjon a szüleivel egyrészt, másrészt az állandó rémálmokra is kellene megoldás.

Menj pszichológushoz.

2018. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

szerintem nem, de jó lenne már elkezdened leválni. Én nekem is voltak rémálmaim + pszichés betegséggel küzködtem és sokat aludtam a szüleimmel 14-15 éves korom körül. De kezdj el elkülönülni, nem igazán normális ez már


16l

2018. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Az önmagában nem beteges hogy a rémálmok ellen megnyugtató társaságot keresel.

Az viszont "beteges" (=mélyebb problémákra utal) hogy állandóan rémálmaid vannak, és erre csak tüneti és ideiglenes kezelést jelent az édesapád társasága. Te is tudod hogy nem aludhatsz örökké vele, lassan felnősz, elmész egyetemre, kapcsolatba kezdesz, különköltözöl, és kénytelen leszel önállósodni, a rémálmok viszont vissza fognak térni, mert nem bogoztad ki hogy mi is a valódi gyökerük, és nem dolgoztad fel a traumát ami kiváltja őket.

Azt javaslom, beszélj édesapáddal és keressetek egy jó psichológust aki ebben segít.

2018. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem ez a megoldás, menj pszichológushoz a rémálmaiddal. Nem maradhatsz örökre apuci pici lánya! Anyukád meghalt vagy elváltak?
2018. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
81%
#1 +
2018. aug. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ollókezű Edward ***** válasza:
90%
Én akkor nem tudok aludni, ha vihar tombol kint és dörög az ég. Régebben ha nagyon rossz volt, szóltam anyukámnak, és ő átjött hozzám aludni, most van egy nagy plüssmacim, és ő segít. Én is nő vagyok, de apukám mellett biztos nem aludnék. És hallgatnék azokra is, akik szerint az állandó rémálmokat kezeltetni kellene.
2018. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem beteges. Ilyesmi mindenkivel előfordulhat.


Meg kell keresni mitől vannak rémálmaid és megoldani a problémát.

2018. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a stressz miatt lehetnek rémálmaim mivel az álmodás segít ezt legyőzni (tudat alatti cucc) ha elmúlik amin stresszelek a rémálmok is el fognak.

A szüleim pedig elváltak és nem érzünk apukámmal szexuális vágyat egymás iránt.

Most kezdtem el vele aludni,eddig soha,ha ez elmúlik úgyis egyedül fogok.

Köszönöm a válaszokat!

2018. aug. 11. 12:59
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Na ez a baj, hogy a stressz nem fog elmúlni. Mármint a konkrét ok ami miatt most stresszelsz minden bizonnyal el fog, de nem lehet stresszmentes életet élni. Nem tudom most min stresszelsz, érettségi, jegyek, családi, baráti, kapcsolati, anyagi nehézség, de ezekhez hasonló stresszhelyzetek mindig lesznek.

A munkahelyeden lesznek nagy határidők, olyan prezentációk, tárgyalások, szakvizsgák amikre felkészülten kell érkezned, lesz hogy összeveszel a pároddal, a szüleiddel, a gyerekeddel, lesz hogy felhalmozódik a házimunka, hogy elfogy a pénz és késel a lakbérrel vagy a számlákkal, lesz hogy kiraknak az albárletedből vagy valami szolgáltató elkezd szemétkedni és erősködni kell, lesz hogy alig alszol, vagy lebetegszel, és elkerülhetetlen hogy legyen olyan amikor ez mind egyszerre esik a nyakadba.

Erre nem az a megoldás hogy mindig várod hogy elmúljon az aktuális stresszkiváltó hatás, mert mindig jön majd újabb. Meg kell tanulnod kezelni a stresszt, ébren levezetni valamivel hogy a pihenésedet ne zavarja.

2018. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!