Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom lakástakarék számlát...

A párom lakástakarék számlát akar nyitni, az én nevemre. De szerintetek jogan gondolom azt, amit lentebb írok (25 L)?

Figyelt kérdés

A párommal anyósnál lakunk. Azért írom azt, hogy a párom, mert nem vagyunk házasok. Csak élettársak. A párom 1000 % hogy nem akar innen elköltözni, hogy normális család legyünk, neki így kényelmes hogy az anyjával éljünk együtt akár még évtizedekig.

Szóval, a párom kitalálta, hogy nyissunk lakástakarék számlát, az én nevemre. 5 évig kell fizetni és utána a házra tudjuk fordítani. Csak ő az anyja házára akarja ám ezt költeni. A páromnak van benne része, 25 % a nevén van... Na már most én nem akarom egy olyan házra költeni a pénzt, amihez nekem semmi közöm...

Ok, közös kasszán vagyunk, meg minden... de tegyük fel, fizetjük 5 évis a lakástakarékot, majd ezután a házra elköltjük a pénzt, és ha szétmennénk valamiért a párommal,akkor a pénzem más házára!


2018. júl. 17. 17:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem venném fel. És elköltöznék onnan, ahol ilyen gerinctelen módon ki akarnak használni!
2018. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Szóval Te nem akarsz ott lakni?

Mióta laksz ott és meddig tervezed?


Ki fizetné a pénzt be a lakáskasszába?


A saját nevükre is nyitnak lakáskasszát?


Teneked kéne máshova az a lakáskassza jogosultság?

2018. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Ebbe soha nem mennék bele,soha nem lehet tudni mit hoz az élet és akkor nézhetnél a pénzed után!

Ez is fura amúgy,hogy semmi ambíciója a párodnak a függetlenedés felé, szerintem egészségtelen szülővel/kel lakni. Hiába van jó viszony igazi magánélet tuti nincsen.

2018. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Elköltöznék onnan. Jól kihasznál a pasi,sose lesztek család mert ő az anyjával él,te max ideig oráig jo leszel ezért azért,de ők együtt élnek,te vagy a 3.dik. Én anno egy ilyen mellbimbórol leszállni képtelen kisgyereket ugy raktam ki mint macskát szokás egészségügyi sétára a sokadik megalázás után h csak a harmadik leszek a potkerék az anyja melett..
2018. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Bele ne menj. Ha már dolgozol, nyiss a saját nevedre lakáskasszát. És ne legyél közös kasszán vele, mert minden pénzed ebbe a házba fog belemenni. Most komolyan benne maradnál egy ilyen kapcsolatban?
2018. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Minek vagy vele?

Te minek költenél valamire, ami nem a tied?

Sose mentek el onnan?

2018. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha a te neveden van, te rendelkezel a végén a pénzről. Öt év alatt sok minden eldől. Ha úgy alakul, nem az anyós házára költöd el. Mondjuk legtisztább, ha eleve a pénzt is mindig te fizeted be, akkor nincs vita, hogy kié. Ha meg a párod fizetné helyetted, akkor végül is semmi hátrányod nem származik belőle, hacsak nem akarnál a saját nevedre is később nyitni egyet, mert egy ember nevén csak egy lehet.
2018. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%
7: Szerintem is egy lehet egy ingatlanra, de itt pont ezen filózunk, mert itt többen 4-5 lakáskasszát készülnek felhasználni ugyanarra az ingatlanra: https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..
2018. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
Mellesleg ha nem vagytok házasok, szerintem nem is költheted a pénzt a párod anyjának a házára. Csak egyenesági rokonok között lehet átruházni.
2018. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azért ez nem olyan egyszerű, ha közös kasszán vannak. Ha szakítanak, a fele a srácot illeti, viszont hogy adja neki vissza a lány? Egyszerűbb megbeszélni, hogy mindenki lakáskasszázik a saját nevére a saját fizujából (gondolom a barátod már ezt csinálja, ezért akarja a te nevedre) és akkor ez mindenkinek saját vagyon amit a végén úgy használ fel ahogy azt jónak látja.
2018. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!