Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kellene legyek jegyezve 19...

El kellene legyek jegyezve 19 évesen?

Figyelt kérdés

Röviden a történet: Nővérem 18 évesen lett eljegyezve (5 éve, egyébként esküvő azóta se volt). Pár napja mondtam valamit anyunak, ami úgy kezdődött "Majd ha lesz esküvőm..." (már nem emlékszem pontosan mit mondtam, talán a tortával volt kapcsolatos). Erre anya visszakérdezett tök flegmán "Miért, neked lesz esküvőd?".

Az lenne a kérdésem, hogy vajon ezt miért így mondta? Azért, mert nemhogy nem vagyok még terhes 19 évesen, mint ő volt, még el se vagyok jegyezve, mint a nővérem?

Jogosan esett rosszul? (nem azért esett rosszul, mert megkérdezte, hanem a stílus miatt)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. aug. 15. 19:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%

Istenem! Minden fekáliáról írni fogsz?! Ki a bánatot érdekel ez, ami két másodpercben átvillant a paranoid agyadon?

Azért kérdezte meg anyukád, mert úgy tudta, hogy nincs is még barátod... nem, hogy esküvőd! 19 évesen miért kérdezgetsz marhaságokat, amit sokkal több idő leírni, mint rájönni???

2018. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező!


Szerintem édesanyád pontosan azért kérdezte, mert a nővéred is hiába lett 18 évesen eljegyezve (5 éve), de esküvő azóta sem volt és ez miatt bánkódik, valamint reméli, hogy téged talán nem csak használni fognak....

2018. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%

Amit te flegmának láttál, az lehetett csalódottság, kiábrándultság, a "sok jóra nem számítok már ebben az életben", "mé, neked talán sikerülni fog?!" stb megnyilvánulásai is.


Aki tényleg komolyan gondolja a kapcsolatot, az nem vár 5 évig egy esküvővel. Aztán meg már minek venné el.


És ez nem pénz kérdése, ugyanis a polgári szertartás ingyenes - csak a rongyrázás kerül sokba.:)

2018. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
13%
Dehogynem! Eddig nem voltál?! Azt hittem már van 3 gyereked!
2018. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a kérdező anyjának semmi joga a lányán levezetni a testvér miatti frusztrációt. Ez igenis flegma és bunkó dolog.

Arról nem is beszélve, hogy nem kéne a tesó pàrkapcsolati életén sem ennyit rugóznia, mert felnőtt nő, nem kislány. Ha ők soha nem akarnak összeházasodni, csak eljegyzés volt, az is csak rájuk tartozik. Egyébként láttam nem egy esetet, ahol (majdnem) 10 évig jártak jegyben, mielőtt összeházasodtak.

2018. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#11 Fáj az élet, vagy mi ez a stílus? Arról írok, amiről akarok, ez az egyetlen kérdésem ebben a kategóriában, ha ez a kérdés nem tetszik, mehetsz a következőhöz :) Mellesleg szerintem a kislányok is szoktak olyat mondani, hogy "Ha majd gyerekem lesz..." stb... akkor 19 évesen hadd kezdjek el gondolkodni, milyen sílusú esküvői dolgok teszenek...


#12 #13 Együtt tervezik a jövőt, csak eddig a vőlegény külföldön dolgozott, hogy össze tudjanak pénzt gyűjteni egy házra. Persze lehet igazatok, hogy nem lesz egyáltalán esküvő.


#14 Köszi a "hasznos" választ, értékelem ;)

2018. aug. 15. 22:12
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Azèrt mondta ezt mert erzelmi intelligeniaja nulla. Beszel, de azt se tudja azzal tulajdonkeppen mit mond. Fiatal vagy mèg akar 5 eskuvod is lehet...
2018. aug. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Nincs még párod sem, de azt ecseteled, milyen torta lesz az esküvődön.

Semmi flegmát nem látok a válaszban, kb azzal van egy szinten, mintha azt kérdezte volna, hogy "miről maradtam le?" hogy te már lagzit tervezel...

Gyanítom, de javíts ki, ha tévedek, hogy téged magadat bánt az, hogy bezzeg a nővéred, míg neked nem sikerült normális pasit kifognod még, csak olyat, aki bántott. Ezért érezted támadónak a stílust.

2018. aug. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%
Jogosan. Anyukádtól ez egy bunkó megjegyzés volt.
2018. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#18 Rendben, kíjavítalak, ha már kérted. Nem irigylem nővérem kapcsolatát, nekem nem egy olyan párkapcsolat kell, ahol 4 éven keresztül jó ha évente 5 hetet tudunk együtt lenni, miközben a pasi ígérgeti, hogy megoldja, hogy én is kijussak az adott országba dolgozni, ahol ő is van.

Szerintem ha pont nézünk egy műsort a tv-ben, ahol esküvői torták vannak, akkor agyalhatok azon, hogy nekem milyen tetszik, de javíts ki, ha tévedek. Az nem ecsetelés szerintem, ha teszek egy megjegyzést, de mindegy...

Persze, így leírva nem tűnik flegmának anya válasza, itt a hangsúly a stílusán van, ahogy mondta, igenis flegmán mondta.

2018. aug. 16. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!