Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tapintatlanság erről beszélni?

Tapintatlanság erről beszélni?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban egy bácsi él egyedül 63 éves.

Két gyereke volt, egy fia és egy lánya akik 1999 nyarán ugyan abban az autóbalesetben meghaltak.

A fia 20 évesen a lánya 17 évesen.

A felesége többször is megpróbált öngyilkos lenni, pszichiátriára került, teljesen idegroncs lett, pár éve halt meg egy szanatóriumban ahol a baleset óta szinte sosem engedték ki.(nagyon ritkán 1-1 napra hazajött, de nem lehetett ráismerni)

Pedig egy jómódú család voltak, a bácsi gépészmérnök, felesége gyógyszerész volt.

A szüleim mindig is jóba voltak velük, én kisgyerek voltam amikor a gyerekeik meghaltak, nem is nagyon emlékszem rájuk csak képeken láttam őket.

A bácsit mindig áthívjuk magunkhoz ha van valami ünnepség, szenteste is átszokott jönni ebédelni, jóba vagyunk vele.

Az utóbbi években a pohár fenekére szokott nézni, mondhatni 2-3 éve alkoholista, de nem az az agresszív,buta tulok.Egy nagyon szórakoztató, és ittasan is intelligens kisöregként tudnám bemutatni.


A hétvégén csak úgy átjött hozzánk, és szóba jöttek a gyerekei, kérdezgettem,hogy emlékszik e az utolsó közös napjukra, hogy mit mondott nekik utoljára stb...teljesen normálisan válaszolt, emlékszik arra, ahogy az autó kifordult az utcából, és hogy soha többé nem látta őket, azt nem tudja mik voltak az utolsó szavai, de csak pár várossal odébb mentek a gyerekei amikor a tragédia történt.

Kérdezgettem,hogy milyenek voltak a gyerekei, miket szerettek csinálni, milyen volt a személyiségük.Ő mindenre flottul válaszolt.

A végére mondott olyanokat,hogy sajnálja,hogy gyáva és sosem mert öngyilkos lenni, de hisz benne,hogy egyszer újra találkoznak.

Erre mondtam neki,hogy szerintem meg pont,hogy egy erős, és bátor ember,hogy így is tudta folytatni az életét.

Megköszönte, és témát váltottunk.

Majd amikor elment akkor anyukám szinte letámadott,hogy milyen bunkó voltam, hogy hogy kérdezgethettem ilyeneket, ha beszélni akart volna erről akkor már rég beszélt volna.Most pedig csak azért válaszolgatott mert nem akart bunkó lenni velem, de hogy illetlenség ilyenekről kérdezősködni.


Erre nem gondoltam, de valahogy nem érzem azt,hogy igaza lenne.Mint írtam, a bácsi bő szavú volt, sokat beszélt a gyerekeiről.Ha én nem akartam volna erről beszélni akkor a helyében maximum egy szavas válaszokat adok.


Ezen kívül szomorúnak tartom,hogy gyáva embernek tartotta magát amiért nem mert öngyilkos lenni, és örülök,hogy elmondhattam neki, hogy én pont emiatt tartom erős és bátor embernek.Ha érezte,hogy mennyire őszintén gondolom, akkor biztosan jól esett neki.


2018. aug. 16. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

*de hisz benne,hogy egyszer újra találkoznak.


Jól hiszi a kisöreg, tényleg fog velük találkozni.



Nem tudom, hogy jól cselekedtél-e, de én valószinűleg nem kérdezgettem volna. Hanem inkább rákérdeztem volna hogy szeretne-e rólük beszélni? és csak a válasza után maximum 2 kérdést ha feltettem volna, de én inkább szeretem ráhagyni az emberekre, hogy maguk nyiljanak meg.

2018. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Menj át, kérdezd meg tőle. Mondd, hogy a múltkor nem akartál tapintatosan lenni, de Anyukád rámutatott, hogy esetleg bunkón viselkedhettél és ezért szeretnél bocsánatot kérni. Illetve kérdezd meg, hogy ő hogy érzi magát ezzel kapcsolatban, akár e beszélni róla, vagy jobb ha többet nem hozod szóba.
2018. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi év után végre találkozott egy emberrel, akivel őszintén tudott beszélni. Szerintem boldog, hogy végre beszélhetett róla.
2018. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
92%
Szerintem,ha nem akart volna beszélni róla akkor tényleg szűkszavú lett volna és valószínűleg leállít a témáról, biztos meg tudja mondani,hogy mikor nem akar a családjáról beszélni.
2018. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Most szerencséd volt, mert a leírás alapján tényleg nem törted össze vele, de alapból nem véletlenül nem szoktak az emberek ilyesmiről kérdezgetni. Ki tudja milyen sebeket szakítasz fel, a legtöbb ember nem szeretne (pláne nem egy gyerekkel) ezekről a tragédiákról csak úgy beszélgetni. Ha igényt érez rá majd elmondja.
2018. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Jól tetted! Egyedül magyányosan él. Veled legalább megoszthatta a fájdalmát! Én
2018. aug. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha senki mással nem beszélt a családjáról, akkor neki szerintem jobb hogy elmondhatta mindezt.Én magam nem szoktam senkit kérdezgetni, ha úgy érzem hogy azzal nem segítek, csak rontok a helyzeten.


De a te esetedben ahogy olvastam, a bácsinak jólesett hogy beszélhetett valakivel erről.

Az meg külön jó pont hogy azt mondtad neki hogy bátor volt hogy inkább az életet választotta.Én is ezt mondtam volna.

2018. aug. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, miután sok éve történt a dolog ahogy kiveszem, szerintem semmi gond nem volt a kérdéseiddel. Ha nem akart volna beszélni róluk, nyilván lezárta volna a témát.
2018. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Én sem érzem ezt tapintatlannak. Fiatalon, tragikus körülmények között veszítettem el szerettemet, évekbe telt, amíg úgy-ahogy talpraálltam lelkileg. Ha valaki csak kíváncsiságból, mindenféle empátia nélkül próbálna kérdezgetni, az első kérdésénél leállítanám. Te biztosan nem így tettél, és valószínűleg nekem is jólesett volna felidézni a régi dolgokat, még ha fáj is valamennyire. A gyászmunkához hozzátartozik, hogy beszéljünk arról, akit elvesztettünk, csak sokszor pont a rosszul értelmezett tapintat miatt nincs rá lehetőség, azokkal se, akik közel állnak hozzánk és megbízunk bennük.
2018. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Biztos vagyok benne, hogy az úrnak csak jót tett ez a beszélgetés, olyan lehetett számára, mint egy pszichoterápiás folyamat kezdete. Anyád rosszul értelmezi a tapintat fogalmát. Az nem tapintat, ha nem érintjük azt a témát, ami érzésünk szerint falat emel maga köré. A szomszédnak nyilván jól esett valamennyit ledönteni ebből a falból.
2018. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!