Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz a szüleimmel a...

Nagyon rossz a szüleimmel a kapcsolatom, amit nagyon sajnálok. Lehet ezen még változtatni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. A szüleimmel borzalmas a kapcsolatunk. Soha nem beszéltünk/beszélünk meg semmit,nálumk minden tabu. Ha a tv-ben csókolóznak már elkell csapnom. Sosem világosítottak fel. Furcsa módon barátom van,nem is ellenzik. Egyszerűen nem tudunk kommunikálni. Egyébként is csendes vagyok,gyerek korom óta,de sajnálom,hogy így alakult és az anyám nem olyan mint a barátnőm akinek elmondhatok bármit. Nem nagyon mutatták ki kiskoromban sem a szeretetet. Nem tudom nekik azt mondani,hogy szeretem őket. Nehezen mutatom ki az érzelmeim feléjük. Tudom,hogy szeretnek mert mindent megtesznek értem,de mégis sokszor csak negatív dolgokat hallok tőlük...nem vagy képes semmire,egy szutyokban fogsz élni,egy senki leszel az életben. De ők nemis készítettek fel az életre. És erre nem gondolnak...rosszul esik.
2018. aug. 16. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ideje leválni és menni előre,vmikor a volt család nem számit annyira..
2018. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként, bármilyenek is legyenek a szüleid, a világ legjobbjainak gondolod őket. Aztán ahogy felnősz, észreveszed a hibáikat és rájössz, hogy lehetnek rossz emberek is. Sajnos a te szüleid pont ilyenek. Próbálhatod nyíltan megbeszélni velük, hogy mit szeretnél, de ha nem sikerül, akkor sincs semmi gond, már felnőtt vagy, éld a saját eleted.
2018. aug. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerezz penzt amibol majd megtudsz elni.Mondd el nekik mit erzel ha rosszul reagalnak akkor szerintem hagyd oket.Milyen szulo az ilyen?
2018. aug. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Pont most olvastam egy másik kérdésnél, de ide is passzol. 19 évesen ne azon rugózzál, hogy ők rossz szülők, most már elég nagy vagy ahhoz, hogy felfogd mi zavarhatja őket, milyenné kellene válnod:


"A válasz nagyon egyszerű: Felnőttként kell viselkedned. Leírom, hogy ez pontosan mit is rejt magában.


Magadtól mosol ruhát, teregetsz, szárítasz, hajtogatsz, elpakolsz. Felmosol, porszívózol, port törölsz, a szobád, a konyha, a nappali, a fürdő rendben van,mert te magadtól rendbe raktad. Főzöl magadra, mosogatsz. Tanulsz, ezzel kapcsolatban önálló döntéseket hozol. Dolgozol, azt nem azonnal elköltöd, hanem gyűjtesz, félreteszel, otthonra hazaadsz belőle. Eltartod magad. Rendszeresen bevásárolsz. Az állatokról, növényekről önállóan, segítség nélkül gondoskodsz, magad látod el őket, fizeted a fenntartásukat. A számlákat magadtól fizeted be. A bulikban nem hányod le magad 5,6 centis foltokban. Nem cigizel vagy iszol "titokban", mert az most "menő". Mások véleménye, a korod szociális trendjei nem befolyásolják a tevékenységeid, nem hatnak rád károsan, nem veszélyeztetik az egészséged. Sérelmeidről, bánataidról sikeresen kommunikálsz, gondolataid szívesen és gyakran osztod meg családoddal, őket meghallgatod, javaslataikat megfontolod és ha arra érdemesnek tartod, meg is fogadod őket. A nagyszüleidet magadtól hívod fel."

2018. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

#4 “otthonra hazaadsz belőle”


Na ezt nyilván csak addig, amíg ott élek és amikor már olyan (diák)munkám van, amivel nettó 60 ezer fölött keresek. Azalatt mit adjon haza, a teljes fizetését? Vagy piti 5 ezer forintot? Én szülőként biztos nem élősködnék a szárnyait bontogató gyerekemen, ha előtte 18 évig élhetett nálam ingyen, akkor azután is fog(persze csak amíg a tanulmányait végzi).

2018. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!