Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit várhatok ezek után az...

Mit várhatok ezek után az apámtól?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz bocsi.

Azzal kezdeném, hogy hatalmasat csalódtam az apámban. A szüleim 13 éves koromban elváltak, mert apa nem tudott/akart az alkoholról leszokni. Kijártam a gimit, elkerültem 300 km-re otthonról, teljesen önfenntartó lettem. Tudtam, hogy a szüleimnek nincs anyagi lehetőségük engem támogatni, így magamról gondoskodtam. Sosem kértem tőlük pénzt, inkább meghúztam azt a bizonyos nadrágszíjat. Évente néhányszor meglátogattam apát, ilyenkor minden alkalommal végighallgattam: mikor mész már férjhez? mikor szülsz már gyereket? Stb stb. 28 évesen megtaláltam azt a férfit, akivel leélném az életem, jövő hónapban házasodunk. Többször szerettem volna bemutatni neki, de pl amikor hazamentünk ő elment, hogy ne kelljen velünk találkoznia. Kinyílvánította, hogy ő nem örül a kapcsolatomnak, és amikor mondtam neki, hogy megkérte a kezem a párom az volt a reakció:,,nekem nincs pénzem esküvőre”. Hiába mondtam neki, hogy egyetlen fillérrel sem kell beszállnia, csak legyen ott. Megszervezek neki minden utazást, szállást, csak jelenjen meg. Ő nem akar idejönni. Azóta, ha hívom vagy fel se veszi, vagy ki van kapcsolva.


Mit lehet tenni egy ilyen szülővel, aki nem képes az egyetlen lányának a boldogságának örülni?



2018. aug. 17. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Sosem szabad senkivel szemben semmit erőszakolni. Mindig az egyénre kell bízni a következő lépést, aztán vagy lesz lépés vagy nem, de ez már nem a te életed, és a te cselekedeted lesz. A te magad dolgát megtetted, az ő részét te nem teheted meg, mert az az övé.
2018. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos nem hívogatnám telefonon a helyedben, és nem keresném fel, bármennyire csúnyán is hangzik. Ha egy kicsit is szeret, akkor ő fog felhívni egy idő után. Sajnos az esküvőre nem hiszem, hogy el tudod rángatni. :(
2018. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Az 1 # -es jót írt !

Szerintem az apukád örül a te boldogságodnak ! Neki nem veled van gondja baja , hanem saját magával, ill. valamivel vagy valakivel, amit még saját maga sem tudja , hogy kivel vagy mivel van gondja konfliktusa.

2018. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Apukádnak valami lelki problémája van, amit (régebben is) alkohollal kívánt megoldani. Régen se kért segítséget lelki problémája miatt, most se mond semmit...

Lehet szégyelli hogy "nincs pénze esküvőre" habár senki nem mondta neki hogy adjon, lehet rájött: gyűjtenie kellett volna, megtakarítani és "ezért érez keserűséget", nem tudom.


Leírásod alapján mindent megtettél, ha nem szeretne találkozni vagy beszélni veletek, ne keresd.

2018. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!