Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzéketlen húzás volt ez apámtól?

Érzéketlen húzás volt ez apámtól?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok vegetáriánus, és ezt a szüleim is jól tudják. Tegnap volt a születésnapom, amit a szűk családdal ünnepeltünk (szüleim, testvérem és én). Apukám úgy gondoltam, hogy a legnagyobb meglepetés számomra egy pörkölt lenne, amit ő el is készített. Nem tudtam erre a gesztusra hogy reagálni, de őt semmiféleképpen nem akartam megsérteni, úgyhogy szó nélkül ettem belőle. Ti erről mit gondoltok? A szándék a fontos, és azt kell értékelnem, vagy legközelebb szólhatok, hogy ha engem akar meglepni, akkor grillezzünk és legyen nekem is egy kis zöldség vagy valami?
2017. szept. 16. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Rendes tőled, hogy nem verted ki a balhét, ezt meg is mondhatnád neki, hogy értékeled a szándékát, ettél belőle, mert nem akartad megsérteni őt és botrányt rendezni, de legyen szíves értse
2017. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
*meg, hogy úgy döntöttél, nem akarsz húst enni és ne erőltesse rád.
2017. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Otthon laksz még? Lehet hogy szimplán elfelejtette hogy nem eszel húst.
2017. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Csak figyelmes volt, ha vegetarianus vagy harom eve akkor egy ideje nem ehettel normalis kajat.
2017. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Lépj túl ezen. Vagy elfelejtette, vagy nem ért egyet azzal, hogy nem eszel hust. Jól tetted, ahogy viselkedtél. Esetleg kezdeményezz majd később vele egy beszélgetést, hogy miért is lettél vegetáriánus és hogyan csinálod az étrended, hátha akkor megjegyzi.
2017. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

A vegetáriánus semmilyen körülmények közt nem eszik húst, mert ez nem csak egy étkezési szokás, hanem életszemlélet.

Mindenképpen hatalmas parasztság volt az apád részéről, legalább akkora, mint egy inzulinos cukorbetegnek anyák napjára marcipánt ajándékozni.

2017. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon nem volt vicces.

Tőled rendes volt, hogy ettél belőle, de figyeld meg, ezek után már hiába beszélnél vele, mert azt ugyan elfelejtette állítólag, hogy nem eszel húst, de azt bezzeg megjegyezné, hogy most ettél.

2017. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Én vegetáriánus vagyok, de akármennyire szeretnék udvarias lenni, képtelen lennék enni belőle, olyan mintha embert kellene ennem. Ezt csak az tudja megérteni, aki TÉNYLEG lélekből vegetáriánus és nem csak divatból.
2017. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor te levontad a következtetést, hogy divatvega vagyok?
2017. szept. 16. 20:00
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindegy neked, hogy mit vont le?

Egy vegetáriánus az ilyen dolgokat szigorúan veszi, legalábbis önmagával kapcsolatban.

Nekem is furcsa, hogy ettél a pörköltből, legalább annyira, mint az, hogy valaki a vegetáriánus gyerekének a szülinapjára pörköltöt csinál.

2017. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!