Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez jogos apámtól? Pénz kérdés.

Ez jogos apámtól? Pénz kérdés.

Figyelt kérdés
Szerettem volna elmenni dolgozni a nyáron, de szülői beleegyezés kell hozzá, mert még nem vagyok nagykorú. De apám nem írja alá, azt mondja, hogy ne menjek dolgozni, mert befizettek egy kresz tanfolyamra. Egyáltalán nem is akartam vezetni, ezt ő akarta. Most pedig miden áldott nap elmondja, hogy ez mennyibe került, DE NEM ÉN KÉRTEM. Most pedig ezért nem engedi, hogy dolgozzak, mert tanuljak a vizsgámra, ami augusztus végén lesz. De pénzt meg bármire kérek, nem ad, hanem azt mondja, hogy menjek el dolgozni, már kifizette nekem a kreszt. Ma megint felhoztam neki a diákmunkát, az volt a válasz, hogy hiába megyek, úgyis el fogja venni az összes pénzt, amit kapok, mert még a vezetési órákat is fizetni kell.
2018. jún. 14. 15:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Hát akaratos szülő.

Édesanyjának mi erről a véleménye?

2018. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
szigorú az apád,sajnállak :-(
2018. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Anyám azt mondta, hogy adjak igazat apámnak, mert ő nem akarja, hogy itthon veszekedjünk. Ennyi volt a hozzáfűznivalója.
2018. jún. 14. 15:06
 4/20 anonim válasza:
56%
Majd elmész jövőre diák munkára. Mit adtam volna én kamasz koromba hogy a jogsim támogassák,de nem tehették meg.
2018. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező:apu a jogsit állja csak vagy szülinapra/ ballagásra kocsit is tervez?!

Bár önnek kell döntenie a jogsiról is!

Nem a szülőnek.

Mezőgazdasági iskolába jártam,szakmai orientációs tantervbe vettük a kresszt,de mivel alapból nem érdekelt,buktam is ( nem a tanévet).

2018. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem akar nekem kocsit venni. Viszont már eltervezte, hogy majd furkiázom őket bevásárolni, meg a barátaikhoz iszogatni (apámnak is van jogsija).

Igazából az esik rosszul, hogy állandóan rám kiabálja, mennyi pénzt költ rám. Ha nem szívesen teszi, csak azért, hogy utána elmondja, ne fizessen semmit. De akkor hagyjon dolgozni.

2018. jún. 14. 15:19
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Itt egyedül úgy tudnál borsot törni az orra alá, ha nem tennéd le a jogsit, hanem dolgoznál és megvennéd magadnak amit szeretnél. Ezzel viszont csak magaddal szúrnál ki, ha van lehetőséged, mindenképp csináld meg, ezt később sem fogod bánni.


Apád önző, én biztos nem furikáznám ezek után, ha nem adják oda a kocsit, csak sofőrnek akarnak kihasználni. Menjenek egyedül inni és kész, vezessen anyád (hogy ne legyen vita :D)

2018. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Édesapja önmagából indul ki,ha neki van jogsija önnek is kell?!

Bár igen,van ilyen szülő,sajnos csak a saját nézeteit kényszeriti a gyermekére.

De ez így nem helyes.

Ha ön se a jogsit,se a "sofőrállást" nem akarja?!

2018. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Ezt nem értem. 16 év fölött nem kell a diákmunkához a szülő beleegyezése, csak alatta. És 16 alatt jogsid se lehet.

A másik: ha folyószámlára megy a pénz, azt se tudja elvenni.

Viszont az tény, függsz tőle. De mit tud csinálni, ha nem akarsz jogsit, és nem mész el a tanfolyamra, elcipel erőszakkal? Ha meg nem tanulsz, és nem sikerül a vizsgád, bemegy, és levizsgázik helyetted?

2018. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Ez nekem is fura. Ha elég idős vagy a jogsihoz, akkor nem kell az engedélyük a munkához. Bűzlik a sztori.
2018. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!