Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, titeket is kérdezgetne...

Szülők, titeket is kérdezgetnek ismerősök, ha mostanában volt a gyereketek esküvője, hogy mennyi pénz jött be, és ilyenek?

Figyelt kérdés

Az én lányomé most volt, és bevallom, nagyon zavar ez. Eleve ők fizették (mi beszálltunk csak pár dologgal, mint pl. lányom ruhája, virágok, torta).

A másik, hogy baromira nem érdekel (és tényleg nem), hogy kitől mennyit kaptak. Láttam, hogy kapogatták a borítékokat, (még meg is kértek, hogy őrizzem a kézitáskámban), itthon odaadtam nekik a paksamétát, én többet nem kérdeztem (és tényleg nem is izgat, azt sem tudom, maga a lagzi mennyibe került mindennel együtt nekik).

Most tényleg ez így téma szokott lenni?



2018. aug. 21. 11:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Attól függ, mit értesz vidék alatt.

Ez Budapest agglomerációja, vonattal 10 perc.

2018. aug. 21. 12:58
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

Amiről én beszéltek az kb 35-40 p kocsival.


De ott mindig azon sírnak, hogy jaj nem jött vissza a pénz... akkor nem kell megszervezni, nem? Arra nem lehet számolni, hogy mindenki hogy 20e-t, ha valaki csak 10e-t tud? Sose értettem ezt.

2018. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12-es, így van.

Nálunk a lányomék amúgy is meghittet, szűkkörűt, kis elegánsat akartak, 20 fővel mindössze, ez így is lett. Nem is volt menyasszonytánc sem, mert ők nem szerettek volna.

Úgy voltak vele (az ifjú pár), és ezt sokan nem is értik az ismerősök közül, hogy nem azért csinálják, tökmindegy, mennyi "jön vissza".

(Nekünk is csak nehezen engedték meg, hogy fizessük a lányom ruháját és a tortát).

És akkor már kb a hatodik kérdező az ismerősök közül, aki nekem szegezi a kérdést. És nem hiszik el, hogy NEM TUDOM.

2018. aug. 21. 13:20
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg ha tudnád, se lenn közük hozzá.

Ha most bejött 3 milla, akkor mi van? És ha csak 30e? Nekik mivel több vagy kevesebb?!

2018. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
"Nem tudom olyan 4Milla körül." Egye őket az irígység!
2018. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk idén volt az esküvőnk, de amíg szerveztük is folyamatosan kérdezgették, hogy mennyinél járunk, illetve utólag is állandó kérdés volt, hogy visszajött-e. Ezeket a kérdéseket, mind rokonoktól, ismerősöktől, kollégáktól kaptuk.
2018. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem voltam még örömszülő, de a mi rokonságunkban inkább az szokott lenni a kérdés, hogy mi mennyibe került. És leginkább azok kérdezgetik, akiknél esélyes, hogy pár éven belül a gyereküknek esküvője lesz, tehát csupán próbálnak a költségeket illetően tájékozódni. Ebben nem látok rosszat.
2018. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!