Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önző dolog a családtól távol,...

Önző dolog a családtól távol, kettesben megházasodni?

Figyelt kérdés
Én volnék a menyasszony. Nekem nagyon balhés az egész családom, őszintén szólva anyukámat a viselkedése miatt szégyellem is :( a vőlegényem oldaláról az apja és az apai nagyanyja a gázos, és ők -főleg a nagyi- egész biztosan nekiállnának a vőlegényem anyukájával veszekedni, nem tudnák magukat egy napra se visszafogni. Az én részemről nincs nagyszülő, és egykék is vagyunk. Annyira fárasztó, hogy se egy normális karácsony, se balhé mentes szülinap nincs soha. :( Én szeretnék családi békét és lagzit, nekem tetszik a felhajtás, de nem úgy, hogy halálra idegeskedem magam, hogy mikor robbannak :( jó ötlet volna vajon elmenni a lagzi pénzből egy szigetre, ott összeházasodni a tengerparton, egyben megvan a nászút is, és itthon honosíttatjuk? Biztos, hogy ebből is lesz balhé, évekig hallgatni fogom, plusz az én kislánykori álmom is odavész a nagy fehér ruháról, de legalább béke lenne amikor maga az esküvő van.
2018. aug. 22. 19:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk is ilyen lesz Korfun. Csak magatokkal törődj. Amúgy szerintem nagyon romantikus a tengerparti esküvő
2018. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, addig örülj, amíg felmerül benned, hogy "és a család?", amíg tudatában vagy, hogy nem csak rólatok szól az élet: az azt jelenti, hogy még van családotok! Ha már csak az fog számítani, hogy "nektek hogy jó", ahogy itt sokan tanácsolják, akkor egyedül lesztek a világban ennek minden következményével. Egy problémás család is jobb, mint a semmilyen.
2018. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem önző! Az esküvőtök az életetek egyik legfontosabb napja. És egész életetekben bántana titeket, ha hagynátok, hogy tönkretegyék.


Ha a ruhát sajnálod, hát vedd meg! Csakis nektek, kettőtöknek. Miért ne? Amit a lagzira költenétek, akár kettőt is vehetnél belőle.

Sok boldogságot nektek!

2018. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. aug. 23. 09:23
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi 26-an voltunk a vacsorán, ebből az én oldalamról csak apám meg anyám jött el, ők is csak neccesen, mert sok éve nem látták egymást, és anyámban nem kis tüske van.

Rajtuk kívül az egész famíliám vállalhatatlan. Megbeszéltem anyámmal, hogy legyen tekintettel a boldogságomra, és legalább csak arra a napra tegye félre a sérelmeit apámról. A vége az lett, hogy a vacsi végén puszival elköszöntek egymástól, még beszélgettek is kicsit. :D

Szóval kérdező. Ha nincsenek tekintettel arra, hogy ez életed legboldogabb napja, akkor akármennyire szeretheted őket, nincs helyük az esküvődön!

2018. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
54%

Ha a család egy rakás sz@ralakból áll, nyugodtan hagyd ki őket az esküvőből, és ami még fontosabb: nyugodtan hagyd ki őket az egész életedből. Bőven elég, hogy a gyerekkori éveid alatt el kellett szenvedned őket.

És ha már itt vagyunk: ha lesznek gyerekeid, őket se kellene kitenni a "családnak". Lesz elég idióta az életükben akiket kénytelenek lesznek legalább ideig-óráig tolerálni, nem kell erre még fölöslegesen halmozni.

2018. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
El van döntve. A lagzi pénzt is beleforgatjuk, és elmegyünk egy távolibb helyre csak mi ketten, nyugiban. :) Igazatok van, menjenek a fenébe
2018. aug. 23. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!