Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg anyámnak h...

Hogyan mondjam meg anyámnak h szeretnék sminkelni?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva kezdek gimiben, és nem sminkelek, de szeretnék (csak szempillaspiral meg max egy kis szajfeny), viszont nem tudom h mondjam el neki. Elég szigorú viszont o is sminkel, az a baj h meg kislánynak tart. Hogy hozzam szoba a dolgot? Nem akarok csak úgy odaállni h: “sminkelni akarok”. Valahogy rá szeretném vezetni, hogy esetleg o kérdezze meg végül tőlem, hogy nem szeretnek e elmenni sminket venni...

Tudnátok valahogy segíteni? Köszi!! :)



2018. aug. 24. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem szeretnéd, hogy kislánynak tartson, akkor állj elé és mondd meg neki, hogy mit szeretnél. Nem kell rögtön azzal kezdeni, hogy "sminkelni akarok", csak kezdj el vele beszélgetni átlagos dolgokról, és ha jó kedvében van, akkor említsd meg, hogy szeretnél mondjuk egy szemceruzát, vagy kíváncsi vagy, neked hogy állna 1-2 szín a szemhéjadon. Legyél vele kedves és nyugodt, ha pedig mégis nemet mond, akkor fogadd el, és majd fél év múlva visszatérsz rá újra.
2018. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Húha, ezt így rávezetősen nehéz, ha tényleg ilyen szigorú. :D Igazából a legjobb az őszinteség lenne, végülis 14-15 éves vagy már, ebben a korban véleményem szerint már bárki használhat egy kis szempillaspirált. Esetleg meg lehetne próbálni, hogy valami nagyon szolid sminkről nézel egy videót egy szimpatikus youtuber előadásában úgy, hogy lássa. Megkérdezhetnéd tőle, hogy neki tetszik-e az a smink, ami azon a lányon van. Ha tetszik neki, akkor ebből kialakulhat egy beszélgetés és esetleg elmondhatnád, hogy neked is nagyon tetszik és szeretnéd te is kipróbálni. Lehet kompromisszumot kötni, hogy mondjuk először csak otthon vagy alkalmakra teszel fel egy kis sminket, aztán ha anyukád meglátja, hogy ízlésesen, visszafogottan csinálod, akkor az iskolában is megengedi. De ez csak egy ötlet.

Én 11 évesen odaálltam anyukám elé, hogy szülinapomra szeretnék egy szemceruzát meg egy fekete körömlakkot, kicsit furán nézett meg megkérdezte, hogy biztosan ezt a színt akarom-e, de megengedte. :)

2018. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha épp készülődik valahova, kisminkelte magád, jegyezd meg, hogy milyen szépen sikerült a sminkje, milyen jól kiemeli, stb., szóval dícsérd meg. Kérdezz rá, hogy ő mikor kezdte el a sminkelést, mi volt az első amit használt. Témánál vagytok, venni fogja a lapot, és jöhet az, hogy esetleg te is kipróbálnád.
2018. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak jó az ötlete, de még alkalom se neagyon kell hozzá szerintem, az a lényeg, hogy jó hangulatában legyen és épp ki legyen sminkelve, vagy épp sminkelje magát. Akkor odamész és elkezdesz vele beszélgetni, hogy mióta sminkel, mikor/hogyan kezdte, és hogy nem-e tanítgatna téged is. Nyilván kell egy pici gyakorlat a sminkeléshez, azt el tudod sajátítani az irányítása alatt, és így fokozatosan rávezeted, hogy egyre inkább nagylány vagy már.
2018. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor egy drogériában voltunk, odamentem a sminkekhez nézelődni, és ott megkérdeztem, hogy nem-e kaphatok egy ilyen szempillaspirált? Beleegyezett, ennyi szerintem 15 évesen belefér.
2018. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy "anya, kipróbálhatom a szempilla spirálodat?"

A válaszából tudni fogod, hogy ő hogy áll ehhez a dologhoz. Aztán lassan majd rájön,hogy már nem vagy kislány. Lehet, hogy ez időbe kerül. Ha túl hirtelen éri a dolog, hogy sminkelni szeretnél, rögtön nemet mond, és akkor nehezen fogja megváltoztatni ezt az álláspontját.

Tehát csak nagyon lassan adagold be a témát...

2018. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%

csak a kiló vakolatot hagyd el, amit leírtál bőven elég

ha szép az arcbőröd ne rontsd el :)

ismerek olyat aki olyan alapozót használt ami ez a bőr barát, meg szellőzik tőlle a bőr, egy év alatt is nagyon csúnyán kikészítette a bőrét, pedig nagyon szép volt

én is csak emiatt nem engedném lányomnak, hogy sminkeljen

megmondod, hogy te csak enyit szeretnél és nem azért, mert mások is, hanem mert TE jobban éreznéd magad úgy a bőrödbe és csak ezt a 2 dolgot szeretnéd és nem is minden nap :)

2018. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismered azt a mondást, hogy néma gyereknek anyja sem érti a szavát?


Na, ez most pont ideillik.


Haannyira szigorú az anyukát, és eddig amúgy sem mutattad semmi jelét annak, hogy érdekel a dolog, akkor úgysem fog rákérdezni. Úgyhogy menj, legyél nagylány, és mondd el, hogy szeretnél sminkelni, vagy legközelebb, ha egy drogériában jártok, akkor menj el sminkeket nézegetni, és kérdezd meg, hogy ezt vagy azt megvenné-e e neked.

Ha gyerekeskedni akarsz akkor meg mutogass neki sminkelős youtube videókat, hogy hú, nézd anya, milyen jól sminkel ez a lány.

2018. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Kerdezd meg es ha nem engedi ugy mint az en apam tette akkor menj ki a hazbol smink nelkul menj be a mekibe sminkelj es suli utan mekibe vissza lemosni :D tudom ez rossz dehat na :D
2018. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Állj ki magadért, egyszerűen. vagy nem tudom mennyi idős az anyukad, és 36 vagyok, 15 a lanyom.ő már 8.-ban sminkelt, mivel az osztalytarsai is sminkeltek.gondolom a te osztalyodban is sminkelni fognak a lányok, 15 évesen már műkörömmel, műszempillaval vannak az iskolákban.
2018. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!