Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet arra, hogy elmenjünk együtt sétálni vagy moziba menni, vagy valami programra?

Figyelt kérdés
Sokat dolgoznak. De amikor itthon vannak, akkor is takarítanak vagy veszekednek. Mindig egyedül megyek sétálni, eleinte még jó is volt, de egy idő után már szánalmasnak érzem magam. Barátaim nincsenek, próbáltam szerezni, de suliba mindig is kiközösítettek, interneten pedig lenézőek voltak velem, és minden ok nélkül szidtak. Én megelégednék a családommal is, csak nem tudom őket semmivel sem rávenni arra, hogy együtt elmenjünk valahova. Tesóim sem akarnak velem sehova sem elmenni. Viszont egyszer sikerült valkit elhívnom sétálni az internetről, de másnap azt mondta, hogy nincs ideje rám, majd törölte magát. Mit tegyek? 16L
2018. aug. 24. 19:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
81%
Szia! Én azt a tanácsot tudom neked adni, hogyha mar semmi nem jon ossze, hogy fejleszd önmagad még a nehez korulmenyek között is. Később hasznodra lehet amikor mar mashol leszel mashol tanulsz/dolgozol, ha mar magaddal ki vagy bekulve es egyensulyban vagy önmagaddal.
2018. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudod rávenni. Soha senkit nem tudsz rávenni arra, hogy mást csináljon, mint amit csinálni akar (kivéve ha pszichésen zavart manipulátor vagy, de az ugye te nem). Ők ilyenek. Ne másokat akarj megváltoztatni, hanem a saját kapcsolataidat fejleszd. Az iskolapszichológussal beszélj arról, hogy mért közösítenek ki, és folytasd a barátkeresést különböző közösségekben, hobbikörökben.
2018. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
4 persze mert közös családi progrtamokra nincs szükség , ugye
2018. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kutyám nem lehet a szomszédok miatt.
2018. aug. 24. 21:15
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
szerintem beszéld meg velük , hogy 2 hetente legyen valami közös napotok.
2018. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Nekem ezért kicsit hihetetlen, hogy valakit mindenki bánt, senki nem akar a társaságában időt tölteni, de ő egyáltalán nem tehet erről? 16 évesen szerintem nem a szüleidtől kellene várnod, hogy sétálgassanak veled... Persze megkérheted őket, més mondjuk ha kitakarítassz, megcsinálsz otthon mindent, nem nekik kell munka után, akkor lehet szívesebben mennek veled.
2018. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
pedig előfordul főleg ha szerény és visszahúzódó az illető.
2018. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Meg ha rosz környezetben van, nincs meg a közös hang, érdeklődés a többiekkel
2018. aug. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne csüggedj. :(

Átérzem, de majd jön valaki, akivel mindent bepótolhatsz.


Miért mondod, hogy kiközösítenek a suliban?

2018. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha fáradt vagyok a heti 5x10 óra munka után, NEM fogok hétvégén sétálgatni, hanem örülök, hogy végre leülhetek.


Ja, igen, meg persze még takarítani is neki kell, azt is hétvégén.

Hát, ha hétköznap megcsinálnád a lakás nagy részét - ugyanis ott élsz te is -, akkor talán lenne ideje meg több kedve mászkálni.


És nem, nem bunkó vagyok, csak hétvégére úgy elfáradok mint a dög (nem 6 órát csücsülök a suliban), és olyankor semmi kedvem még mászkálni.

2018. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!