Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandóan falnom kell, pedig...

Állandóan falnom kell, pedig nem is vagyok éhes, de egész nap tömöm magam, pedig már a hasam is fáj! Ez nagyon frusztráló, folytonos mozgással próbálom kompenzálni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Meg veszek hideg vizes fürdőt, ez is felemeli az anyagcserét. Szeretnék minél kevesebbet enni, vannak napok, egy hét is akár, amikor koplalok, de utána újra napok telnek el a zabálással! Nagyon rossz ez így, mert nem tudom mit csináljak! A figyelem elterelés sem jó, és sajnos nem mindig vagyok képes arra hogy kidobjam a kaját, ahogy a kezembe kerül. Ami még furcsa, hogy hiába tudom, hogy ez nem fedezi a napi tápanyag-szükségletet, mégis szeretném a napi adagomat napi 400 kcal-ra szűkíteni, ez amikor épp nem falok be is válik. 1100 kcal-tól már súlyosnak, elkeserítőnek érzem a helyzetet. De nekem ez a jó, a falásrohamoktól akarok megszabadulni. :(
2009. júl. 11. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Az éhezéseket pótolja a szervezet extra éhséggel. Naponta 1000 kalóriát legalább enni KELL!
2009. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
pszichológus. Nem cikizlek, tényleg ezt javaslom. Komoly táplálkozási zavarod van. A napi 400 kalóri bevitele csak kórházi megfigyelés mellett javasolt, teljesen tönkre fogod tenni a szervezeted!
2009. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Az általad leírtak véleményem szerint kevert étkezési zavarra utalnak.Amolyan anorexia-bulímia-kényszerevés egyvelege..Én is hasonló helyzetben vagyok sajnos, bár a súlyom jelenleg normális tartományban van, mivel az utóbbi időben elszállt az akaraterőm, és folyamoatosan falásrohamaim vannak, bármennyire is szeretném elkerülni.Az a legnagyobb baj, hogy ilyenkor nincs idő arra, hogy gondolkodjon az ember, mert annyira hirtelen felindultságból történik, olyan nagy a kaja utáni vágy, hogy nagyon nehéz leállítani magad.Ahelyett, hogy a hűtőhöz kocognál, próbáld meg párszor körbefutni a házat, vagy bármilyen intenzív mozgást végezni, ami levezeti az indulatokat, így talán nyersz egy kis időt, és át tudod gondolni, hogy valóban szükséged van-e arra az ételre.Barmi nagy erő kell hozzá, de nekem egyre többször sikerül megállnom, úgyhogy talán nem legyőzhetetlen...Egyébként ezeknek a betegségeknek lelki oka van, amit gondolom már 1000x elmondtak neked..szóval elsősorban a kiváltó okokat kellene megkereseni, kezelni, hogy esélyed legyen végleg legyőzni ezt az iszonyatot.
2009. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert ez így nem élet...utolsó voltam.
2009. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!