Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezd elegem lenni anyám...

Kezd elegem lenni anyám viselkedéséből. Mi baja van, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Állandóan morog, duzzog, pampog, hisztizik valamin és nem tudsz semmi jót mondani vagy csinálni, mert mindenen kiakad, mindenért csak lecsesz vagy beszól. Semmiről sem lehet vele normálisan beszélni, sőt lassan már hozzá sem lehet szólni. Velem és apukámmal is így viselkedik. Nem történt semmilyen tragédia vagy rossz dolog sem vele, sem senkivel a családban vagy a barátai közül. Most szabadságon volt több hétig (pedagógus), szóval még azt sem lehet mondani, hogy kimerült és teljesen lefárasztja a munka. Itthon sincsen semmi gond, az anyagiak is rendben vannak. Azt tudom, hogy a szüleimnek már nem olyan a kapcsolata, mint régen és lehetséges, hogy anyámat ez zavarja és már nem akar apámmal élni, de ez sem egy új keletű dolog (már évek óta így élnek együtt) és nem értem, hogy ezt miért nem tudná normálisan megbeszélni vele ahelyett, hogy mindenkivel ilyen undorító módon viselkedik.


Konkrétan köszönsz neki és rögtön visszaszól valami bunkó megjegyzést és hallod, ahogyan magában beszél és téged szapul. Ha próbálunk neki valamivel kedveskedni vagy segíteni pl. főzünk neki valamit vagy ilyesmi, akkor is az a reakció, hogy "minek?", "nem kell","nem szeretem", "ezt se tudod megcsinálni" és hasonlók, mindenbe beleköt. Egyik nap pl. apukám délelőtt csinált rakott káposztát és azt ettük ebédre. Nekem nagyon ízlett, finom volt. Mikor anya hazajött, akkor nekiállt hisztériázni, hogy "mi ez a sz*r?", "én ebből nem eszek", "ki kell dobni az egészet", mindezt azért, mert apukám csak egy rétegben tette rá a káposztát és nem kettőben, ahogyan anya szokta. A múltkor én főztem magamnak és el lettem hordva minden hülyének, mert nem azzal a fakanállal kevertem meg a tésztát, amivel ő szereti. Szóval tényleg mindig ilyen apró hülyeségen akad ki és már nagyon elegem van belőle. Mielőtt valaki kérdezné, nem, nem segít neki a házimunkában senki és nem azért, mert mihaszna lusta dögök vagyunk, hanem azért, mert neki nem lehet segíteni. Ha pl. elmosogatok (normálisan és nem felületesen, rosszul stb.), akkor utána órákig az megy, hogy szidja a munkámat és engem, majd újra megcsinálja. Ugyanígy újra felmos, újra lemossa az ablakot stb. és már kaját is borított ki, mert neki az nem tetszett.


2018. aug. 25. 16:19
1 2
 11/11 Eboshi válasza:
100%

Én anyum is ilyen, igaz nem minden nap, de mikor fáradt vagy rossz napja van, három ember hangulatát cs-szi el.


A klimax nem okozza ezt, szerintem csak felerősíti.


Susan Forward: "Mérgező szülők" neked való!

Édesanyád iskolapéldája a "mártír anya" típusára. Sokminden okozhatja, akár gyerekkorából is jöhet. Lehet, hogy valahol lelkibeteg szegény, egy hosszú beszélgetésre lenne szükségetek, indokoltabb esetben szakember segítségére, családterápiára.

2018. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!