Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha kidobálják a...

Mit tegyek, ha kidobálják a saját ételeimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem szoktam kérdéseket kiírni, így nem tudom, jó kategóriába írom-e.

Lehet, hogy egy kicsit hosszú lesz de megpróbálom elmagyarázni.

17 éves vagyok, gimis,a szüleimmel élek. Mindig jó egészségnek örvendtem, de nemrég megállapították, hogy laktózérzékeny vagyok, mostanában pedig észrevettem magamon azt is, hogy bizonyos ételektől (pl. zsíros vagy fűszeres ételektől) rettenetesen fáj a gyomrom és megy a hasam.

Hogy viszonylag ne készítsem ki magam, úgy döntöttem táplálkozás terén teljesen életmódot váltok, hogy jobban érezzem magam. Rengeteg gyümölcsöt eszek, laktózmentes tejet veszek, teljes kiőrlésű alapanyagokat, illetve mindent lecseréltem az egészségesebb változatára, és így azt érzem, hogy sokkal jobban vagyok.

Ezt a zsebpénzemből fedezem, ami heti kb. 3000 Ft, illetve a mamámtól is mindig kapok egy kis aprót. Tehát ezt a pénzt arra kapom, hogy a sulibüfében vegyek napközben ételt, de ehelyett bevásárolok magamnak a boltban a saját étkezésem szerint. Sajnos dolgozni nem tudok, mert két emelt érettségire készülök, egy nyelvvizsgára és a szabadidőmben magántanárhoz is járok.

A probléma pedig ebben a sztoriban az apámnál kezdődik. Egyébként is utáltam mindig, mert ott csesztet, ahol csak tud. Egy buta, tájékozatlan, beszűkült gondolkodású, utolsó szakmunkás aki azt hiszi, ő a tökéletes ebben a világban (nem nézem le a szakmunkásokat, a barátom is az, de ő tényleg az alja). Folyamatosan kidobja a pl. a teljes kiőrlésű lisztet, leönti a mosogatóba a laktózmentes tejet, a repceolajat amit még fel sem bontottam, a csirkemellet a kutyának adja, mert "ez nem igazi hús", szerinte csak a disznó meg a marha az. Rengetegszer ordítottam már vele, próbáltam szép szóval is meggyőzni, hogy fejezze be ezt a primitív viselkedést, mivel ezek az egészségemet szolgálják, de mindig az a válasz, hogy kitalálok magamnak ilyen "mű" betegségeket, meg majmolom amiket instagramon látok (nincs is instám), meg miért kell nekünk a hülye amerikaiakat utánozni. Meg egyébként sem lehetek laktóz érzékeny, ilyen nem létezik, ezt is csak kitalálják az orvosok, hogy többet keressenek, mert érdekes régen nem volt ilyen mikor ő fiatal volt.

Reggel mindig szalonnát reggelizik vagy tepertőt, és elkezd csesztetni, hogy ez étel, nem úgy mint a tápos dolgaim amiket veszek, majd úgyis kib*ssza mindet.

Próbáltam már a szobába hozni a száraz alapanyagaimat, de akkor meg kihozatja anyámmal.

Anyám nem szól semmit, próbáltam már tőle is segítséget kérni, de ő csak azért van ebben a házban, hogy apámnak ugráljon.

Mivel már nem tudok mit csinálni, hiába veszem meg, úgyis kidobja, ezért egy hete kb. abba kellett hagynom az egészséges étkezést, és azt kell mondjam hogy egyre rosszabbul érzem magam. Itthon mindig pörkölt, gulyás, rántott hús van, amit hiába szeretek, de rosszul érzem magam tőlük.

Nem sajnáltatni akarom magam, az ember (sajnos) nem válogathatja meg a szüleit, arra szeretnék kilyukadni, hogy ilyen esetben kinek lehet szólni? Orvosnak ezt elmondhatom? Nincs senki a családban akitől tudnék segítséget kérni.

17/L


2018. aug. 26. 19:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Apád olyan, amilyen. Ami igazán felháborít, hogy anyád a böszme fejével asszisztál apád ostobaságaihoz.

Amit tehetsz: beszélsz mamáddal, és a segítségével befizetsz valami olcsó menüs helyre, ahol főznek olyant, amit ehetsz. Vagy megkéred, hogy főzzön neked.

2018. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
9%
Nos, tény, hogy a szalonna egészségesebb, mint a csirke hús (bocs, de így van, kevesebb telített zsírt tartalmaz a disznó hús), de amúgy én sem értem, hogy apád mi a **szt csinál... A laktózérzékenység létezik, méghozzá rengeteg embert érint, sőt, a macskák nagy része is laktózérzékeny. Én semmire nem vagyok allergiás, de megértem azokat, akik igen. Amúgy amit nem muszáj a hűtőbe tenni, azt vidd a szobádba. Ami hűtős téma, azt inkább vedd meg minden nap. Jobbat nem tudok javasolni.
2018. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szinte nem is eszek húst, csak néha csirkemellett, mert otthon szoktam edzeni is. De általában meg sem érkezem enni...
2018. aug. 26. 19:30
 4/21 anonim ***** válasza:
13%

Egyáltalán ne fogyassz tejterméket, és akkor nem tud mit kidobni. (Én is alig eszem, nem hiányzik.)


Laktózérzékenység miatt nem lehetsz rosszul rántott hústól, gulyástól stb. Most vagy van még valami bajod, vagy pszichológiai alapon nem akarod azt enni, amit apád.


Apád nyilván egy nehéz eset. Valami kompromisszumot kéne kötnötök, ne irritáld olyan ételekkel, amit tényleg nem tud elviselni, aztán majd igyekezz elköltözni, én is onantól eszem azt, amit akarok.

2018. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez bántalmazás. Feljelenteném a rendőrségen, bemennék a családsegítőhöz, stb.

Ilyenért ki is emelnek a családból.

2018. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a laktózérzékenység mellett rengeteg mindentől kikészül még a gyomrom. Így a rántott hústól is például.

Alig fogyasztok tejterméket, csak laktózmentes tejet veszek néha, hogy azt reggel müzlivel megegyem. Ennyi, se joghurt, se tejföl, sem semmi. Még a tojástól is hányingerem van.

2018. aug. 26. 19:34
 7/21 A kérdező kommentje:
De hiába vettsm repceolajat is. Alig használom, még csak annyira kellett hogy a tepsis krumplimra egy icipicit tegyek. Már le is csorgott a lefolyón, mert “mi mindig disznózsírt használtunk, minek nekem ilyen drága moslék”.
2018. aug. 26. 19:37
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

"ne irritáld olyan ételekkel, amit tényleg nem tud elviselni" - ez meg miféle érv? Talán nem tud elviselni egy doboz laktózmentes tejet a hűtőben vagy egy csomag teljes kiőrlésű lisztet meg egy üveg repceolajat a polcon? Neki nem kell ezeket fogyasztania. Nehogy már kedvére kidobáljon a konyhából bármit, ami nem tetszik neki.

Kérdező, a leghatásosabb talán az lenne, ha apád egy orvostól hallaná, hogy mi az a laktózérzékenység. Ha ez nem megoldható, mondd el egy megbízható rokonnak, ismerősnek a problémát, olyasvalakinek, aki tud apádra hatni. Ő beszéljen a fejével. Ha ez sem hat, akkor tényleg fontold meg a hivatalos segítségkérést, mert apád a hülyeségével az egészségedet veszélyezteti.

2018. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%

Hát elég gyenge emésztőrendszered van, nyilván nem ilyen gyerekről álmodott. Ezt nehéz neki megemészteni. Neked meg az ő kajáját. :)


A szülők általában meg vannak győződve róla, hogy ők jobban tudják, mit kell ennie a gyereknek, mint maga a gyerek. Valahogy rá kéne ébresztened, hogy már elég nagy vagy, meg orvosi papírjaid is vannak, tehát már adjon nagyobb szabadságot. Egy gyenge pillanatában el kéne erről beszélgetned vele kettesben.

2018. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Elmagyaráztam már neki, hogy a teljes kiőrlésű leszt nem egy ördögtől való por, csupáb annyiban más, hogy az egész szemet felhasználják, így több vitaminhoz és rosthoz lehet jutni. De egyik fülén be, másikon ki.

Mindig azt mondja, régen nem voltak ilyen hülyeségek.

Tipikus “Kádár alatt ez is jobb volt”.

2018. aug. 26. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!