Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tönkretette a gyerekkoro...

Anyám tönkretette a gyerekkoromat az apámmal veszekedéssel, erre most ő saját életet akar élni?

Figyelt kérdés

Apám ilyen fehérgalléros bűnőzőféle volt, aztán börtönbe is került úgy lett vége a családi megpróbáltatásoknak. Csajozott, gépezett, kártyázott, bulizott. Minden nap veszekedés volt otthon hogy hova megy este kiöltözve. Sokszor anyám követte, engem meg a szomszédra bízott. Üvöltöztek, elköltöztünk, másnap vissza. Amíg apám kóterba nem került (16 voltam) anyám mindig nekem panaszkodott róla! Minden nap! Nekem mesélt el mindent, mintha a barátnője lennék (férfi vagyok!): milyen nővel van, stb. Engem terhelt gyerekként ezzel. Sokszor volt hogy elment nyilvános helyen lebukatni az apámat (étterem) a szeretőjével és engem is magával vitt. Volt hogy azt ordibálta az egyetemista korú csajnak hogy nézzen rám, engem tesz tönkre!

Ezzel telt a gyerekkorom, mintha felnőtt lettem volna, felnőtt problémákkal!

Anyám most (27 vagyok) viszont kitalálta, hogy ő új életet akar kezdeni nyugodtan, nem kiváncsi az én meg senki problémáira. Talált egy pasit, árulja a házat, együtt elköltöznek az ország másik felére hogy ne legyen gondjuk egyikük családjával sem. Ahogy anyám mondta: ő nem akar belefolyni a gyereke életébe, oldja meg a saját problémáit, hiszen felnőtt ember!

Végig leterhelte a gyerekkoromat a gondjaival, erre amikor a szülőnek támogatnia kéne a gyerekét, lelép? Önálló életet akar? Miután nekem kipanaszkodta magát évekig? Most meg boldog és nincs gondja hagyjam békén? Születni fog az unokája nemsokára de ő elköltözik és nem fog segíteni, egyedül hagy minket (feleségem külföldi)?


Láttatok már ilyet? Mit csináljak? Hogyan dolgozzam ezt fel? Már gondolkodom hogy elmegyek egy orvoshoz mert tisztára kikészített.


2018. aug. 23. 10:27
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
89%

Anyukád szerintem semmiért nem szeretne felelősséget vállalni, akkoriban se vállalt felelősséget mikor gyerek voltál.

Milyen támogatást vársz tőle? Gyerekként is ő várta a támogatásodat, ahhoz kellettél hogy "szemtanú" legyél stb... :-(


Lehet fáj, de talán jobb ha nem találkozol vele...

2018. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
75%

Ennyit érnek az ilyen szülők, mint amennyit most tapasztalsz. Önmaguk vannak, senki még a saját gyereke sem számit nekük, csak addig mig villogni lehet velük.


A család is csak kirakatnak jó, aztán, hogy mi is az értéke a szemébe, azt most mutatja a cselekedete.


Igyekezz a saját életedben bele vinni a normalitást, és kiküszöbölni azt, ahogy téged neveltek, akkor lesz esélyed normális életre. Ha ezt a mintát fogod követni, bukás lesz neked is.

2018. aug. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
29%

27 éves FELNŐTT vagy, MIÉRT is kéne támogantia? :D


Csak én nem értem, ő ÖNÁLLÓ ember, neked nincs jogod megszabni, mikor-mit csinál és kivel.

2018. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
60%

Tény, hogy rossz útravalót kaptál otthonról, de én alapvetően nem értek egyet veled.

"amikor a szülőnek támogatnia kéne a gyerekét, lelép" - Könyörgöm, 27 éves felnőtt férfi vagy! Mit kéne támogatnia rajtad? És hány éves korodig?

Az szomorú, ha egy nagymama nem várja örömmel az unokája érkezését. Tény az is, hogy sokszor jól jön(ne) a segítsége. De az is tény, hogy az apa és anya maguknak nemzik/szülik a gyereket, nem a nagyszülőknek. Egyébként lehet keresni babysittert, aki nagymama hiányában időnként tud vigyázni a gyerekre. Arról anyukád nem tehet, hogy te külföldi feleséget választottál, akinek a szülei szintén távol laknak. Egyébként, ha pl. nyugat-európai vagy amerikai hölgyről van szó, azt hiszem, csodálkozna is, ha a szüleitektől várnád, hogy ilyenekben segítsen. A legtöbb országban ott ez messze nem annyira szokás, mint nálunk.


Viszont abban van valami, hogy ha ennyire rossz útravalót kaptál és szemmel láthatóan most sem felnőtt módra viszonyulsz a helyzetedhez, akkor talán egy szakember (nem orvos, inkább pszichológus) talán tudna segíteni.

2018. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
27%
Aha, szóval apád bűnöző volt, de anyád a szemét.. Felnőtt vagy, meddig is kellene támogatnia téged? Évek óta magadnak kellne boldogulnod. Mi is a bajod? Kéne a ház ára?
2018. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
25%
Egyáltalán neked mi a bajod?! 9 éve nagykorú vagy, a gyerekkornak vége, nyavalyoghatsz miatta, de már elmúlt. Felneveltek, most már neked kellene a sarkadra állni és szépen magadat eltartani, nem anyádtól várni a segítséget.
2018. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 csigabigaa válasza:
72%

Hát szép “édesanya” mondhatom. Sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt.


Én megértelek, jól esik az embernek ha a szülei mellette vannak, még akkor is ha 27 és tök mind1, hogy férfi vagy nő! Szerintem itt egyáltalán nem az anyagiakról van szó....

Bébiszitter?? Most ez komoly? Egy bébiszitter soha nem helyettesítheti a nagymama szerepét.

Nekem pl anyósom sem az a tipikus nagymama típus, van olyan unokája akiket nem lát csak 1 évben párszor, annyira nem zavarja a dolog, megvárja míg helyébe hozzák a gyerkőcöket pedig 200 km nem nagy távolság a mai világban. Lelkileg semmit nem ad az unokáinak, tehát azt az igazi “de jó hogy van nagymamám” érzést!


Na szóval sajnos vannak ilyen emberek, ezzel nem tudsz mit tenni. Ezt fel kell dolgoznod, ha kell kérd pszichológus segítségét.

2018. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
28%
Lehet itt lepontozgatni, de szánalmas vagy kérdező. Anyád egy szemét pasi mellett szenvedett, folyamatosan megalázták, megcsalták, erre ő a szemét? Te meg majd harminc évesen azért vinnyogsz, mert anyád végre saját magára is mer gondolni? Ásd el magad...
2018. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó az anya elmehetet volna örökre a világ másik felére még se tette. Jo volt neki ugy csak panaszkodot de hogy tegyen valamit az már luxus és nem az anyagiakrol van szó ahogy olvastam hanem arrol hpgy általában a nagyszülök örülnek az unokáknak. Ahogy láttom minden mai nőnel fontosabb egy kukac mint a gyereke (akármennyi idős legyen a gyermek)
2018. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell mindig pénzre gondolni, amikor támogatásról van szó. Az isten szerelmére, a nőnek unokája lesz!! Ő meg le se sz.rja, mert ő új életet akar kezdeni. Éveken át ott volt a gyereke, akinek laposra beszélhette a pofáját a gondjairól és most amikor egy gyerek mellett neki is lenne mondanivalója, egyszerűen lelép és még meg is mondja, hogy nem érdekli őt az ő életük. Hogyan tudtok egy ilyen förmedvényt védeni? Természetesen joga van egy boldog élethez, DE nem úgy, hogy közben eldobja a saját gyerekét, aki eddig mindig ott volt a számára.


Kérdező, neked az lenne a legjobb, ha minden kapcsolatot megszakítanál vele és élnéd a saját életedet. Neked ő megszűnt létezni és koncentrálj a saját életedre. Biztosan rossz és nehéz, de csak rosszabb lenne, ha ezen törnéd magadat.

2018. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!