Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hogyan reagálnátok...

Szülők! Ti hogyan reagálnátok rá, ha a gyereketek elétek állna azzal hogy ő nem bináris/non binary? (Vagy bármilyen furcsa nemet mond)

Figyelt kérdés
Magyarán nem érzi hogy ő bármelyik nembe tartozna. (Gúnynevén: semleges)

2018. aug. 31. 20:26
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
29%
Kedves utolsó, az elfogadás egy dolog, a fiatalok hülyítésének támogatása meg egy másik. Semmi gond nincs azzal (legalábbis számomra), ha valaki meleg, vagy biszexuális, vagy akár transznemű. Tudod miért? Mert ezek valós dolgok. De ez a "hEtveNNyóCféLeNEmvaNésmInDNekÉpíTsenEKkÜLönWC-T", ez csupán néhány elmeroggyant kitalált baromsága, amivel szerencsétlen tiniket hülyítenek.
2020. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
71%
Oké, de hidd el, én abszolút nem arról beszéltem, hogy létezne hEtveNNyóCféLeNEm. Kicsit sem hiszek ilyenekben, amiről én beszéltem az az, ha egy fiatal azért tartja magát non binárisnak, mert nem ért egyet a nemi sztereotípiákkal. Nem tudom, mennyire tudom jól elmagyarázni neked, de ismertem olyan lányt, akit nagyon komolyan kiközösítettek pusztán azért, mert nem volt az a tipikus divatozó, pasizós lány, ducibb is volt és fiúsabb. Ugyanígy nehéz lehet egy fiatal srácnak is, akit nem érdekelnek a tipikus fiús dolgok, nem akar csajozni (és nem azért, mert meleg lenne). Nekem is volt részem ilyenben, de van, akinek az egész énképét összetöri egy ilyen tapasztalat, főleg, ha évekig tart. Nem tudom, mennyire tudtam jól elmagyarázni, de negyed percig nem gondoltam a kamu hetvennyolcféle nemre, csak azt akartam kifejezni, hogy mondjon bárki bármit, igenis nehezebb az életed, ha lényegesen eltérsz a tipikus női / férfi sztereotípiáktól.
2020. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
58%
31/32, látszik, hogy gőzöd sincs a témáról, csak gondolkodás nélkül dobálsz be olyan fogalmakat, amiket itt-ott hallottál valahol, de még a jelentésüket sem tudod. A melegeknek meg a biszexeknek ugyanis köze sincs ahhoz a témához, amiről a kérdés szól. Ezek szexuális orientációk. A kérdésben nemi identitásról van szó, ami teljesen független a szexuális orientációtól. Ha kicsit utánanéztél volna okoskodás előtt, akkor tudnád, hogy a nembináris nemi identitás több ezer éve létező fogalom, rengeteg egymástól különálló hagyományos kultúrában több mint két nemet különböztettek meg a kereszténység elterjedése előtt. Mellesleg biológiailag sem csak férfi és nő létezik, szóval ha szerinted a transzneműség valós, akkor miért nem valós az, hogy valaki se nem férfi, se nem női identitású?
2020. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
42%

Hát most csúnyán melléfogtál, pontosan tudom, hogy mit írtam. A 30. válaszodban az elfogadásról volt szó, éppen ezért írtam, hogy ennek valódi dolgok esetében van jelentősége.

Amiket meg most leírtál, azok a kitalált baromságok. Csak azért, mert egy nő nem hord szoknyát és rövidre vágatja a haját, attól még nő marad. Ha egy férfi nem csajozik attól még férfi marad. Igen, nehéz, hogyha valaki kilóg abból a közegből, amiben él, éppen ezért könnyű célpontjai ennek az agymosásnak a tinik, akik érzelmileg nagyon sebezhető időszakban vannak és keresik a helyüket. Ez a genderbaromság az instant megoldás. Kitalálhatsz valami kamu nevet annak ami miatt xy bánt, így rögtön úgy érzed, hogy nincs is veled baj, hiszen tartozol valahová és xy hülye, hogy nem tiszteli ezt. És az a k_rva nagy baj, hogy ez amúgy igaz. Tényleg nincs veled semmi baj és xy tényleg hülye, hogy bánt. De ettől te nem leszel különleges, sem más, és nem jár különleges bánásmód. Felőlem te tarthatod magad konyhaszekrénynek is, pont nem izgat, de másoktól ne várd el, hogy ezt számon tartsák.

2020. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
59%
A 33-as nem én vagyok, enyém a 30. és a 32. válasz. Valamit nagyon félreérthettél, mert mint mondtam, nem 84 féle nemről írtam, se nem arról, hogy bárminek is tartanám magam, csak egy nagyon is létező jelenségről írtam. Különleges bánásmódot pedig tudtommal sehol sem kértem. Az jó, hogy te így látod, de hidd el, a többség sajnos nagyon nem. Ezer meg egy olyan szitu van, amikor vadidegen emberek a szemedbe mondják, hogy nem vagy igazi nő / férfi, hanem csak egy evolúciós zsákutca. El tudod képzelni, milyen érzés egy betegség miatt méheltávolító műtéten átesett nőnek, mikor a szomszédasszony közli vele, hogy ő már nem is igazi nő? Nem kitalált sztori... Szó nincs itt genderbaromságról, de vannak, akiknek nap, mint nap keserítik meg az életét ilyen beszólásokkal. Szerinted ők ugyanúgy nők és férfiak. Más vadidegen söpredékek meg naponta közlik velük röhögve, hogy ők nem igaziak és csődtömegek. De annak a fiúnak is pocsék élete lehet, akinek a merevedési problémáit az akkori barátnője a srác exével (!) beszélte ki...
2020. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!