Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja elfogadni...

Miért nem tudja elfogadni apám, hogy amikor csak alkalmam van rá, magassarkút hordok?

Figyelt kérdés

Minden héten, vagy második héten megkapom. Vasárnap, ha megyek templomba, magassarkú van rajtam, olyankor az a baja apámnak, hogy siessek, menjek gyorsabban, mivel ő szinte mindig szalad a templomba, nem tud lassan járni. Ha meg mondom, hogy magassarkúba nem lehet rohanni, mint az őrültek, akkor megkapom, hogy akkor hordjak laposat, meg kapom azt is, hogy nem lehet magassarkúba járni.

Vagy másik alkalom, hogy elmentünk valami koncertre, ahol ültünk, majd akkor is kezdi, hogy minek magassakú, hogy állhatnak benne a lábujjaim, ha ilyen hegyesebb az eleje. Vagy egyszerűen van, hogy elkísérem bevásárolni, mert egyedül nem tud menni, mert semmit nem hoz szinte, akkor is kapom, hogy minek veszek fel magassarkút. Annyira unom már, hogy hiába mondom neki, hogy foglalkozzon azzal, hogy rajta mi van, én nem azért vettem meg a magassarkú cipőimet,hogy ne hordjam őket.

25 éves vagyok, nem akarok még elköltözni, mert megmondtam, hogy pár évig még gyűjteni szeretnék, hogy aztán vegyek egy saját lakást, a külön albérlet pedig elégge visszahúzna spórolás terén.


2018. szept. 5. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A magassarkú cipő tartós viselése deformálja a lábujjakat, tyúkszemet, oldalsó csontkinövéseket (bütyök) eredményez. Ráadásul a gerincet is természetellenes állásba helyezi, későbbi csigolyabántalmakkal. Éppen ezért csak alkalmi viselésre ajánlott. Ilyen alkalmi pl. egy koncert, színház, legyen a templom is, ünnepség, baráti összejövetel, bankett stb. Üzletet nem sorolnám ide. Ha templomba mész, igyekezz vagy hamarább menni (mert elébb találkozol egy barátnőddel), vagy küldjed el, aztán te elmész után. Egész napos viselése nem ajánlott, mert káros a testre.
2018. szept. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha fiú vagy, ne csodálkozz rajta.
2018. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
nem azzal van baja hogy mi van rajtad, hanem azzal hogy feltartod mert ugy mesz mint egy csiga.
2018. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3. Marhaság. Egyedül a templom az a hely, ahova együtt megyünk, máshova nem. Feltartom, hát akkor menjen egyedül, de egyedül nem megy, mert inkább megvár. Akkor meg miről beszélünk
2018. szept. 5. 10:43
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Tanulj meg benne járni, akkor fogsz tudni sietni is, és nem fogod idegesíteni.
2018. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Szeretem, mikor a nők valami ostoba divat miatt képesek kárt tenni a saját testükben. Olyan púpos leszel vénségedre, mint valami teve. De persze apádat kell szapulni, nem ám belátni, hogy hülyeséget csinálsz. Csak csináld.
2018. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
“Tanulj meg benne járni, akkor fogsz tudni sietni is, és nem fogod idegesíteni.” sietni tudok benne, szaladni nem. Köszönöm egy nem hozzáértő okoskodását!
2018. szept. 5. 14:55
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nagyon elegáns egy szép magassarkú a templomba, koncertre vagy a színházba, így egyetértek veled, hogy nem akarod, hogy a szekrényben porosodjanak. :)

Viszont például egy boltba én sem venném fel ezeket a cipőket a helyedben. Ha éppen egy formális eseményről hazafelé menet ugrasz be bevásárolni, akkor aláírom, nem kell azért külön hazamenni, hogy átöltözz és utána vissza menj a boltba, ami amúgy is útbaesett volna. De ha otthon szól, hogy nagybevásárolni mentek, valószínűleg azon akad ki, hogy te eljössz magassarkúban, így nem tudsz pakolni, "cipekedni", és neki semmi haszna abból, hogy elhívott, hogy segíts neki.

Én nekem az lenne a tippem, hogy szerezz be egy olcsóbb balerinacipőt, ami elegáns, nem olyan, mint egy ujjaspapucs például, azt egy zacskóban könnyen el is tudod tenni a táskádba, így ha éppen sietni kell a templomba, akkor mész a lapos talpúban, amikor meg a közelbe értek, átveszed, balerinacipő be a táskába, és te elegánsan érkezel meg, sőt, még a lábad sem fog fájni. :) Ezt ugyanígy, ha vásárolni mentek, a boltban át tudod cserélni a cipőt és így elengáns is lehet és segítőkész is egyszerre.

Egyébként ha nem egész álló nap vagy magassarkúban és adsz a cipő talpának kiképzésére, helyesen viseled, jó a mérete, akkor még hosszú évekig fogod tudni viselni őket, mert nem teszi tönkre az egészségedet. De akkor tényleg figyelj a minőségre is! :)

2018. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

A magassarkú ma a nőiség kifejezésének az egyik legfontosabb eszköze. 25 éves felnőtt nő vagy, senki sem szólhat bele abba, hogy mit veszel fel magadra. Ha ezt az apád nem tudja elfogadni, amiatt nem neked kell rosszul érezned magad, mivel ezt ő jellemzi.


A gond abból fakadhat, hogy az apád látja rajtad, hogy ez zavar téged. Ezért már csak azért is hajtja.

2018. szept. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Otthon laksz mint egy ovodas ?

Szerintem enged el fuled mellett

2018. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!