Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha még mindig...

Mit tehetnék, ha még mindig megvisel apám hiánya? (Nem halt meg. )

Figyelt kérdés

2008 és 2010 között (tehát 9-11 éves koromban) váltak a szüleim, finoman szólva nem az volt életem legderűsebb időszaka. Ami az apámmal való kapcsolatomat illeti, emlékszem, hogy alapvetően kijöttünk egymással, nagyon hasonló személyiségek voltunk, és szerettem őt. A per elején annyi szarral telebeszélte a fejemet, hogy anyámra gyakorlatilag egyáltalán nem voltam kíváncsi, de miután ráálltak az ideiglenes közös felügyeletre (heti váltásban), megmondtam neki, hogy nem akarok dönteni közöttük, nem is tudnék. Onnantól kezdve nyíltan neheztelni kezdett rám a nagyszüleimmel együtt, akikhez rendszeresen lepasszolt ahelyett, hogy ő maga gondoskodott volna rólam, napi szinten el voltam hordva hálátlan kölyöknek, árulónak, megkaptam, hogy valójában sosem szerettem egyiküket sem, éjjel-nappal a válás volt a téma, a leglehetetlenebb helyzetekben (mondjuk a bolt kellős közepén) is képesek voltak leállni és fennhangon szidni anyámat, a családját és engem, akár órákon keresztül. Idővel megjelentek a fenyegetőzések és az elborultabb pillanatok, pl. nagyapám, amikor egy kocsiban utaztam vele, egyszer csak megszólalt, hogy talán bele fog hajtani az első fába, mert „ő egy öregember, neki már mindegy, viszont ha én nem lennék, legalább véget érne a gyermek-elhelyezési per”. Apám persze asszisztált mindehhez, közölte azt is, hogy nem vagyok méltó a neve viselésére. Beidézett a bíróságra tanúnak, ott elmeséltem mindent részletesen, így végül anyámhoz ítéltek, ami olyannyira betett apám önérzetének, hogy a későbbiekben egyszer sem élt a láthatási jogával, sosem keresett semmilyen módon. Csupán néhány alkalommal néztem át hozzájuk, az egyiknek a vége az lett, hogy nagyanyám – mindkettőjük jelenlétében – megpróbált nyomást gyakorolni rám, és érzelmi zsarolással rávenni arra, hogy ott helyben kérjek tőlük bocsánatot, amiért még a legelején „elhitettem velük”, hogy az ő oldalukon állok. Akkor döntöttem el, hogy többé nem megyek oda.

Az a furcsa ebben az egészben, hogy most, évek távlatából már egyszerűen nem tudok haragudni az apámra, igazság szerint hiányzik nekem, és egyre jobban fáj, hogy így alakultak a dolgaink, mert sok kedves emlékem van róla, és úgy érzem, jóval szorosabb kapcsolatom lehetne vele, mint amilyen valaha lesz anyámmal (aki egyébként fontos a számomra, félreértés ne essék, csak vele teljesen másképp vagyunk bekötve). Tisztában vagyok azzal, hogy még ha mélyen legbelül tudja is, hogy ő cseszte el, akkor sem lesz képes szembenézni ezzel soha, az meg végképp kizárt, hogy a saját büszkeségét félresöpörve felvállalja mások előtt, mert neki könnyebb tagadásban élni, nem venni tudomást a múltjáról, és úgy tenni, mintha sosem lett volna családja. Viszont ettől még foglalkoztat a téma, rengeteget tudok pörögni rajta, ha eszembe jut, nem tudom, lehetséges-e feldolgozni egy ekkora veszteséget, és megszabadulni ettől a tehertől.

Bocsi a kisregényért, jólesett ezeket kiírnom magamból.

20/L



2018. aug. 15. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Bár más a történetünk

De valami hasonló van velem is. 20/f

2018. aug. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Igazából szerintem az lenne a legjobb, ha felkeresnéd az egyik régi tanárodat (ha megbízol valamelyikben) és tőle kérsz segítséget, ő biztosan tudna neked segíteni, másnem ha apukáddal nem tudsz találkozni, akkor legalább lesz valaki akire úgy tekinthetsz mintha az apukád lenne.

Bár remélem lesz erre megoldás.

2018. aug. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
78%
Aranyos volt a "nagypapa"
2018. aug. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Apukád családjában senki sem kezelte intelligensen a helyzetet,és akkor még finomam fogalmaztam.Ilyen helyzetben a gyereknek a legnehezebb(tudom,mert 6 voltam mikor a szüleim elváltak),de apádéknál senki se azon volt,hogy neked ez könnyebb legyen,hanem, hogy ők kerüljenek ki győztesen a válásból,és te lettél volna a trófea.A bizonyíték,hogy ők jobbak.Ez nem szeretet.Onnantól kezdve meg,hogy anyukádnak ítéltek,meg is szűntél létezni.Szégyelljék magukat,de főleg apád.Az én apám is sokszor hiányzott,én neki nem annyira,de tartjuk a kapcsolatot.A két féltesómnak rendes apja lett.Szar volt,aztán egyszer csak könnyebb lett,csak az idő fog segíteni.Fel lehet dolgozni,sőt, nagyon sokat tanulsz is ebből,tudom,mióta gyerekeim vannak.Vannak emberek,akik nem jó szülők,hát a mi apáink ilyenek,de sebaj.Anyámtól megtanultam,hogy egyedül is lehet boldogulni,hogy a jég hátán is meg kell élni,és végtelenül tisztelem és szeretem, nagyon nehéz volt neki egyedül, két gyerekkel, nagyszülők nélkül.Hiába volt apád hozzád,meg a személyiségedhez jobban passzoló ember,ne sajnáld.Nem érdemel meg téged.
2018. aug. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos a józan eszeddel kell gondolkodnod. Érthető, hogy megviselt a hiánya, de fel szeretnéd keresni? Toxikus ez az ember, és szerintem mindenkit megfertőz maga körül. A jó emlékek nem fedik el a rosszakat, legfeljebb megkérdőjelezik azokat. Apukád családjával nem szabad foglalkoznod, nem érdemes, és szerintem, bármilyen kegyetlen, de örökre búcsút kell mondanod tőlük.

Nem tudom, hogy kisgyerekként vitték e nevelési tanácsadóhoz, a kicsiket szokták, mikor ekkora trauma éri őket, de lehet nem ártana elmennek egy terapeutához, aki segít a mostani "gyászod" enyhítésében. Persze, ha anyukáddal olyan a kapcsolatod, vele is megbeszélheted.

Nekem édesapám meghalt, de szerintem van akkora ez a veszteség, mint a tiéd, azt az lyukat nem lehet véglegesen betömni, mindig ottlesz, csak nem fog ennyire fájni.

23L

2018. aug. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A tényekből indulj ki. Ha közel egy évtizedik nem keresett, akkor igazából lesz...r téged.
2018. aug. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Apád és családja rendkívül mérgező lehetett számodra és mégis visszasírod őket! Ugyanakkor tudod, hogy zsarolnának, ezért nem találkozol velük többet.

Maradj meg ennél az elhatározásodnál! A szép emlékeket idézd fel gondolatban, a rosszakat felejtsd el apai részről.

Édesanyádat pedig próbáld megérteni, jobban megismerni/megszeretni, hiszen -bár máshogy vagytok bekötve- mégis ő gondoskodott rólad, ő nevelt fel, állta a sarat apádék mocskolódása közepette. Ő volt mindkét szülőd egyszerre, ő adott biztonságot neked!

Ő SZERET téged, de nem hangoztatja, apád meg CSAK saját magát és a jó hírét félti...

2018. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!