Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus, uralkodó szülők,...

Nárcisztikus, uralkodó szülők, mikor jöttetek rá, hogy ha izmoztok a gyereketekkel, akkor végül ti húzzátok a rövidebbet és az nagyon fájni fog?

Figyelt kérdés

Amikor már elhagyott benneteket a gyereketek, akkor is járattátok a jól bejáratott eszköztáratokat, a megfélemlítést, zsarolást (érzelmi-pénzügyi), bűntudatkeltést, lejáratást...DE MI VAN HA EZ MÁR NEM MŰKÖDÖTT TOVÁBB?


Vagy lerokkanva, betegen jöttetek rá, hogy nem kellett volna láncon rángatni a gyereketeket? Vagy akkor már az agyi leépülés miatt csak még jobban elhittétek, hogy ti vagytok az urai a gyereketeknek?


Az én szüleim pl falun élnek és az értékrendjük annyiból áll, hogy "kitaníttatnak" Pesten, és ha kerestem egy kis pénzt akkor a saját családommal együtt majd cuccoljak vissza olyan 28-30 éves koromig legkésőbb és a feleségemmel és a gyerekeimmel szolgáljam a szüleimet és az általuk felépített rendszert.(Értsd, sok munkával, bármiféle rendszer és haladó gondolkodás nélkül összehoztak valami átlagost éppen csak meghaladót, ami azonnal fel is értékelődött)


A feleségem egy idegen számukra, és ő is köteles önként dolgozni a családomért, a gyerekeim pedig megint csak 100%-ban a családot szolgálják, persze kicsit fintorogva néznek rájuk, mert idegen gének is vannak bennük.


Az a probléma, hogy ezt a folyamatot én megtagadtam szolgálni, és anyámék elkezdtek pánikolni, hogy mi lesz velük, ki fog majd velük otthon keseregni a világ romlottságán, ki fogja őket majd hurcolászni, ha idősek és betegek lesznek.


A legkisebb dologban sem tűrnek meg ellentmondást, nézeteltérést, a legkisebb részletekben is körül vannak bástáyzva hogy a saját tévedhetetlenségüket bebizonyitsák, ami a második próbálkozásnál legtöbbször már csak "kussolj te taknyos kölyök" módszerrel van megoldva.


Természetesen mindenről tudják a tutit, sokszor tapasztalat nélkül is, mert ők KÉPESEK MEGLÁTNI mindenben a tutit.


Ha számon vannak kérve valami miatt, akkor számot adni nem kötelezhetőek, és egyébként is rajtuk kivűl más nem képes értelmezni az adott helyzetet, erre csak nekik van kompetenicájuk, ugyhogy ne szoljon bele senki, mert "ő ugysem tudja"


És azért vannak egyedül, barátok nélkül, mert mindenki más romlott hozzájuk képest.


Most egyelőre nem folytatom.


2018. szept. 5. 19:37
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
68%

Ez a te ratyi életed.

Szakítsd meg a kapcsolatot velük, azt csókolom.

2018. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%
Tuti hogy a szüleiddel van baj? Mert rohadt nagy bunkónak tűnsz....
2018. szept. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%
A stílusod alapján nálad is van gond... az első kissé gonosz módon fogalmazott, de igaza van. Ilyen szülőktől menekülni és vissza se nézni. Ennyi és pont, nincs min agonizálni. Vannak ilyen emberek, nem lehet nekik úgysem elmagyarázni, hogy mi a baj a viselkedésükkel.
2018. szept. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha hosszú ideje menne már a szívatásom, sőt, ebbe a családomat, feleségemet, gyerekeimet is belevonták volna, én sem a legkedvesebb hangnemben ülnék ide le és írnám le a véleményemet. Szóval megértem a Kérdezőt.

Mivel náluk senki sem jobb, okosabb, több, így velük aligha fogod tudni megértetni, hogy márpedig neked nincsen eszükséged arr,a hogy még évtizedekig beosszák az életedet és a családodét is. Felnőtt férfi vagy, van egy felnőtt feleséged, aki nem csak egy haszontalan oldalborda, hanem egy gondolkodó emberi lény és ez ugyanúgy igaz a gyerekeidre is. Nem rángathatod őket le falura, hogy akkor az asszony járjon a kedves anyósa után egész álló nap, meg csirkéket etessen, tehenet fejjen, amíg te nappal dolgozol, éjszaka meg apád utasításait követed. A gyerekeitek sem hinném, hogy egy falusi kisiskolába vágynak, ahonnan kevés a kitörési lehetőség.

Ez a te életed, felnőttél, családot alapítottál, dolgozol és nekik semmi beleszólásuk nincsen. Valószínűleg nem tetszik nekik, hogy már nem csak az ő kívánságukat lesed, hanem saját életet kezdtél, ezért akarnak lekötni téged. Még mindig azt akarják, hogy úgy kiszolgáld őket, mint anno, gyerekként.

Itt az állhat a háttérben, hogy mint falusi emberek, az ő családjuk, szüleik is ugyanezt tették velük. Elnyomták őket, a fiatalságukat elrontották és valamiért ilyen nárcisztikusak, hogy az okoz nekik örömet és megelégedést, ha a gyereküket szenvedésre ítélhetik.

Önző szülők, mondhatom, tipikus mintapéldányai azoknak, akik azért szülnek csak gyereket, hogy aztán az idős korukban eltartsa és gondozza őket.

Azt tanácsolom, minél hamarabb szakadj el tőlük, ha teheted, bérelj idősgondolzót, aki mondjuk hetente egyszer rájuk néz pár órára, de ne hagyd, hogy a te boldog, jól működő családodat feltúrják az önzőségükkel.

2018. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 éve mondtam bucsut a vallási fanatatikus elmebeteg családomnak,azota saját családom lett,sose láttak a felnőtt unokáikat se,épp elég h engem kis hiján tönkre tettek mig lehetőségük volt rá.
2018. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi, egy nárcisztikus szülő SOHA nem fogja belátni hogy tévedett/rosszul döntött, igy a kérdés is értelmetlen.
2018. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%

A visszafordító (kérdező ellen forduló) válaszokat jelentettem, ugyanis nem segítőek.


A nárci szülőkből lesznek a szívszorító nagypapás történetek, hogy évek óta nem néz rájuk senki és kénxtelen megrendezni karácsonykor a halálukat manipukatíve, hogy összejöjjön a család.


Érdekes, de ha egy szülő rendes, akkor a gyerekei nem hagyják magára, ha meg egy narcopata, akkor mindenki leszarja őket. De persze mindig jön 1-2 önjelölt megmondóscheğģfej, aki visszájára fordítja a kérdést. Na azokat majd megnézném 80-90 évesen 😅

2018. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

nekem nagy vonalakban azért már megmondták, hogy jobban járnék, ha eltűrném őket, mert vettek nekem egy lakást.


valamit valamiért


szoktak zsarolni az egyetemre járatással is, aminek költségeinek ugy 40%-át én viseltem a maradék a másik 40%-ot az tette ki, hogy HETENTE hazajárattak vonattal 350 kilóméterre, maradék 20% amivel igazán kipótolták a költségeket.


Ezzel párhuzamosan nem tanultam meg gondoskodni magamról, hogy főzés, mosás, stb.


A jogosítványom megszerzéséért nagyon vehemensen nyomult apám, rámparancsolt, hogy jogsit kell szerezzek. Gondolom ez stratégiai lépés volt neki ,hogy majd ez kell, ha őket kórházba és orvosokhoz kell szállítani. Mostmár az autóvásárlást hajtja megállás nélkül. Budapesten belvárosban élek, dolgozom, miért tartsak fenn kocsit?


Ja, nyilván, hogy tegyek vele majd jó szolgálatot.


Én gyalog és busszal jártam mindig iskolába, mielőtt még jönne az oltás, hogy ők is furikáztak.

2018. szept. 5. 21:40
 10/30 A kérdező kommentje:

kiegészítés:


az ajándék lakás a nárcisztikus jellemnek megfelelően haszonélvezettel terhelt! Azért nehogy túl lazára legyen engedve az a bizonyos póráz

2018. szept. 5. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!