Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyan egyedülálló...

Vannak itt olyan egyedülálló apák akik egyedül nevelik a lányukat lányaikat, hogyan éltek Mik a nehézségek a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
2017. aug. 12. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Apa egyedül nevelt.


Sokat kellett dolgoznia 7-17-18-ig naponta, de hétvégén mindig otthon volt.

- én már 13 voltam ekkor, így a háztartást rám bízta

- esténként főzött, hogy legyen meleg ebédje (hazajárt délben), meg nekem ha hazaérek suliból.

- a női dolgokkal nem volt probléma - többek között anya betétjét is ő cserélte, mikor már nagyon beteg volt -, elmondott róla mindent, mait tudnom kellett

- egyedül a tanulásban nem tudott segíteni, amit ő kudarcként élt meg


28n

2017. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok.

Viszont fiús lány lett belőlem, kemény, magáértk kiállós.

Soha nem hisztizek feleslegesen, mert arra tanított, az semmit nem old meg, és nem is fecsegek hülyeségekről, a lényegre szorítkozok, továbbá minimális sminket viselek, mert ő a természetességet kedvelte már anyán is, és azt mondta, sokkal szebb vagyok, ha nincs rajtam smink.


Ő jól vette az akadályokat, sokat nevettünk, hétvégén közös programok, vente egyszer nyaraltunk is (tudott annyit félretenni).

Ha kellett, elvitt kozmetikushoz, mikor csúnya volt kamaszként az arcom, hogy segítsen rendbe tenni.

Elvitt nőgyógyászhoz - persze nem ment be velem meg ilyesmi -, és mindig fontos volt neki az egészségem.

Beszélt a védekezés fontosságáról, és kérte, hogy normális fiút válasszak majd, mert ő nem szeretné látni, hogy sírok bárki miatt is.


Rengeteget kaptam tőle, míg felnőttem, ezért nagyon becsülöm.


(10 éve mondjuk kb. leszar, mert a mostohaanyám a minden, ezért viszont megvetem).


#1

2017. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül nevelem a lányom születése óta, most 11 éves.

Nincs különösebb gondom, a szüleim segítenek be főleg, ha kell valamiben. (Anyukám leginkább)


Amúgy kettesben élünk a lányommal,jól elvagyunk, minden nyáron elmegyünk 2 hétre nyaralni stb.

Mondjuk már 2 éve van komolyabb kapcsolatom, a barátnőm is sokat foglalkozik így már a lányommal, így picit könnyebb. Szerencsére jól kijönnek egymással, barátnői a viszonyuk. Előbb utóbb összeköltözünk, remélem akkor is minden rendben lesz.


33F

2017. aug. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!