Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől lehetek önbizalomhiányos...

Ettől lehetek önbizalomhiányos? Vagy mitől lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor gondolkoztam azon, hogy ha visszagondolok a tanulmányaimra, miegymásra, sikeres voltam, mégse kaptam apámtól soha dicséretet. Soha nem mondta, hogy valamit jól csinálok, vagy természetesnek vette, vagy pedig ha nem úgy csináltam valamit, ahogy neki tetszett, a földbe döngölt. Nagyon sokszor mai napig ha főzök valami új ételt, akkor azt mondja rá, hogy szemét, nem olyat kell enni, mivel ő azt eszi, amit gyerekkorában, semmi újra nem vevő.

Egész életemben olyan voltam, főleg mostanában, hogy úgy érzem, hogy semmit nem csinálok jól. Nem is akarok már semmit csinálok, mert a közvetlen családomnak soha nem jó, az ismeri el a munkámat, akinek a véleményére nem adok.


2018. szept. 6. 08:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
igen
2018. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Igen, ettől lehetsz önbizalomhiányos, mert első megerősítéseket, útravalót a családtól kapja az ember.

Keress olyan embereket, akik értékelik azt, amit teszel.

Egy párkapcsolatban biztos hogy értékelni fogja az illető, hogy milyen finomakat főzöl, hogy új dolgokat alkalmazol...

Sajnos sokan nem kapják meg a családtól a megerősítéseket...

Nem értem az ilyen szülőket, soha nem is értettem... Ha a gyerek mindent megtesz otthon az a természetes, az nincs megerősítve, ha semmit nem tenne, nem tudom akkor mit szólnának...

Valamint ha a gyerek alkotását leszólják, nem tudom ezt miért teszik, rendkívül romboló.

2018. szept. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Most egyszerre annyi összegyűlt, és nagyon kibuktam. Tegnapelőtt elmentem apámmal bevásárolni, hogy ne üljön ott egész este. Ő áll, engem össze vissza küld, majd bevágja, hogy menjél oda is, úgyse csinálsz semmit, érdekes, hogy előtte mindent én tettem a kosárba, mert ami fel van írva, azt se teszi be a kosárba, noha ott megy el mellette. Bármit veszek, szintén veszekszik, hogy mire kell, hazajövünk, megbontom a mogyorót és megint üvölt, hogy az az övé, ha nekem is kell, miért nem hoztam magamnak, én ne egyek az ő mogyorójából, mert nem nekem lett hozva. Pár hete szóbakerült az angol nyelv és mondja nekem a rokonunk, hogy engem kellene vigyenek magukkal, mert az angolt beszélik az emberek, és én tudom, erre apám rögtön rákontrázik, hogy dehogy tud angolul, soha nem is tudtam. Mióta elkezdtem az egyetemet, azzal van, hogy fogadni mer, hogy semmit nem tudok, csak járok egyetemre s kész. Nem csinálhatok semmit, ha napozok az a baja, hogy miért, ha szolizok, az a baja, hogy miért. Ha bemegyek a városba, ami 5 km-re van, veszekszik, hogy képzelem én, hogy csak úgy elviszen az autót, mikor ő dolgozni van és nem tudja. Hívjam fel és kérjek engedélyt. Ezért persze ott tartok, hogy napokat otthon ülök, mert nem merek elmenni sehova, nehogy leszídjon. Ha megdicsértek, hogy ügyes voltam múlt tanévben, az volt a válasz, hogy kötelességem volt, úgyse csinálok soha semmit.

Lehet, hogy ő azt hiszi, hogy milyen vicces, de nekem ezek borzasztó rosszul esnek. Én se állok le őt más apákhoz hasonlítgatni, akik mondjuk autót meg miegymást vesznek a gyereküknek.

2018. szept. 6. 10:00
 4/12 kovpet ***** válasza:
100%
Amint teheted, menekülj ettől az embertől.
2018. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen apa mellett miért álltál neki az egyetemnek? Elsődleges célod lehetett volna az, hogy lelépsz mellőle! Ő meg savanyodjon meg a saját sz....ban!
2018. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok. Nem tudom, hogy bírnám még vagy 5-10 évig együtt apámmal. Mennyi földbedöngölést kellene eltűrjek tőle, míg másokra büszkék úgy, hogy kevésbé sikeresek mondjuk.
2018. szept. 6. 10:19
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom mennyire megoldás az, hogy elmondod neki, mennyire fáj, hogy soha nem kaptál tőle semmilyen megerősítést amikor jól csináltál valamit, vagy főztél.

Lehet érdemes lenne megbeszélni ezt és ha hárítanak, vagy azt mondják: "nem is úgy van", akkor következő napptól esetleg érdemes lenne megmutatni nekik milyen az, ha tényleg semmit nem teszel a háztartásban, a legminimálisabbat sem.

2018. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Említettem neki tegnap, hogy soha nem dícsért meg, amikor jól csináltam valamit, mást a legkisebb vacakért is megdícsérték, én soha nem kaptam pozitív visszajelzést tőle. Semmit nem mondott, csak nevetett.

Amikor elkezdtem az egyetemet nem volt ennyire szembetűnő számomra, hogy hogy viselkedik. Mióta egyetemen vagyok figyeltem fel rá, hogy milyen. Nem akartam én egyetemet végezni, de ő akarta mindenáron, hogy valamilyen szakot végezzek el. Most meg volt rá példa, hogy azt vágta hozzám, hogy majd összeszámolja, hogy mennyit költött rám egyetem alatt, és ha lesz munkám, kifizetem. Lehet, hogy viccnek szánta, de nagyon elszomorító dolgokag tud mondani. S mindig a pénz, mennyibe került ez meg az, amit én akartam. Pár ezer Forintot sajnál tőle egy ruhára, pedig csomó pénze van, amit dugdos valahol a szekrényében.

2018. szept. 6. 10:28
 9/12 A kérdező kommentje:
És nagyon sokszor eszembe jut, hogy azért van az, hogy nem bízok benne, hogy meg tudok valamit csinálni, mert miután megcsináltam nem kaptam pozitív visszajelzést. Amikor 5-össel mentem át vizsgákon és büszkén újságoltam el nekik, semmi feedback nem volt. Mintha ezt várták volna tőlem, és ettől csak jobb kellett volna legyek.
2018. szept. 6. 10:32
 10/12 kovpet ***** válasza:
100%

"összeszámolja, hogy mennyit költött rám egyetem alatt, és ha lesz munkám, kifizetem"


Persze, majd visszafizeted. Frissítgesse csak a netbankját, várva az utalást. Sok szerencsét hozzá, te akkor már jó messze leszel tőle :)

2018. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!