Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől lehetek önbizalomhiányos...

Ettől lehetek önbizalomhiányos? Vagy mitől lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor gondolkoztam azon, hogy ha visszagondolok a tanulmányaimra, miegymásra, sikeres voltam, mégse kaptam apámtól soha dicséretet. Soha nem mondta, hogy valamit jól csinálok, vagy természetesnek vette, vagy pedig ha nem úgy csináltam valamit, ahogy neki tetszett, a földbe döngölt. Nagyon sokszor mai napig ha főzök valami új ételt, akkor azt mondja rá, hogy szemét, nem olyat kell enni, mivel ő azt eszi, amit gyerekkorában, semmi újra nem vevő.

Egész életemben olyan voltam, főleg mostanában, hogy úgy érzem, hogy semmit nem csinálok jól. Nem is akarok már semmit csinálok, mert a közvetlen családomnak soha nem jó, az ismeri el a munkámat, akinek a véleményére nem adok.


2018. szept. 6. 08:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem kaptam apámtól soha egy büdös jó szót, rosszat annál inkább. Sportot űzött a becsmérlésemből, megalázásomból. Ráadásul nálam halmozottan jöttek a gondok, a külsőm mindig is visszataszító volt, az iskolában is mindig kirekesztett voltam.


A mai napig önbizalomhiányos vagyok, de szó szerint zéró önbizalmam van.

2018. szept. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Majdhogynem ugyanez van nálam....Önbizalom nulla. Nekem az egész családom ilyen volt. Iskolában is mindig kirekesztettek, csúfoltak, otthon vagy nem törődtek velem vagy szídtak..

Eljöttem otthonról, adok magamra (suliban kicsit slampos voltam és volt rajtam némi felesleg, félénk is voltam).

Nem tudom mit csináljak, hiába adok magamra, ruhailag, alkatilag, haj, stb., és dicsérnek milyen szép, és csinos vagyok..

Nem hiszem el..A jót nem hiszem el, hanem csak azt mondom magamban ''jól van''. A rosszat előbb hiszem el.

Ha megdicsérnek, az jut eszembe, a családom miért nem ismer el engem?? Mondom nekik ebben meg abban milyen jó vagyok és elismerik, nem reagálnak semmit vagy csak félszavakkal..


Utálom magam. Mindent próbáltam növeljem önbizalmam, nem megy. Rosszul érzem magam, depis vagyok.


Szerintem menekülj faterodtól és járj szakemberhez hogy feldolgozd, ez nem fog magától évek múlva sem elmúlni, tudom.


Én is mennék csak még nem találtam megfelelő szakembert.

2018. szept. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!