Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy gyerek nem kap se verbális se non-verbális pozitív visszajelzést?

Figyelt kérdés

Mi történik akkor, ha egy gyereket úgy nevelnek, hogy soha nem mondják azt a szülők a gyereknek, hogy szép, vagy ha elért valami tanulmányi eredményt, azt, hogy okos, ügyes, vagy csak egyszerűen csinál valami ételt, netalántán nem sikerül a legjobbra,viszont ott se az igyekezetet veszik figyelembe a szülők, hanem mondjuk azt, hogy a szülők nem szeretik azt az ételt, tehát nem esznek belőle, a gyerek fölöslegesen fáradt.

Ilyenkor milyenné válik a gyerek?


2018. szept. 6. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Normális felnőtté, aki nem várja el az állandó ajnározást, meg az elkényeztetést, meg az örökös dicsérgetést a semmire. Én is igy nőttem fel, és nem lett semmi bajom, más oldalról bőven megkaptam azt ami elég egy normális felnőtt élethez. Én is ritkán dicsérgetek, csak egy nagyobb meló végén.Közben sosem.
2018. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
1+Talán ez is az oka annak, hogy a nyalizást sosem viseltem el magam körül.
2018. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire nyalizás az, ha egy szülő elismeri, hogy valamit jól csinált a gyermeke. Mondjuk egy jól sikerült érettségi után vagy valami. A te hekyzetedben azt mondtad, hogy nem kaptál dicséretet soha, és olyan volt, hogy jól csináltál valamit, de csak örökösen szivatást és földbedöngölést kaptál, mert a szüleid szerint hülyeség a hobbid vagy bármi?
2018. szept. 6. 11:27
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Én dicsérem a gyerekeimet. Okosak, helyesek, jól tanulnak.


Persze megy a letolás is, ha nem fogadnak szót, de a dicséret több.


Bárcsak engem is dicsértek volna.

2018. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Anyám így nőtt fel. Emiatt sose látta magát szépnek, midnig is azt hitte, hogy csúnya lány, holott most 60 évesen max 45-nek látszik és jobb alakja van mint nekem valaha volt huszonévesen :D

És rendkívül művelt, okos, olvasott, csak mivel sose kapott visszajelzést, azt hitte ez az alap, és nála mindenki csak többet tudhat.


Mostanság kezdi kapizsgálni, hogy milyen értékes ember.

2018. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképpen rossz. Lehet, hogy betegesen fog a gyerek az felé menni, hogy valami olyat kreáljanak, amit mások pozitívan értékelnek. Vagy egyszerűen megmondja, hogy miért fáradjon, ha senkit sem érdekel, amit ő csinál és akkor sz.rik mindenre.

Pozitív visszajelzés nélkül nem lehet gyereket normálisan nevelni. A jövőben ez valamiben meg fog mutatkozni.

2018. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

3


* Én is ritkán dicsérgetek, csak egy nagyobb meló végén.


Ezt nem olvastad. Az érettségi persze dicséretre méltó:)

2018. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Az biztos, hogy így boldog gyerekkora nem lesz.

Márpedig a boldog gyerekkor az alapja a boldog felnőttkornak.

Valószínűleg egy önbizalomhiányos ember lesz, aki önmagával szemben a végletekig maximalista, aki sosem dicsér másokat, ezért vele is hűvösen, távolságtartóan viselkednek majd. Aki tízszer annyi munkával fogja elérni ugyanazt, mint a többiek, mert a többiek mernek kérdezni, együttműködni, urambocsá' mernek hibázni és utána más megoldást keresni. Aki valós tehetsége alatti képzettséget fog szerezni és ilyen munkakört fog egy életen át betölteni. Aki olyan párt választ (ha egyáltalán lesz párja), aki őt lehúzza és zsarnokoskodik fölötte.

Optimális esetben fiatal felnőtt korában rájön, hogy mennyire rossz, ahogy vele viselkedtek a szülei, és próbál önbizalmat gyűjteni másoktól, rendbe szedi a lelkét, és akkor kevésbé sínyli meg az élete ezt.


Gondolom, kérdező, te vagy a kérdésben szereplő gyerek.

Nos, a dicséretnek nem a jól sikerült érettséginél kell kezdődnie.

Hanem ott, amikor először tud a kisgyerek álló helyzetbe felkapaszkodni, amikor először mond ki egy szót, amikor először sikerül a dolgát a bilibe vagy a WC-be végeznie, amikor először tud több építőkockát is úgy egymásra tenni, hogy nem esnek le stb. stb.

Nem, nem nyalizás. SZERETET! Csak sajnos, nem mindenki tudja, mit jelent ez a szó - mert ő sem kapott belőle gyerekként. :-((((

2018. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Többnyire semmi. Én se kaptam sosem pozitív visszajelzést, de különösebben nem zavart. A gyerekemet igyekszem sokat dicsérni. Amúgy ezt a főzés dolgot nem értem, miért kell oylat készíteni a szülőknek, amit nem szeretnék? Hogy őszinte legyek, ezen pláne nincs mit dicserni sot
2018. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2018. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!