Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell valakinek pénzt...

Miért kell valakinek pénzt leadni otthon?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen hallom, hogy "le kell adnom otthon". De miért?

Mi az oka? Nem értem, hogy amíg tanult a gyerek, addig kijött a család anyagilag, akkor miért kérnek el pénzt? Hirtelen égető szükség lett rá amint elkezdett dolgozni?

Hogy kéne önálló életet kezdenie majd, ha le kell adni a fizetéséből?

Miért az legaljább családokra jellemző ez?

Mi az, hogy le KELL adnia? Ha nem ad le, akkor kizavarják a lakásból az utcára? Vagy elveszik erőszakkal tőle?

Milyen szülő az, aki ahelyett, hogy támogatná a gyerekét elvesz inkább tőle?

Itt most inkább azokra az esetekre gondolok, amikor 40-50 ezreket kell leadni. Addig amíg tanult a gyerek az a pénz nem hiányzott a családi kasszából? Hirtelen égető a szükség?



2018. szept. 7. 06:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
93%
Ismerős a helyzet 50.000ft volt a leadó/hó. Kb hat évig ment így. Nem tetszett, de fizettem a nevelőszüleimnek. Aztán, amikor lakást vettem a beköltözés után fillérre pontosan a kezembe nyomták. Azt mondták, hogy így akrtak megtanítani félretenni nagyobb összeget. Nagyon örültem neki, nagy lecke volt! Nagyon hálás vagyok nekik, hogy ezt is megtanulhattam tőlük!
2018. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
79%

Azért mert felnőtt ember az nem várja el, hogy kitartsák, hanem hozzájárul a költségekhez, ott ahol és akikkel él.


Még akkor is ha mondjuk a szülőknek nincs szükség a gyerek pénzére a családi költségvetéshez. Akkor félre rakják a gyereknek.


Csak azok gondolják azt hogy nem kell semmit adni, akik egy megrekedt csökevényes ovodás szinten vannak, de nem nőttek fel, hanem mindig mindent elvárnak a környezetüktől.

2018. szept. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
92%
1 Ezt köszönöm neked, mert ez egy nagyon jó követendő példa, és ez nagy segítség a jövőhöz, amin már törtem a fejem:D Ment a zöld.
2018. szept. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell. Enni sem kell, legfeljebb éhen halsz. Jól látod, a kell szónak ilyen értelemben nincs tartalma. Nagyon sok mindent nem kell. Ami külső kényszer azt kell. Ha puska van a fejedre szegezve, akkor sem kell megtenni, amit fenyegetve kérnek tőled. Van választásod.


Akik otthon leadnak pénzt, azok közös megegyezéssel, vagy önként teszik azt. És azért van szükségük erre, mert bizony az élet nincs ingyen és egyre drágább és hiába dolgozol ugyan annyit, mint múlt évben, a reálbérek átlagban sem nőnek.


A pénz beadás felelősség vállalás. A felelősség vállalás a felnőtté vallás része. Aki teljes életetéért tud felelősséget vállalni, az felnőtt a Nézetemben. És sokan nem jutnak el ide, mert nincs rá lehetőségük. Ez nem hiba, ez rászorultság jelenleg.

2018. szept. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
80%

Mert az a normális hogy egy dolgozó ember beleszáll a saját költségeibe. Azért, mert valaki gyereket szül, nem kell élete végéig eltartania. Épp elég nagy segítség az, hogy nem kell drága albérletet fizetnie.

Én is havi 50 ezret adok le, megtehetem, nekem nem hiányzik, a szüleim meg összegyűjtik, és idén nyáron pl abból lett felújítva a fürdő és a wc. Így nekik nem került pénzbe, hirtelen nekem se, és az én örökségem értéke nőtt nem kicsit.

2018. szept. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
84%
Sokan ugyanerre hivatkozva nem adnak pénzt. Aztán spórolás helyett úgy megy el a fizetése az utolsó fillérig, hogy azt se tudja, mire. 30 évesen is ugyanott tart, mint az első évben: a szülei etetik, fizetik a rezsit, és nincs félretéve (szinte) egy forintja se. És nem érti meg, hogy a szüleinek ennyi idősen NEM kötelessége őt eltartani.
2018. szept. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 A kérdező kommentje:

# 4/5

Amikor egyik munkatársam azt mondja, hogy le KELL adnom 50 ezret annak szerintem semmi köze nincs közös megegyezéshez, és nem is saját döntés.

Egyébként a kérdésben is le van írva pár helyen a KELL kfiejezés.

2018. szept. 7. 07:49
 8/85 A kérdező kommentje:

# 5/7 Időpont ma 07:12

Szóval neked nem került pénzbe a felújítás, havi 50 ezer FT leadása mellett? Elég ellentmondásos vagy.

2018. szept. 7. 07:51
 9/85 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is a felnőtt fiam ad miden hónapban pénzt amit előre megbeszéltünk, hogy mennyit. Miért? Mert felnőtt ember, és sokkal többet eszik mint gyerekként, sokkal több áram, víz elmegy, és a számlák is emelkednek. Hál istenek a fiam felfogja, hogy ez így normális, hiszen ha albérletbe menne, ott sem élhetne ingyen. Amúgy én is a leadott pénze egy részét bankba teszem. Mi is majd ha venni akar egy házat, vagy külön akar menni, visszaadjuk. Azért jó ha tudod, hogy egy felnőttnek sokkal több kiadása van, mint egy gyereknek.
2018. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim válasza:
34%

Hát szerintem nem attól lesz valaki felnőtt, hogy leadja a pénzt. Hanem attól, hogy megpróbál önálló lenni, külön költözni. Ebben eléggé gátolni tudja az, ha a szülő 50 ezreket kér el tőle.


Normális körökben nem szokás egyébként, ahogy a kérdező mondta "aljább" családokban divat. Ezt én is észrevettem.

Anno én is adtam le ÖNKÉNT, egy jelképes összeget. Egyáltalán nem kérték. Sőt, még azt is vissza akarták adni.

Képzeljétek, mégis megtanultam félre tenni a pénzt.

Nem értem mi ez az ostobaság, hogy a gyerek megtanulja értékelni a pénzt azért, mert elveszitek tőle. Ebben semilyen logika sincs.


Pár hete volt hasonló kérdés itt. Azt vettem észre általában azok a szülők hangoztatják nagyon, hogy "amíg nálam lakik, addig belead a költségbe" akiktől ugyanúgy kértek a szülők. Ezek az emberek feljogosítva érzik magukat, hogy kérjenek ők is.

Igazábból megkérdeznék minden ilyen szülőt, hogy amíg tanult addig nem hiányzott ez az összeg? Tényleg olyan égető lett amint elkezdett dolgozni?


Nekem eszem ágában sem lesz elkérni a gyerekem pénzét, nagyon nagy szegénységi bizonyítványnak érezném.

Az ilyen nettó hülyeségeknek amúgy mi értelme, hogy elkéritek tőle, és berakjátok a bankba? Saját pénzeteket pakolgassátok basszus.

2018. szept. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!