Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok a nyugdíjas...

Mit csinálnátok a nyugdíjas anyukátokkal, aki nem talál elfoglaltságot, mert mindenkiben és mindenben hibát lát, és ezért nem akar már élni sem?

Figyelt kérdés

Nyugdíjba küldték, és azóta állandóan unatkozik. Barátai nincsenek, mert mindenkiben talál valami visszataszítót, klubbokba nem jár el, mert ott mindenki hülye, és akármilyen hobbit javaslunk neki, egyből elveti, mert ő nem szeret semmit. A kertészkedés az egyetlen amit igen, de oda csak hétvégente tudja kivinni a bátyám (van hétvégi telkünk), mert nyilván dolgozik hétköznap.


A bátyámat és a barátnőjét is állandóan szidja nekem, pedig én nem látom, hogy bármi baj lenne velük, sőt, kifejezetten rendesek, csak nem tudja elmondani mi a baja és inkább magában fortyog.


Úgy érzem mindent megpróbáltam, hogy segítsek neki, de olyan személyisége van, hogy maga alatt vágja a fát.



2018. szept. 7. 11:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na kíváncsi vagyok, a bátyád barátnője mikor sokall be anyátok hétvégi fuvarozásától...
2018. szept. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Azok negyedannyit nem foglalkoztak vele, mint a mi családunk."


Nálunk is ugyanez ment apai nagyszülőktől. Gyakorlatilag egy utcával arrébb laktak tőlünk, így mi voltunk a "segítők". Az egész rokonság természetesnek vette, hogy mi járjunk át hozzájuk, ápoljuk, gondozzuk, szórakoztassuk őket. Mikor nagypapám egyedül maradt akkor végleg elhagyta magát, és mindent nekünk kellett intézni. Persze akkor is mindig a többi rokon volt a szent, pedig havi egyszer ha oda tolták a képüket.


Apám alapból otthon lévő alkoholista volt, anyám meg öcsém jártak át a papához rendet tenni, intézni mindent. Képzelhetitek mennyire örültek neki, hogy hazaérnek, otthon vár a házimunka majd még egy háztartás a szomszédban.


Mióta papa is meghalt, azóta a házuk ott áll lepusztulva üresen. Persze a rokonság szépen elhordta az antik bútorokat, értékeket mint a keselyűk, azóta egyszer nem néztek ki rendet rakni, karbantartani. Pedig 10 percre vannak kocsival, nem a világ másik végén. Mi kaptuk meg a feladatot, hogy "hirdessük már meg". Persze a pénz fele azért kell nekik...

2018. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Amúgy jelenleg anyai nagymamám van hasonló "állapotban".


90+ éves, segítségre szorul, viszont ki is használja, sőt elvárja. Anyám jár hozzá, ápolja, de látom rajta hogy szó szerint kikészíti a feladat. A nagyim sajnos igazi "mérgező" ember a folyamatos panaszkodással, negatív hozzáállással. Én 1 órát nehezen bírok ki mellette.


Persze a többi gyereke az szarik rá. De ilyen esetekben én is elgondolkozom, hogy bármennyire szeretünk valakit, hol van a határ, amikor azt mondjuk, hogy a mi életünk az első?

2018. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Havonta egyszer felé néznék, hogy él-e még. A hó többi részében meg oldja meg az életét, ahogy akarja. Felnőtt ember. Majd boldogul. Ha meg nem, akkor megpusztul. Senkinek nem fog hiányozni, egyre megy.
2018. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!