Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig hazudjak még apának?...

Meddig hazudjak még apának? Miért nem képes elfogadni, hogy ez a szak, egyetem nem való nekem?

Figyelt kérdés
Apukám elvégzett egy neves egyetemet, sikeres karriert futott be. Mindig szerette volna, ha később átveszem a helyét, és hogyha elvégzem én is ugyanazt, akkor mennyire könnyű életem lesz, "beleülök a készbe". Igen, csak engem ez a szak nem érdekel. Unalmasnak tartom, rengeteget kell tanulni/magolni, hidegen hagy. 4 félév alatt végeztem egy hármat, de még így is van pár tölteléktárgy, amit be kell hozzak. Az első félévben konkrétan be sem jártam, annyira utáltam az egészet. Nem vagyok buta, mert ha leülök, rászánom az időt, akkor a nehezebb tárgyakból is összeszedek egy 4-est. Csakhogy én ezt az esetek 90%-ában nem teszem, mert nem érdekel, nem izgat. Apa meg csak mondogatja, hogy megszeretem, meg félév, egy év csúszás nem a világ... Csakhogy jelenleg terhes vagyok, novemberben fogok szülni. Utána nem fogom folytatni az egyetemet, mást fogok tanulni. Ezzel tisztában van a vőlegényem, anyukám, mindenki. Kivéve apa... Ő úgy tudja, hogy most passziváltatok, és következő év szeptemberében folytatom, mellé besegít a pici körül anya és fel is veszünk valakit, hogy legyen időm "tanulni". Anya azt mondja, hogy hagyjam rá, ne beszéljek vele erről, majd megtudja. De valahol azért csak hazudok neki folyamatosan, és megértem anyát is, hogy nincs kedve a cirkuszokhoz, hogy apa nagyon nehezen fogadja el majd ezt, de akkoris... Már unom az állandó kifogásokat, hazugságokat, titkolózást. Szerintetek nem lenne jobb most elmondani neki, hogy én nem fogok már visszamenni erre a szakra? Vagy várjunk vele tényleg?
2018. jún. 21. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
mondd el neki most ha fontosnak érzed
2018. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Mond el neki őszintén aztán ha még 1 hónap után is erőlködik fogadjon örökbe egy másik gyereket.
2018. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ,hogy ez mennyire bosszant...Mármint hogy elmond-e neki vagy sem...Én sokszor azt csináltam amit apám akart de egyik sem jött össze.Mezőgazdasági gépszerelőnek tanultam félévig,mert ő azt akarta.Utána bevonultam 18évesen katonának,mert apám azt akarta.Most vagyok 40éves és megtanultam NEM-et mondani.Nehéz volt megtanulni,de NEM-et mondok az ötleteire.
2018. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

"Nem vagyok buta"

Mégis olyan szakra mentél, amit nem akartál, ez nem vall nagy észre. Helyette húzod a saját idődet, iskola mellett szülsz, gyakorisoktól kérsz tanácsot.

Hááát, apád is megszívta rendesen.

2018. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Jogot tanulsz, mi?
2018. jún. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Engem rá erőltettek egy szakra, csúszok is, egy pokol volt.

Szakot váltani nem engednek.

Már félévkor otthagytam volna, de hallani sem akarnak róla.


A másidik csúszásomról nem tudnak. Nem is akarok visszamenni szeptembertől.


Egyszerűen fogalmam sincs, hogy mi lesz. Azt tudom, hogy nem fogom eljátszani, hogy bejárok, de azon kivül. Hazugság, csak hazugságot szül.


Már tavaly ptthagytam volna, nem való nekem a könyvelés.

2018. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

5#


Nekem is ez jutott eszembe.

És ELTE, ugye?

2018. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Annyira unalmas már ezt a sok nyüszögő kamu egyetemista...
2018. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Ha lepontoztok, ha nem én azt mondom, hogy ebben az esetben igenis tanulja ki azt a szakot. Most gondolom besikerült a baba? Majd mikor 3 éves lesz és majd Gyes se jár már ott fog pislogni érettségivel? Megerőlteted magad kedves kérdező, megcsinálod ezt, így hogy lesz segítséged a babával. Aztán mikor már tudod mit akarsz kitanulsz mást is. Örülj, hogy biztos munkád lesz, amit javarészt te irányítasz majd. Fogalmad nincs mekkora kincs egy rugalmas munkahely...

Passziváltass, aztán ha szülés után is úgy érzed nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor még mindig van más út.

Ha esetleg még meggondolod apukáddal is beszéld meg, hogy még nem biztos, hogy azt fogod csinálni.

2018. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9 ami nem megy azt nem kell erőltetni, és ez egyetemnél különösen fontos, mert nem csak az idegeidet nyirbálja, de a támogatott féléveid is olyanra mennek el, amit ha el is végzel, valószínűleg nem fogsz abban a szakmában dolgozni (vagy ha igen, nem fogod élvezni). és elment rengeteg támogatott félév, amit úgy is eltölthettél volna, hogy azt tanulod, amit élvezel. nem egy évfolyamtársam volt, akinek nem hagyták, hogy otthagyják az előző szakukat, aztán végre sikerült, de már a következő BSc-re nem volt elég félévük, fizetniük kellett
2018. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!