Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim belekergetnek minden...

Szüleim belekergetnek minden hülyeségbe, majd a szememre vetik. Persze ki vagyok szolgáltatva nekik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem. 2 év már így ment el és megint kezdődik. De nem tudom meddig bírom.

Gimnázium utolsó évében hülye voltam és hagytam rábeszélni magamat hogy elit egyetemet jelöljek meg. Sajnos nem vagyok olyan okos mint szüleim hiszik rólam, így 430 pontot sikerült elérnem és 35 ponttal lecsúsztam az államilag támogatottról. Semmi gond, úgy voltam vele hisz nagyon erőltettek. Elmentem állást keresni, gondoltam hogy félévente azt a 230 ezret csak meg tudom keresni. Csak itt jött a második meglepetés, hogy a kitűnő érettségiért "megajándékoztak" egy autóval. Meglepi volt, a ballagásra azzal jöttek értem, és ott láttam először mikor haza kellett vezetnem. Nem kérdeztek meg, hogy szükségem van-e rá egyáltalán. Elárulom hogy nincs és soha nem is volt. Természetesen egy majd 20 éves vacak nagy motorral és 2 ajtóval, mert "az a menő a fiatalok körében". Természetesen drágább a fenntartása mint egy luxusfeleségnek és állandóan szervizelni kell. Arról hogy mennyit eszik meg ne is beszéljünk. Elárulom, többet mint cuki bubu anyja, akkor is ha ez hihetetlen. Persze hogy az én nevemre írtuk, és évi 150 ezer forint csak a biztosítás. Itt áll a panel előtt. Hova menne? Nincs nekem 2000 forintom lemenni a sarki boltig meg vissza. Egyedül randira pöccentettem be még tavaly nyáron. A csajok tényleg szeretik. De ők se mosolyognak úgy mint a szerelőnk amikor begurulok az éves 100 ezres szervízre. Gondolkoztam már hogy eladom a fenébe, de csak mikor viccből megemlítettem akkor is hatalmas nagy hiszti volt itthon hogy ők ketten mindenről évekig lemondtak hogy ezt megengedhessék, és megvehessék nekem. Egyszerűen meg se hallgatnak, csak az üvöltözés megy ha egy negatív szót is merek erről a fosról mondani.


Szóval ott tartunk hogy egy elit egyetemre járok, ahol heti 4 nap 8-12 órákat bent kell lenni annak ellenére hogy mások egyetem után mehetnek haza. Az egyetemre busszal járok ami 2 óra. Mert bár van kocsim, de megenné a ház árát ha azzal járnák be. Péntek-szombat 10 órázok a munkahelyemen, vasárnap 6 órázok. A munkahelyre csak másfél óra az út. Szóval mikor hazaérek hétköznap nem marad más mint zuhanyzás, fogmosás és alvás. Már arra rászoktam hogy hazafele 200 forintos pizzaszeletet eszek mert akkor otthon nem kell vacsorát készíteni hanem talán 30 perccel tovább tudok aludni. Természetesen ez az alakomra is ráment. Középsuliban többszörös országos bajnok küzdősportoló voltam. Volt kockás hasam, a lányok bírtak. Most egy szerencsétlen, a testedzés hiányától elgyengült,belassult mozgású, a zsíros kajától kicsit megpocakosodott nyomorék lettem pattanásokkal (szintén a zsírtól gondolom, mert korábban nem voltak).


A nyár valamennyivel jobb volt. Akkor heti 6 nap tudtam 10 órázni melóban és felhalmozni egy kis pénzt. De 2 éve nem volt 3 olyan összefüggő napom hogy vagy iskolába vagy munkába ne kellett volna mennem. Őszinte leszek. Tudom hogy másoknak sokkal rosszabb a helyzete, de olyan szinten fáradt vagyok hogy normálisan formálni a gondolataimat se tudom. Nemrég jöttem haza megint a melóból. Gondoltam előbb lefekszek, mert holnap reggel 4:30-kor szól az ébresztő. De apám beállít és lebsz hogy mikor itthon vagyok akkor mást nem csinálok csak alszok. Hogy rendbe rakhatnám a szobámat (amit elismerek hogy kupis) vagy kimehetnék hozzájuk beszélgetni.

De amikor az összes szabadidőm az ez a pár óra vasárnap délután akkor mégis mikor takarítsam ki a házat meg beszélgessek a semmitmondó sorozataikról. Meg amikor említem a problémákat akkor csak annyit mondanak hogy "hát úgy kell tanulni hogy átvegyenek államilag támogatottra". Mintha az olyan könnyű lenne.

Biztos vagyok benne hogy valaki meg tudja csinálni. De én nem vagyok olyan okos. Az is csoda hogy eddig nem húztak meg egyetemen. De azt se hiszem hogyha megszerzem a diplomát akkor ügyvédként engem ne csinálnának majd ki a sokkal ügyesebbek és okosabbak.


Így is úgy érzem hogy az egészségem rámegy erre a szarra. Többet betegeskedek mint régen (persze diákmunkára nincs fizetett betegszabi, a tanárokat meg nem érdekli a kifogás, be kell járni). És sokszor kihagyok másodpercekig. Emiatt nem is merek már kocsiba ülni se.


De a lényeg hogy teljesen azt érzem hogy leláncoltak, és nem tudok mit tenni. Így is alig jövök ki. Idén összesen egyszer voltam inni barátokkal, és akkor is 2500 forintot költöttem el. Nem tudom még hogy a következő negyedéves biztosítást miből fizetem arra a tragacsra amit nem is használok de kötelező megtartanom, és még 3 évem van vissza ebből az egészből. Kollégiumon gondolkoztam, de a két helyen ahol voltam érdeklődni megmondták hogy nem fog összejönni úgy hogy én éjfélre érek vissza a munkából, mert korábban takarodó van. Ezt se értem. Felnőtt ember vagyok. A fenébe már hogy megmondják mikor hova mehetek. De a lényeg hogy albérlet nem nagyon jöhet szóba mert egyszerűen nincs miből. Nagy segítség hogy lakhatást nem kell fizetni. Még az a nyakamba kerülne anyagi csődöt mondhatnák.


Azon gondolkozok hogy inkább alszok kint valahol az utcán ha már itthon nem lehet. Vagy ha másra nem jó akkor az autót átparkolom egy tesco parkolóba és oda járok majd aludni. Legalább békén hagynak. Ha napközben meg elviszik akkor max egy gonddal kevesebb.


Meg néha azon is gondolkozok hogy eladom szépen a cuccaimat, bepakolok abba a roncsba és egyszerűen mindent elfelejtve elmegyek egy szó nélkül a világba. Valahova kölföldre. Határon átengednek. Ott ha nem rabolnak ki meg erőszakolnak meg vagy nyírnak ki akkor lehet még tudok valami szar munkát is keríteni magamnak. Mondjuk valami gyári melót. Leparkolnák a gyár mellett az autóval. Ott aludnák. Télen max járatnám a motort egy kicsit hogy melegen tartson. De lehet a napi 8 óra alvásom meglenne.


Szóval csak ki akartam ezt az egészet írni magamból. Tudom hogy vannak mások sokkal rosszabb helyzetben. De nekem most így elegem lett. Nem nagyon látok kiutat. De abban se vagyok biztos hogy még ezt a 3 évet kibírom. Az nyugtat hogy a koncentrációs táborokat is túlélik az emberek. És az milliószor rosszabb lehet. Szóval csak nem vagyunk olyan gyengék mint amilyennek én érzem magam.


22/F


2018. szept. 16. 19:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

Te jó isten... mindig ennyit rinyálsz? Mindenért más a hibás, az egyetemedért, az autódért, az elhízásodért, a pénztelenségedért és a fáradtságodért is.


Nőjj fel és próbálj meg felnőttként viselkedni.

2018. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon értékelem a szorgalmadat és a kitartásodat ilyen fiatalon, nem csoda, hogy teljesen kimerültél, minden oldalra meg akarsz felelni az elvárásoknak. Az egészséged, a fiatalságod az első! Nem minden koliban van takarodó, ez egészen biztos. Most nem tudsz a fáradtságtól gondolkozni.

Több út áll előtted:

1.) folytatod ugyanígy

2.) átkerülsz államilag támogatottra

3.) félbeszakítod vagy otthagyod a tanulmányaidat, de előtte átgondolod, mit is fogsz dolgozni, elköltözöl


A Te kezedben a döntés.

2018. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Erre azt tudom mondani, hogy prioritások.


Már alapvetően a szülőt nem értem, hogy a gyereke oktatását nem fizeti, de kocsira elveri a pénzt...WTF?


Amúgy nem kötelező kocsit tartani, fogod, eladod, az árából kijön 1-2 év albérleti szoba. Egyetemistaként a szobatárs sem gáz dolog. 100 a biztosítás, 100 a szerviz, még 100-at évente bele tankolsz, mellette buszozol még 100 elmegy arra is. Ennyiből kijön egy szoba.


Fel lehet venni Diákhitelt is. Tudom, fúj-fúj, de még mindig jobb, mint kikészülni fiatalon. Ha csak az egyik félévre felveszel fix 250 ezret, akkor 3 év alatt 750 ezer. Jó esetben az első pár fizudból vissza tudod fizetni a nagyját.


Na meg nekem kicsit kamu szagú ez az egész "elit egyetem" téma. Egy egyetemista így beszél. Azt sem értem, hogy mi az, hogy "takarodó" egy kollégiumban. Dögöljek meg, de én még ilyet nem láttam, hallottam egy felsőoktatási kollégiumban sem. Kicsit tipikusan olyan az egész leírás (főleg ezzel a "nem vagyok okos" szöveggel), ahogy a nem túl kvalifikált emberek elképzelik az egyetemeket...

2018. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
A kocsit vond ki a forgalomból. Lehet végleg meg ideiglenesen is. Akkor nem mehetsz vele sehova, de valószínűleg állhat az udvaron, hogy a szüleid boldogok legyenek. Még csak tudniuk sem kell róla a szüleidnek. Nézz utána, hogy melyiknek mik a feltételei meg mennyibe kerül.
2018. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
A jogi egyetemet nem olyan nehéz elvégezni, nem ész kell hozzá, hanem se... El tudod végezni. A kocsival meg ne foglalkozz, ne költs rá, álljon ott, ahol van, majd a szüleid rájönnek, hogy feleslegesen vették meg. Kezeld őket veled egyenrangúként ill. tégy úgy, mint velük egyenrangú, de nem kell veszekedni. Nagyon lassan majd ráébrednek, hogy felnőttél és neked más az életszemléleted, mint nekik. Bele fognak törődni.
2018. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a szüleiddel, és add el a kocsit. Ha nem használod, és nem is tudnád mikor használni, mindek legyen, ha csak eszi a pénzt? Add el a p*csába, és ha a szüleid nagyon ki lersznek akadva, add nekik a pénzt amit kaptál érte, és mondd meg, hogy máskor téged is kérdezzenek meg ha akarnak neked venni valamit.

Ha nagyon nem bírod, passziváltass egy félévet, és jöjj rá mit is akarsz tenni az életeddel.

2018. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

1-es. Nem mindig. Sőt! De ha anoním vagyok akkor egyszer belefér szerintem.


2-es azt hiszem ezt én is tudom. És azt is tudom hogy szívni fogok tovább. Már mindjárt a felénél vagyok. Meg azért annyira nem pokol. Vannak jobb napok. Csak a mai egy nagyon rossz volt, és feljött minden az utóbbi időből.


3-as. Az is egy megoldás lenne. Holnap utána nézek hogy lehet-e 2-es típusút felvenni úgy hogy ne tudjanak a szülők róla. Az lehet megoldás lenne.

Amúgy meg mikor azt írtam hogy elit egyetem, úgy értettem hogy hozzám képest. Nem is érzem magamat annyira otthon benne.

A kolikban amikben eddig érdeklődtem így volt. De munkatársaim is voltak akik hamarabb blokkoltak ki és indultak útnak, hogy még az este 10-es zárás után visszaérjenek a koliba. Nem laktam még koliba, lehet nem mindenhol van így. De amikről eddig hallottam mindnek volt valami ilyesmi szabályzata. De lehet jobban kéne keresnem.


4-es. Gondoltam rá. Asszem pár ezer forint. Nem pénz érte. De az a baj hogy panelban lakunk. Utcán nem tárolhatom ha nincs forgalomban. Elszállítja a közterület felügyelet.

[link]

2018. szept. 16. 20:38
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Milyen 20 éves kocsinak kerül a biztosítása évi 150 ezerbe? Meg mit kell szervizelni egy álló autón?
2018. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%
Áruld már el, milyen autó ez?
2018. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Megmondom neked. Egy 2,5 literes rohadt aljú MX6 ami valószínűleg egy sufni tuning mesteré volt mert minden elromlik rajta.
2018. szept. 16. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!