Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményed arról, ha egy...

Mi a véleményed arról, ha egy szülő fizeti a gyerek jogsiját, sőt a későbbiekben autót is vásárol neki?

Figyelt kérdés
2018. szept. 18. 17:22
1 2 3
 21/28 Metionin ***** válasza:
72%
Ha telik rá miért ne, én ugyan nem irigylem senkitől. Már amikor én voltam gimis, az összes osztálytársam a szülei pénzén csinálta a jogsit (én voltam az egyetlen aki nem csinált mert nem telt rá és autónk sem volt soha) szóval már akkor alap volt.
2018. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy jártam mint 17es.

Ha nem vattát alartam használni, hanem betétet esetleg tampont, azt magamnak kellett előteremteni.

Jogsiról, kocsiról nem is álmodhattam. Nem azért, mert anyagilag nem fért volna bele.

Nna, pont így állok a szüleimhez.

A gyerekeimet viszont erőmön felül támogatom, támogatni fogom, mert nem akarom, hogy annyit szívjanak, mint anno én.

2018. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
83%

Gimiben megcsináltam a jogsit,szüleim kezdeményezték nem én. Sosem akartam vezetni magamtól, kellett biztatás.

Diploma után megkaptam apa volt céges autóját. Hálás vagyok, hogy ők hozták fel a jogsit vezetést

2018. szept. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
74%

Én is olyan szülőkkel vagyok megáldva, mint a 17-es, tehát nekem sem fizették annak idején. Most felnőtt fejjel, munka mellett csinálom a jogsit és elég nehéz időt szakítani a munka mellett, plusz albérletet fizetek, rezsit stb. és még a jogsira is félre kellett tenni a pénzt külön.

Én biztosan támogatom ennyivel a gyerekemet, ha lesz, mert tényleg nagyon alap dolog, és nem látom értelmét feleslegesen szivatni a gyereket, hogy dolgozzon meg érte, ha nem muszáj.

Nekem is pontosan ilyen a hozzáállásom a szüleim felé, de mondjuk ők másban is ilyen viselkedést tanúsítottak felém: nyelvvizsgát és egyetemet is saját pénzből, munka mellett oldottam meg, pedig nem szűkölködtek sosem.

2018. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
32%

Örüljön neki a gyermek, és legyen hálás érte!

Egy ilyen kaland kb. 800 ezer forint (jogsi, autó, bizti).



De, ha van rá pénz, igény és a gyerek nagy vágya volt, ill. mindent megtett érte, miért ne?


Én is érettségi ajándékként kaptam a jogsit, most a családi autón gyakorolgatok.

1-2 éven belül tervezek venni egy furgont, egy Wartburgot (hobbi), esetleg elkezdek egy C-t, mert szeretek vezetni.


18F

2018. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
51%
Én ilyen szülö vagyok. A jogsi és a 18 éves korban ajándékozott (általam használt) autó bizonyára hozzájárult ahhoz, hogy 30 évvel késöbb a fiam állja nyugdíjas apjának az autó casco és biztosítási költségeit...De annak idején az ajándékozás nem befektetési céllal, hanem szeretetböl történt.
2018. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
48%

Nekem a jogsit fizették, legalább nem kellett nekik hurcolászni engem össze-vissza.

Kocsit már magamnak vettem.

2018. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 manoo983 válasza:
Elkényeztetett gyerek vagy mázlista.
2018. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!