Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti jóban vagytok a szüleitekke...

Ti jóban vagytok a szüleitekkel? Nem zavarnak hogy mindig "körülötted" vannak?

Figyelt kérdés

Engem nagyon is, nincs magánszféra, egy csajt fel se hozhatnák semmiképp. Ezt ugy kell elképzelni, hogy pl: a szobám mellett van a fürdőszoba, és hallgathatom a sok ajtócsapkodást éjszakánként, ahogy fater rohangál a wc-re (szellent hangosan, böfög, nagyokat köp, köhög). Szinte mindig felkelt ezekkel a "zajokkal", és én nagyon nehezen tudok visszaaludni, ezek miatt sokszor fáradtan megyek dolgozni...

Aki azt írná, hogy költözés, annak mondom hogy tervben van, de nem most lesz még kivitelezve...

Jah és veszekednek sokat, ezeket is hallgathatom...



2018. szept. 16. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én jóban vagyok velük, ennek ellenére nálunk is megvan az, amit mondasz. A faterom rengeteget krahácsol, anyám meg naponta köszörüli a torkát tizenötször. Én is rossz alvó vagyok, én is felébredek ezekre, sok mindent sajnos nem tudsz tenni. Nekem a füldugó segített.
2018. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
100%
De, nagyon zavart amíg velük laktam mert nem volt külön szobám, sőt 12 évesen kaptam egyáltalán egy matracot amin alhattam. Nem csak a magánszféra hiánya zavart, hanem az hogy nem bírtak csendben lenni, állandóan ordítoztak hülyeségeken, nem lehetett a közelükben tanulni. Sokszor késő délután mentem csak haza mert a könyvtárban kellett tanulnom. Igazából azóta nincs dührohamom ha rájuk gondolok, mióta leléptem. Ideiglenes megoldás talán a fülhallgató és a füldugó.
2018. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Nagyon sok éve nem tudok roluk,a gyerekeimet nem alkoholista érzelmileg satnyák közt ohajtottam felnevelni.
2018. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet szobát cserélni? Ha apukád éjjelente több alkalommal is kimegy WC-re, neki is így lenne jobb.

Legyél apukáddal megértőbb. Gondolj arra, hogy nem örömében megy ki éjjel többször is WC-re. Ő valószínűleg még jobban felébred ettől, még nehezebben tud visszaaludni, és valószínűleg ő is ugyanúgy megy dolgozni fáradtan, öregen, bajaival küszködve.

Próbálj füldugóval aludni, hátha úgy jobb lesz.

2018. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám volt mint neked... Én most költöztem el, de hiányzik, hogy nem hallom a megszokott zajokat. Pedig nincsenek messze, bármikor átmehetek, de mégsem az igazi. Aludni is nehezen tudja, szokatlan az egész.
2018. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom, nekem is jobb lett a viszonyom velük, amióta nem élünk együtt.

Apám nem egy ideális lakótárs, finoman kifejezve nincs kölcsönösen tekintettel másokra. Amikor velük laktam, sokszor keltem fel én is arra, hogy éjjelenként zajong, de nem csak wc-re mászkált, hanem pl. enni is, közben leült olvasni, járkált fel-le, nyitogatott ezt-azt stb. Gyakorlatilag teljesen úgy tett-vett, mint fényes nappal, szóval totál bagoly típus. De a legrosszabb, amikor rájött időnként a dorbézolás, olyankor aztán a Jóisten sem érdekelte, leszarta, hogy mások mennének dolgozni vagy iskolába vagy csak szimplán fáradtak és pihennének. Másnap meg még rosszabb volt, mert szó szerint abba is belekötött, ahogy levegőt vettünk. A veszekedéseket írod, az is gyakori vendég volt nálunk.

Mostanában már nem dorbézol, de ahogy öregszik, egyre bogarasabb is, és még inkább magának való. Jobb vendégként lenni náluk, az biztos.

2018. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kiskoromban nagyon jó kapcsolatom volt velük, majd elváltak és borzalmasan kommunikálták le ezt az egészet + nagyon megviselte őket és sajnos teljesen más emberek lettek.

Gimi közepére megkaptam az egész felső szintet, szóval privát szvérám az van bőven :)

Viszont mostmár egyre kevesebbet tudok velük beszélni, mert egyszerűen nincs miről és elkezdett már az is iszonyúan flusztrálni, ha havi egyszer apám feljön teregetni, mert eszébe jut h itt van egy nagy tér.

Amúgy egyetemista vagyok és koleszos, viszont én egyáltalán nem akarok majd egyetem után elköltözni, max átalakítatni valahogy a házat, hogy különállóbb legyen.

Ahogy elnézem az ingatlanpiacot, még egy félmillás nettó keresettel is évekig kell spórolni, hogy vehess egy normális helyen lévő lakást vagy házat. A fiatalabb-felnőtt ismerőseim nagy része még a szüleivel él(akik nem, azoknak 10 évvel idősebb pasijuk van), nem értem, hogy miért erőlteti itt, a gyk-n mindenki a szétköltözést... Persze, elég nyomi dolognak hangzik h valaki még 25 évesen is a szülein élősködik, de lehet ezt egy fokkal normálisabban, kvázi külön kasszán is csinálni.


Ha nem bírod, akkor pedig megértem ha menni akarsz.

2018. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok bántani senkit, de azért higgyétek el, a felnőtt "gyerek" is ugyanolyan idegesítő tud lenni otthon. Jó, az nem krákog, és nem megy pisilni hússzor egy éjjel, de mondjuk későn jön meg, ajtót b...aszkod, stb.

Nagyon nagy szeretet kell ahhoz, hogy ez az embert ne zavarja a mindennapokban.

Én amúgy most el nem tudnám képzelni, hogy pl. a saját lányom zavarna (nagyon jó a kapcsolatunk, és nagyon szeretem), de ő már nem lakik itthon, szóval így nem nehéz ugye. (De volt szerencsém két évig huszonéves rokon gyerekkel lakni, nagyon idegesítő volt.)

2018. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyelőre a lanyom aki 15 éves siman itthon lenne velem 2424-ben :-D

Nem hiszem hogy vmikor is zavarnám vagy ő zavarna, most is figyel ha már alszunk.

2018. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor elköltöztem, arany életem lett. Mert az az egészséges, ha felnőttként megtartjuk a szülőkkel a kellő távolságot. Mindig ott vagyunk egymásnak, ha szüksége van egyiknek a másikra. De jobb távolról szeretni. Lehet hogy eleinte bazi nehéz külön élni, az elején én is sokat hívogattam anyámat azért, mert szükségem volt egy kis házi praktikára, vagy hivatalos ügyben nem volt valamiben tapasztalatom, mit kell tennem. De ezek a hívások idővel megszűntek, és már csak akkor hívjuk egymást, ha hiányzunk egymásnak. Amikor együtt laktunk sosem voltunk valami jóban, de ez javult, amikor eljöttem otthonról. Nincs együttélés, nincs konfliktusforrás.
2018. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!