Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Előfordul ilyen? Anyám nem tudta, hány éves vagyok?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a szülinapom és az anyám rossz gyertyákat vett a tortára. Amikor megláttam, hirtelen nem is tudtam, mit gondoljak. Egyel magasabb szám volt a tortán. Először anyámék sem értették, mit nézek annyira, aztán amikor leesett neki, gyorsan lekapta a gyertyákat és bocsánatot kért.

Az a durva, hogy ott volt a fél család, nagynéni, nagybácsi, nagyszüleim, apám, öcséim és senkinek nem tűnt fel, hogy totál más szám van a tortán.


Bocsánatot kértek, de nekem azóta nem fér a fejembe hogy lehet ezt így benézni. Mit gondoltok erről, előfordul ilyen? Anyám szerint ez a legjobbakkal is megesik.



2018. szept. 20. 09:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek veled, kérdező, nekem sem fér a fejembe, hogy lehet ezt rosszul tudni. És tényleg döbbenetes, hogy ott volt mellette apukád, öcséid, és egyiküknek sem tűnt fel (nagyszülőtől, nagynénitől, nagybácsitól még el tudom fogadni).

És alaposan megdöbbentem, hogy van olyan válaszoló, aki a saját szülei életkorát sem tudja. Azt gondolnám, ilyesmi csak ott történhet, ahol analfabéta az egész család, és a számokat sem ismerik.

Mindenesetre szerintem akkor teszed a legjobbat önmagaddal, ha túllépsz ezen. Fogadd el lélekben a bocsánatkérését, mert őszintén tette anyukád. A legfontosabb mégis csak az, hogy szeretnek, megemlékeznek a szülinapodról, tortád vettek/készítettek neked. Talán 10-20 év múlva már családi anekdotaként fogjátok mesélni és akkor már te is jóízűen tudsz rajta nevetni.

2018. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém is folyton összekeveri. Én születtem X év október, tesóm meg X+1 szeptember. Minden évben megkérdezi, hogy melyikünk mikor született XD Én már csak röhögök rajta.

de valószínűleg egy ilyen helyzetben, mint a tied kérdező, elég sz@rul esett volna, hogy rajtam kívül senki nem tudja hány éves vagyok.. Bár ha fiatalítanának, lehet nem is szólnék XD

Beszéltél erről anyuddal azóta, azon kívül, hogy bocsánatot kért? Elmondtad, hogy ez mennyire rosszul esett?

2018. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

Ezt olyan családban tudnám elképzelni, ahol több gyerek született kis korkülönbséggel. Ha pedig még azonos neműek is és/vagy az évnek ugyanabban a szakaszában születtek, akkor az még rátehet egy lapáttal.

De simán lehetnek ilyen téren beleszarósak is.

2018. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

Mikor megkerdezik mennyi idos is vagyok elofordul, hogy +-1et mondok, nem hogy hugomet, anyamet. Azokat le kell szamolnom

4eve nem unnepeltem a szulinapom.

22(+-1)f

2018. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de azért kicsit más, amikor hirtelen rákérdeznek, hogy te vagy xy mennyi idős, mint amikor készülsz a születésnapjára. :)
2018. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
75%

Én ünneplem a születésnapomat, de volt már, hogy el kellett gondolkodnom, hogy várjunk, tényleg 28 vagyok vagy csak kerekítek kapásból? :D

Anyámét, páromét se tudom mindig csípőből, ha hirtelen rákérdez valaki, van, hogy számolnom kell. Évszámokat tudok, akkor 2018-ból az mennyi is..? :)

Megesik.


A rokonok szerintem, ha valakinek fel is tűnt, nyilván nem mert szólni. Mármint ránéz, jé én ugy emlékeztem egy évvel fiatalabb, de a köszöntés közepén nem fogja firtatni, hogy tényleg ennyi?? :) Utólag meg azért nem, hogy ne legyen még cikibb.

2018. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Metionin ***** válasza:
66%
Ezt csak úgy tudom elképzelni hogy sok gyerek van és benézte valamelyik másik gyerek dátumával. de azt is inkább a dátummal, nem azzal hogy hány éves. Nekem ez fura pedig sokáig mi sem ünnepeltünk születésnapot. Vagy lehet hogy csak simán leszarták, nálunk apám nem tudja sosem hogy hány éves vagyok, mindig 1 vagy 2 évvel idősebbnek hisz és a pontos dátumot sem tudja, bár ő más tekintetben is xart rám egész életemben, szóval nem meglepő.
2018. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell ezzel foglalkozni,érzelemmentesek a családok,ezért kell törekedni jo barátságokra élményekre saját családra..
2018. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Hárman vagyunk, én huszonéves vagyok, öcséim 10 év alattiak. Elég nagy korkülönbség, szóval össze nem keverhetett. Az, hogy öcséimnek nem tűnt fel, hát, oké, kisgyerekek még, de hogy pl. apámnak sem? Mamámnak sem?


Én mindenki születésnapját tudom fejből, a korukat is. Ha pedig kifejezetten készülök az ünnepségre, és elmegyek gyertyát venni, az egy meglehetősen hosszú folyamat: többször is feltűnhetett volna neki, hogy valami nem stimmel.


Nekem rosszul esett, bár elképedve látom, hogy sokaknak ez teljesen normális. Biztos bennem van a hiba.

2018. szept. 20. 13:21
 20/31 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező levonod a következtetést annyit kell adni amenyit kapsz.

Igen normális sokaknak ez a rideg tartás,mert a magyar családmodell ilyen, albérlők nem családtagok vadidegenek,persze h azt se tudják ki mikor született v épp mire van szüksége. Ilyen a Karácsony is a megjátszott szeret ünnepe,és mindenki kap családon belül valami szart h le legyen tudva.

2018. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!