Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi az anyám,...

Miért nem engedi az anyám, hogy gyógyszert szedjek?

Figyelt kérdés

Ha pl. fáj a fejem és látja, hogy beveszek 1-2 szem fájdalomcsillapítót, rögtön nekiáll ordítani, hogy miért tömöm magam gyógyszerrel, rá vagyok szokva és nemsokára egy egész dobozzal kell bevennem, ha fájni fog a fejem, tönkreteszem magam, stb. Pár éve volt olyan, hogy egy elhúzódó, kb. 4 napig tartó migrénes fejfájásom volt és a 4. nap reggelén úgy keltem fel, hogy az egyik szemem kicsit fel is volt dagadva és konkrétan hányingerem is volt meg szédültem, de nem engedte, hogy gyógyszert vegyek be, pedig biztos, hogy ha az első nap bevettem volna valamit, másnapra el is múlt volna...Szóval elküldött így iskolába és végül az iskolába vezető úton az utca kellős közepén elrókáztam magam és visszafordultam, majd hazafelémenet bementem a háziorvoshoz igazolásért, akinek látni kellett volna az arcát, mikor mondtam, hogy 4 napja fáj a fejem, de nem vettem be egy gyógyszert se, mert anyám nem engedi...

Most megfáztam és egész nap hót takony voltam, fájt a torkom is és a közérzetem is nagyon rossz volt, és amikor hazajöttem az iskolából, megkérdeztem, van-e itthon Neocitran, mire megint veszekedni kezdett, hogy ne igyam azt a szart, a rádióban is megmondták, hogy a gyógyszerek igazából mérgek és csak rosszabb lesz, mint előtte, meg rászokatom magam, stb.

Miért fél ennyire a gyógyszerektől? Van még valakinek ilyen anyja?


2018. szept. 25. 22:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van anyádnak.

Az okot kell megszüntetni , nem a fájást esetleg elnyomni.

Egyébként tényleg nagyon hamar kialakul a gyógyszer függőség.

2018. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%

Részben igaza van anyádnak. Az okot kell megszüntetni, nem marokszámra kapkodni be minden csipp-csupp dologra a gyógyszert.

Aki pedig a Neocitránban hisz, csak birka lehet.

Méz, fokhagyma, sós öblögetés, orrmosás. Ennyi kell a náthára, nem paracetamol ízesítőkkel zacskóba pakolva.


Amíg egy durva gyógyszerallergia kapcsán kórházba nem kerültem, én is azt hittem, hogy nem lehet élni ezek nélkül a vény nélküli szarok nélkül illetve hogy ezek csak segíthetnek.


Mivel nem sikerült kideríteni az allergia kiváltóját (egyébként semmi újat nem szedtem, valamelyik megszokottól sokallt be a szervezetem), megtanultam minden ilyen nélkül élni, s sokkal jobban élek.


Csak nagy bajra szednék gyógyszert. De az átlagos betegségek 90 %-a nem ilyen.

2018. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

Egyetemi sejtbiológia tanárunk mutatott tanulmányt róla, hogy a neocitran féle italporok csak lassítják a gyógyulást a védekező reakciók elnyomásával. Ha enyhe a baj és elégnek érzed a neocitrant akkor inkább igyál sok vizet, teát,és hagyd dolgozni a szervezeted.

Én se vagyok híve a felesleges, mindenre gyógyszert adunk dolognak, de a gyógyszer nem sátántól való.

A fájdalomcsillapító tüneti kezelés, de amíg nem tudsz mást tenni miért szenvedj? Anyád nem érzi a határt a függőség és a normális használat között.

Rossz tapasztalata lenne gyógyszerfüggés témában?

2018. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 piroska és a farkas ***** válasza:
54%
Azért remélem, a védőoltásokat anno megkaptad...reméljük anyukád akkor még nem volt ilyen " felvilágosult". Én sem vagyok a túl sok gyógyszer pártján, a kisgyerekeimnek sem adok minden kis tünetre, de ha szükséges, akkor szükséges. Anyukádat meggyőzni nem fogod, ha lenne rá lehetőséged, már elköltöztél volna, gondolom...szerintem a magad nyugalma érdekében tarts egy saját kis gyógyszeres dobozt a szobádban vmi alap, vénynélküli készlettel, és ne avasd be ayukád.
2018. szept. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
31%
Ha beteg vagy, akkor menj orvoshoz, aki felír olyan gyógyszert, ami valóban hat.
2018. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
27%

"Miért nem engedi az anyám, hogy gyógyszert szedjek?"


Mert több esze van mint neked!

"A receptköteles gyógyszerek okozzák a harmadik legtöbb halált Európában"

[link]

2018. szept. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
58%
Anyádnak részben igaza van, a neocitran pl. sz.rt se ér. Abban is igaza van itt annak, aki azt írja hogy ha beteg vagy, menj orvoshoz, ha gyakran fáj a fejed akkor érdemes megnézetni. De amúgy felnőtt emberként elvándorolsz a patikába, veszel egy doboz fájdalomcsillapítót, és beveszed, mikor anyád nem látja, a maradékot meg elrakod olyan helyre, ahol nem találja meg.
2018. szept. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, ez most egy kis off lesz.

Én évekig kínlódtam a migrénnel, de súlyos formában.

Napokig nem bírtam kimenni a lesötétített szobából és ha egy hajszál leesett, azt robajként éltem meg.

Szedtem mindent, a tablettától a kúpig, semmi nem segített.

Végül 8 éve teljes kivizsgálásra mentem és kiderült, hogy EMÉSZTŐRENDSZERI bajom van, úgy, hogy mellette még lisztérzékeny is vagyok.

A problémát kikezelték, a lisztes dolgokat száműztem, azóta nem jött elő a migrén.

Neked is a kivizsgálást javasolnám, elsősorban a gasztroenterológiait!

2018. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
40%

Én se vagyok hive annak, hogy mindenre gyógyszereket kapjunk be, de a migrén durva dolog, tudom. Ott erősen túlreagálta az anyád.

A Neocitran szerintem is felesleges dolog, de a migrénes rohamot nem szabad félvállról venni. Nekem egy fogamzásgátló tablettától voltak, szerencsére hamar leesett az összefüggés és nem szedtem sokáig. De egy darabig még utána is volt migrénem, bár már jóval ritkábban. Kopogom le, egy jó éve semmi.

2018. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
42%
Miért van h 18 felett a szülő mondja meg h vki mehet e orvoshoz használhat orvosságot, tampont,élhet e nemi életet,dolgozhat e ott ahol ő akar,azt tanulhatja amit akar tévézhet e hat után,tényleg ennyi életképtelen önállótlan Csecsemősített felnőtt van?
2018. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!