Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi az anyám,...

Miért nem engedi az anyám, hogy gyógyszert szedjek?

Figyelt kérdés

Ha pl. fáj a fejem és látja, hogy beveszek 1-2 szem fájdalomcsillapítót, rögtön nekiáll ordítani, hogy miért tömöm magam gyógyszerrel, rá vagyok szokva és nemsokára egy egész dobozzal kell bevennem, ha fájni fog a fejem, tönkreteszem magam, stb. Pár éve volt olyan, hogy egy elhúzódó, kb. 4 napig tartó migrénes fejfájásom volt és a 4. nap reggelén úgy keltem fel, hogy az egyik szemem kicsit fel is volt dagadva és konkrétan hányingerem is volt meg szédültem, de nem engedte, hogy gyógyszert vegyek be, pedig biztos, hogy ha az első nap bevettem volna valamit, másnapra el is múlt volna...Szóval elküldött így iskolába és végül az iskolába vezető úton az utca kellős közepén elrókáztam magam és visszafordultam, majd hazafelémenet bementem a háziorvoshoz igazolásért, akinek látni kellett volna az arcát, mikor mondtam, hogy 4 napja fáj a fejem, de nem vettem be egy gyógyszert se, mert anyám nem engedi...

Most megfáztam és egész nap hót takony voltam, fájt a torkom is és a közérzetem is nagyon rossz volt, és amikor hazajöttem az iskolából, megkérdeztem, van-e itthon Neocitran, mire megint veszekedni kezdett, hogy ne igyam azt a szart, a rádióban is megmondták, hogy a gyógyszerek igazából mérgek és csak rosszabb lesz, mint előtte, meg rászokatom magam, stb.

Miért fél ennyire a gyógyszerektől? Van még valakinek ilyen anyja?


2018. szept. 25. 22:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%

Extrémen frontérzékeny vagyok (szóval az elmúlt napjaim is csodásak), migrénnel minden finomsággal..

Ha kisebb fejfájásról van szó, akkor 1 advil jól elmulasztja, ha tényleg erősebb, akkor pedig 1 szem algoflex forte. Ez kb 6-7 éve így van. Jé, azóta se kell több 1 szem algoflexnél, vagy 1 szem advilnál. Szóval ez nem túl pontos, hogy egy idő után növelni kell az adagot.

Ja amúgy úgy megszerettem, hogy most már gyógyszerésztan hallgató lettem. :D

2018. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
53%

Ne foglalkozz vele én vennék a helyedbe magamnak egy doboz fájdalomcsillapítót és eldugnám vagy hordanám magammal. Ha pedig hiszti lenne belőle akkor a sarkamra állnék és megmondanám neki hogy attól hogy ő nem szed gyógyszereket én még fogok mert nem fogok szenvedni és ha a feje tetejére áll is be fogom venni vagy így vagy titokba.

Nyilván ha beteg vagy el mész orvoshoz esetleg elküld kivizsgálásra de azt is gyógyszerrel kezelik a legtöbb esetben.

2018. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
25%
Nem csoda a Fidesz 2/3, ha ezek szavaztak.
2018. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
35%
16-os, nyilván nem a neocitrán, hanem az altatók túladagolása öngyilkossági célból, vagy több egymást erősítő gyógyszer együttes szedése.
2018. szept. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
45%
Majd bevezetik a kéz rátétellel és imával gyógyítást,orvos úgy se marad lassan,háziorvosért meg mehetünk templomba a paphoz..
2018. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
54%

Sok gyógyszerellenes, tájékozatlan ember van manapság.

Anyu is hasonló. Nem fogok konkrétumokat írni, de volt egy bizonyos problémám, és képes volt évekig nem elvinni orvoshoz (kiskorúként), mert tudta, hogy gyógyszereket kapnék rá, ő viszont szentül hitte, hogy a gyógyszerek mérgek, rá fogok szokni, stb.

De valahogy biztosan meg lehet értetni édesanyáddal, hogy a gyógyszerek és a tudomány egyáltalán nem ördögtől való. Üljetek le egyszer, mikor nyugodt lesz, és beszéljétek meg. Őt valahol csak a jószándék vezérli, és egyáltalán nem tudatosítja, hogy ezzel rosszat csinál neked.

Az azonban igaz, hogy feleslegesen nem kellene gyógyszereket szedni minden hülyeségre, csak ha valóban szükség van rá.

2018. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!