Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korlátoznak a szüleim. (? )

Korlátoznak a szüleim. (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves férfi vagyok. A szüleim sajnos nem adnak semmi szabadságot, mozgásteret. Jelenleg olyan probléma ütötte fel a fejét, hogy el szeretném adni az autómat, mert az utóbbi időben elég sok problémája akadt. Ebben szeretnének megakadályozni. Keresőkére vagyok és az autót is én vettem a saját pénzemből. Az az indokuk, hogy nem kell eladni mert jó az autó. Naponta használom hiszen ezzel járok dolgozni. Eléggé bosszant a dolog, hogy nem engednek önálló döntéseket hozni. Tudnátok tanácsot adni, hogy mihez kezdjek? Előre is köszönöm.

2018. szept. 26. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Állj a sarkadra, felnőtt férfi vagy. Ha nem húzod meg a határokat, akkor még negyvenéves korodban is meg fogják mondani, mit csinálj, mert hagyod. Nem az ő autójuk, nem az ő pénzükből vetted és nem is az övékéből veszel újat. Csak add el, vegyél egy újat és majd megbékélnek.
2018. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
De aranyos, hogy ferfinek mondod magad. :'D
2018. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Felnőtt férfi vagy dolgozol is te keresed meg magadnak mindenre a pénzt. Ha te úgy látod hogy el akarod adni akkor add el és ne hagyd hogy elnyomjanak. Én a helyedbe a lehető legjobban függetleníteném magam tőlük ha van lehetőségem elköltöznék hiszem az én életem az én döntéseim.

Akkor majd rá jönne jobbik esetben hogy nem vagy kisgyerek már és tudsz boldogulni egymagad is.

Szeresd őket nyilván a szüleid járj hozzájuk max meghallgatod a véleményüket de ne erőltessék rád.

2018. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Első lépés!: Ne élj mamahotelben. Kettő add el ha tied,te vetted a saját pénzedből,innentől mi közük hozzá,ne legyetek már csecsemősitettek felnőttként,főleg férfiként ne.. Majd nem fekszel le a pároddal vagy nem mehetsz vele sétálni mert megtiltják?
2018. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Tudod, én ebben a korban megcsináltam amit akartam. Vettem kocsit, kérdezték: jé, ez honnan van? Vettem. Mikor nem látták mert gyalogentem haza, akkor meg: hol a Trabi? Elromlott? Nem, eladtam. Majd vedzek másikat ha akarok. És mentem a dolgomra.
2018. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De itt hol a probléma? Ha otthon élsz, és elmondtad a tervedet (most épp az eladást), akkor nyilván el fogják mondani a véleményüket, és kéretlenül is tanácsot fognak adni. Ebben hol a korlátozás? Meghallgattad őket, bólogatsz okosan, és elmondod, hogy márpedig te már eldöntötted, hogy eladod. És... ennyi.

Lebilincselnek, hogy ne ülhess a kocsiba vagy ellopják a papírjait, hogy ne adhasd el? Vagy mi?

2018. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem engedik meg? Kitépik a kezedből a billentyűzetet, hogy ne adhass fel hirdetést?
2018. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mihez kezdj? Fogod és eladod az autót...juj de mit fog szólni apuci? Biztos morci lesz! Brühühü
2018. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:

"Az az indokuk, hogy nem kell eladni mert jó az autó."


Ez nem indok, hanem vélemény. A tied meg az, hogy el kell adni. Mivel a tied a kocsi, így a döntés is a tied.

2018. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha felnőtt férfi vagy akkor a szüleidnem miért hagyod, hogy bármibe is beleszóljanak? Nem is vagy köteles közölni velük, hogy mit csinálsz és miért csinálod. Es ahogy előttem már írták, ha elmondasz nekik mindent nyilvan elmondják a véleményüket. Ha nagyon nem jutsz velük dűlőre és sok a veszekedés akkor lehet érdemes lenne minél előbb megteremteni a lehetőséget az elköltözésre. Én nagyon szeretem a szüleimet, de megőrülnék, ha velük kellene laknom😀
2018. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!