Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkeresnétek azt a szülőt...

Megkeresnétek azt a szülőt aki kisgyermek korotokban elhagyott benneteket, vagy jobb nem bolygatni a múltat?

Figyelt kérdés

Adott egy mára felnőtt gyermek akinek az életéből a szülő anyja kísétált ..hosszú . évek teltek el , a gyermek felnőtt lett saját családdal ....

Kiegyensúlyozott családi életet élnek , de pár évente felszínre tör egyfajta kíváncsiság .. holott tudja jó nem sülhet ki a dologból , évekkel korábban volt egy találkozás ugyan .. és nem lett pozitív élmény .


2018. szept. 27. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Én 15 éve kiléptem a családbol trauma miatt soha nem keresném azt aki eldobott..
2018. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Egye meg, amit főzött. És ha egyszer esetleg megjelenne, rám szorulna, akkor is pontosan úgy lépnék át rajta, mint ő annak idején rajtam. Idegen.
2018. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha évekkel előtte volt találkozás és újra megszakadt a kapcsolat, akkor nem. Ha nem lett volna és semmit sem tudnék róla, akkor igen, mert lehet, hogy ő is próbál engem megkeresni. Én is annyi fszságot csináltam már életemben, nem lehet tudni, hogy miért hagyott el. Lehet túl fiatal volt és a szülei kényszerítették vagy a párja szülei. Amúgy egy próbát megér, ha megint nem jól sül el, akkor helló. Vesztenivaló nincs.
2018. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapból igen lenne a válasz, hajtana a kíváncsiság.

Így, hogy ebben az esetben volt egy találkozó, és nem sült el jól, szerintem felesleges.

2018. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Minek megkeresni? Hogy szétdúlja az életedet? Vagy tartási igénnyel álljon elő, ami miatt járkálhatsz majd bíróságra?
2018. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még úgy is kíváncsiak lennétek .. ha az első élmény sokkoló volt ?

☝️Itt előre leszögezem nem fajgyűlöletről van szó.. hisz nevezzük nevén .. roma és roma emberek között hatalmas különbség van pozitív és negatív irányban egyaránt ! De ha valaki magyarként lesüllyed egy bizonyos szintre , összeáll olyan partnerrel , szüli a gyerekeket és olyan körülmények között él ,olyan emberek veszik körül akik merőben más értékrenddel bírnak és 360 fokos az ellentét köztetek negatív irányban ?

2018. szept. 27. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokat gondolkodtam a témán, esetemben apám sétált ki. Egyrészt ott volt bennem, hogy ő döntött, amikor nem keresett többé mindenféle magyarázat nélkül, másrészt az ember mégis érzi az a kis valamit, hogy hiába okozott olyan fájdalmat, amit egy kisgyerekre egy felnőtt NEM akaszthat, akkor is az apám... Kíváncsi is voltam, mi lehet vele, meg hát lássuk be, az orra alá akartam dörgölni, hogy nézd fater, nélküled is ember lettem.

Aztán nekem is lett saját családom, csodás gyerekeink, és eldöntöttem, hogy most már nem kereshetem apámat. Mert mi van, ha rosszul sül el egy taláka? Akkor csak újabb felesleges fájdalmat okoz. Mi van, ha jól sül el? visszatér az életembe? Eddig jó, de belép akkor a gyerekeimébe is? Akkor kiteszem őket egy olyan embernek, aki számára annyit ér a lánya, hogy se szó, se beszéd, egyszer csak már nem viszi többet magával. Kiteszem őket is annak, aminek én voltam kitéve, ezt pedig szülőként nem tehetem. Ha olyan nagyon megváltozott volna, hogy most már hűűűűűdesokra tartja a családot, ő keresett volna - nem lett volna nehéz dolga. Egyébként azóta már nem él, és továbbra sem bántam meg.

2018. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az apám ment el, bár inkább el lett küldve, mert alkoholista volt és agresszív, és mikor otthagyott az oviban, mert inni ment helyette, majdnem elvittek intézetbe. Akkor anyukám elküldte. Pár évig elhordott nagyszülőkhöz ha épp olyanja volt. Sosem támogatott, gyerektartást se fizetett, pedig nagyon rossz körülmények közé kerültünk.

Aztán bejelölt Facebookon és egy rohadt szó nélkül lájkolgatott. Ezen felcsesztem magam és letöröltem. Viszont 3 éve meghalt az anyukám és iszonyatosan hiányzott és arra gondoltam, hogy van még egy szülőm, aki ott volt a születésemnél, egy városban élünk és egyáltalán nem érdeklem.

Írtam neki, hogy meséljen a kicsi koromról, valamiről, ami kettőnkről szól, ha van ilyen, de csak azt ecsetelte, hogy ő mekkora áldozat.

Most már elvileg gyógyult alkoholista és másoknak segít leszokni.

Én is kíváncsi vagyok, de egyrészt nővéremnek nagyon rosszul esne, ha kapcsolatba lépnék az apámmal, mert ő gyűlöli. Másrészt ha jól is sülne el, én alig éltem túl az anyukám elvesztését, nem akarok újra hasonlót érezni.

Nem volt rám kíváncsi soha. Akkor én sem erőltetem.

2018. szept. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!